Loading

Ubytování na Pálavských vrších

(26 objektů)

Wellness rodinný hotel U Langrů

Dolní Věstonice, v rekreační oblasti, u vody
Dokonalý odpočinek ve wellnes centru

Penzion jako víno

Bulhary, v obci / ve městě, u řeky
Nejlepší místo na dovolenou na Pálavě!

Chalupa U Harkáčov

Dolní Dunajovice, v obci / ve městě, u vody
Chalupa pro rodiny ve skvělé lokalitě

Ubytování u Stehlíků

Zaječí, v obci / ve městě
Komfortní apartmány v chalupě s bazénem!

Pension Baltazar

Mikulov (okres Břeclav), v obci / ve městě, v centru města
Stylové ubytování v historické čtvrti

Vinařský penzion Kořenek

Bavory, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Příjemné ubytování přímo pod Pálavou

Penzion Zajíček

Zaječí, v obci / ve městě
Domek - U nás se budete cítit jako doma

Ubytování v soukromí Kanika

Zaječí, na okraji obce / města
Komfortné ubytování v soukromí

Penzion Mušlov

Mikulov (okres Břeclav), mimo obce / města
Klienti se u nás cítí "jako doma"

Ubytování Adél

Perná, v obci / ve městě
Komfortní apartmány v chalupě-nízká cena
1 - 26 / 26

Pálavské vrchy

Pálavské vrchy 1

Pálavské vrchy zřejmě budete více znát pod jejich hovorovým názvem Pálava. Častěji se můžete setkat také s označením Pavlovské vrchy. Toto pohoří leží na jižní Moravě, a přestože jeho nadmořská výška není nijak vysoká (nejvyšší vrchol je Děvín s výškou 549 m n. m), nad rovnou okolní krajinou se poměrně majestátně vyjímá.

Jižní část Pavlovských vrchů je ohraničena státní hranicí s Rakouskem a severní hranici lemuje řeka Dyje, zhruba dvacet kilometrů severně od města Mikulov. Na východní straně na Pálavské vrchy plynule navazuje Lednicko-valtický areál, který je velmi oblíbeným cílem pro české i zahraniční turisty.

Tento region je proslaven zejména jako kraj vína. Vinice jsou tu opravdu na každém kroku a s vinařstvím také úzce souvisí nabídka aktivit pro návštěvníky. Kromě ochutnávek vín od velkých vinařů můžete hledat zajímavá vína také u malých, rodinných vinařů. Velmi oblíbené jsou večery ve sklípcích, během kterých unikátní jihomoravskou atmosféru doplňuje cimbálová muzika.

Aktivní dovolená na Pálavských vrších pro turisty, cyklisty i horolezce

Pro cyklisty je zde připraveno několik vinařských cyklostezek, které vedou dlouhými vinicemi. Pálavské vrchy můžete projet po cyklotrase, která začíná v Mikulově a provede Vás kolem PavlovaDolních Věstonic a Perné přes Kočičí skálu zpět do Mikulova. Délka této trasy je 29 kilometrů a zvládnou ji i méně zkušení cyklisté. Zdoláte totiž pouze dvě náročnější převýšení.

Pálavské vrchy 2

Na kole můžete projet i Lednicko-valtický areál. Na výběr máte hned několik možností. Buď si můžete zvolit kratší variantu, zhruba 30 kilometrů, která Vás provede po tomto areálu, nebo si můžete ještě 20 kilometrů přidat a projet se tak už z Valtic až do Břeclavi. Kratší trasa je nenáročná a Vy si tak dosyta můžete užít všech krás, které Lednicko-valtický areál nabízí. Delší trasa je trochu náročnější a vhodnější spíše pro silniční kola.

Pálavské vrchy jsou vhodné i pro horolezce, kteří si mohou vyzkoušet své dovednosti v lokalitách Martinka a Trůn. Zdejší skály jsou mezi horolezci oblíbené, protože zdejší skály jsou z jurského vápence, jehož kvality připomínají Dolomity. Lezení je povoleno pouze ve dvou zmíněných lokalitách proto, že Pavlovské vrchy byly v roce 1976 zapsány na seznam UNESCO a zdejší příroda je tak chráněná.

Své trasy tu ale mají nachystané i pěší turisti. Ti se mohou vydat třeba z Pavlova do Mikulova, a to po zelené trase na Dívčí hrady, kde zelenou trasu vymění za červenou. Cestou budete procházet jak vinicemi, tak i lesy a na 11 kilometrech zdoláte nejvyšší vrchol Pálavy Děvín, budete míjet Sirotčí hrádek, stolovou horu Tabulová (na které v době bronzové stálo opevněné sídliště), vrch Turold a odtud přímo do Mikulova kolem synagogy a Kozího hrádku až do centra.

Pálavské vrchy Vás nechají nahlédnout i do historie

Projít si můžete také Lednicko-valtický areál, a to na trase vedoucí z Lednice do Valtic. Tato nenáročná, 15 kilometrová trasa, vede kolem všech významných památek tohoto areálu. Začínat budete na zámku v Lednici, který patří mezi hlavní cíle turistů mířících do této oblasti. V 19. století byl přestavěn ve stylu anglické tudorovské gotiky a určitě jeho prohlídku nevynechejte. Poté můžete pokračovat prohlídkou francouzského zámeckého parku k minaretu, kolem jehož založení koluje mnoho dohadů.

Pálavské vrchy 3

Okruhem se vrátíte zpět k zámku a dále kolem lednických rybníků k Novému dvoru, kolem sousoší Tří gráciíkaple sv. Huberta k zámečku Rendez-vous. Trasa končí na zámku Valtice, kde můžete tuto krásnou procházku zakončit prohlídkou.

Z dalších míst, která stojí za návštěvu, uveďme obec Dolní Věstonice, kterou proslavil nález Věstonické venuše či vodní nádrž Nové Mlýny, kde se můžete v letním období osvěžit. Nádrž se využívá ke koupání, k rybolovu, lodní dopravě či windsurfingu. V zimě můžete využít krytý bazén v Břeclavi, kde najdete také několik církevních i světských památek.

Ubytování všech kategorií na Pálavských vrších

Dovolená v Pálavských vrších je velice oblíbená, protože je zde spousta aktivit jak pro páry všech věkových kategorií, tak i pro party přátel či rodiny s dětmi. V zimě sem hotely lákají na wellness pobyty, v létě jsou zase populární vinařské aktivity.

Nejvíce možností ubytování najdete v Mikulově a v Břeclavi, kde je spousta hotelů, penzionůapartmánů i ubytování v soukromí. V regionu Pálavských vrchů najdete i kempy. Velký zájem je i o pronájem chat a chalup, které jsou ideální volbou pro rodinnou dovolenou.

Pálavské vrchy nabízejí jak aktivní dovolenou, tak i odpočinek ve wellness. Najdete tu kombinaci krásné přírody a památek UNESCO, takže si zde vyberete opravdu každý.

Názory a doporučení

Jana Maryšková (ubytovatel) 15.5.2019
Penzion je situován v blízkosti Lednicko Valtického areálu. Dobrá dostupnost do Mikulova - Svatý Kopeček, Zámek Mikulov, Valtice - město vína i Lednice. Cca 70 km do Vídně.
Naděžda Madarászová (ubytovatel) 11.5.2019
Návštěva Mikulova, Lednice, Valtice, kousek do Rakouska, Therma lázně.
Martin Vavříček (ubytovatel) 24.4.2019
Cykloturistika, vinařská turistika, Lednicko Valtický areál, Mikulov, Pálava...