Loading

Ubytování v Lanžhotě

(3 objekty + 33 objektů v okolí 25 km)

Ubytování Lanžhot

Lanžhot, v obci / ve městě
Prostorný dům pro více skupin

Ubytování na Podluží

Lanžhot, na okraji obce / města
Pěkné rodinné apartmány na Jižní Moravě

Chata u rybníka

Lanžhot, na okraji obce / města, u vody
Klidné prostředí, chata blízko vody

Penzion pod Kopcem

Týnec (okres Břeclav) (Lanžhot 7,0 km vzdušně), v obci / ve...
Penzion s rodinnou atmosférou a bazénem.

Ubytování na Výminku

Týnec (okres Břeclav) (Lanžhot 7,1 km vzdušně), na okraji obce / města, u řeky
Cenově dostupné ubytování u řeky

Apartmány Kateřina

Mikulčice (Lanžhot 11,7 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Nově zrekonstruované apartmány

Penzion ve Vinařství Maláník-Osička

Mikulčice (Lanžhot 12,9 km vzdušně), na okraji obce / města
Moderně zařízené pokoje v penzionu

Apartmány Vinný sklep

Prušánky (Lanžhot 13,1 km vzdušně), v rekreační oblasti
Ideální místo pro rodinnou dovolenou

Apartmány Apollon Resort

Lednice (Lanžhot 13,7 km vzdušně), na okraji obce / města
Ubytování ve stylových apartmánech!

Apartmány U Jakuba

Lednice (Lanžhot 13,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Stylové apartmány v prekrásném prostředí
1 - 36 / 36

Lanžhot

Lanžhot 1

Dovolená v nejjižnějším městě Moravy

Pokud jste milovníky jihomoravské kultury a svůj čas byste rádi strávili uprostřed přírody a snad i se sklenkou dobrého vína v ruce, pak Vám vřele doporučujeme dovolenou v Lanžhotě.

Díky své unikátní poloze na jihu Jihomoravského kraje město leží v těsné blízkosti hranic s Rakouskem a Slovenskem, takže je výborným výchozím bodem pro všechny, kteří by si z Čech rádi odskočili na krátký výlet za hranice.

Jestli-že ale plánujete během dovolené zůstat na území Moravy, vyjeďte si na výlet do Břeclavi, do jejíhož okresu Lanžhot spadá, nebo do Hodonína, který je silně spjat s životem prezidenta Masaryka, kterého muzeum tady můžete navštívit. 

Územím dnešního města Lanžhot v dávných dobách procházela významná obchodní stezka. Obec, která zde stávala, měla tedy především strážní funkci. Díky své strategické poloze byla také často předmětem nejrůznější sporů, z nichž ten největší (který se udál počátkem 17. století) vyústil v totální devastaci obce. Ke konci 2. světové války byly u Lanžhotu vedeny těžké boje o jeho osvobození. Po válce začala rozsáhlá rekonstrukce města do podoby, v jaké ho známe dnes.

Co podniknout v Lanžhotě?

Pokud se sem vydáte, určitě oceníte, že přímo ve městě je hned několik významných kulturních památek.

Muzeum Lanžhot sídlí ve zcela původním měšťanském domě a je v něm vystavena řada historických exponátů denní potřeby napříč historií. Přímo v muzeu si prohlédnete i mnoho místních krojů a vybavení chudších i bohatších historických domácností.

Lanžhot 2

Další významnou památkou ve městě je bezesporu kostel Povýšení svatého Kříže, který má kořeny již v roce 888. Zajímavostí je, že v kostele chybí vitráž, která by korespondovala s názvem kostela. V době její výroby došlo k záměně dvou vitráží do dvou různých kostelů (z toho jeden sídlí v současném Rakousku). Proto má kostel Povýšení svatého Kříže vitráž z kostela Nalezení svatého Kříže a naopak. Protože by byla výměna vitráží v obou kostelech příliš náročná (nejen z hlediska realizace, ale i administrativně), zatím nelze předem říci, zda k ní někdy dojde.

Jen 14 km od města najdete zámek Lednice, který je součástí Lednicko-valtického areálu, jež je zapsán jako kulturní památka na seznamu UNESCO. Zajímavostí je, že už od svého vzniku byl tento zámek považován rodinou Lichtenštejnů za něco, čemu bychom dnes mohli říkat letní sídlo. Uvnitř zámku je k vidění celá řada nádherně vybavených pokojů. V jednom z nich je pak na odiv vystaveno točité schodiště, které bylo vyhotoveno z jednoho kusu dřeva.

Letní a zimní dovolená v Lanžhotě

V letních měsících si tu dosyta užijete jízdy na kole, především díky bohaté síti cyklotras. Stejně tak je tato oblast vhodná ke koupání, ke kterému můžete využít nedaleký rybník Lužák. V jeho blízkosti je i několik sportovišť, takže se zabaví i ti, kteří plavání příliš neholdují.

Svlažit se ale lze i v Aqualandu Moravia v Pasohlávkách, který nabízí širokou škálu vodních atrakcí, bazény s termální vodou či služby wellness. Přímo na místě je i mnoho restaurací a kaváren, kde naberete síly po náročných vodních aktivitách.

Lanžhot 3

Lanžhot se nachází v krásné přírodě, která bohužel příliš nenahrává zimním sportům. Nejbližší významnější lyžařské středisko je lyžařské středisko Stupava, které náleží do Zlínského kraje a od Lanžhotu je vzdálené 75 km.

Ubytování v Lanžhotě

Přímo v Lanžhotě si můžete vybrat z poměrně skromné nabídky cenově dostupných hotelů a penzionů. Najdete tu také ubytovnu pro méně náročné a několik plně vybavených apartmánů, které jsou vhodné jak pro cestování ve dvou, tak pro trávení dovolené ve větších skupinách.

Pokud chcete strávit nikým nerušenou dovolenou, pak by Vám mohlo vyhovovat ubytování v chalupách v blízkosti rybníka nebo ubytování v malebných loveckých chatách. Vybrat si můžete i ubytování v některém z místních privátů.

Město Lanžhot Vás zcela jistě upoutá svou krásou i pohostinností místních lidí. Přijeďte si odpočinout do Lanžhotu a užijte si krás, které Vám jih Moravy nabízí.