Loading

Ubytování ve Starých Hutích

(1 objekt + 10 objektů v okolí 25 km)

Penzion Chřiby

Staré Hutě, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Pokoje a apartmány v penzionu v Chřibech

Pohádkový srub

Salaš (Staré Hutě 4,7 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Srub u lesa s vlastním rybníkem!

Chata Zdenka

Buchlovice (Staré Hutě 6,0 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Stylová chata u lesa s krbem a saunou

Penzion Hostějov

Hostějov (Staré Hutě 10,0 km vzdušně), na okraji obce / města
Luxusní penzion v srdci Slovácka

Ubytování na Slovácku

Staré Město (okres Uherské Hradiště) (Staré Hutě 13,3 km vzdušně), v obci / ve měst...
Moderně zařízené pokoje na Slovácku

Hostel Eduha - Uherské Hradiště

Uherské Hradiště (Staré Hutě 15,6 km vzdušně), v obci / ve m...
Ubytování v centru za příznivou cenu

Penzion Vinařství Holakovský

Vlkoš (okres Hodonín) (Staré Hutě 16,1 km vzdušně), mimo obce / města, v chatové os...
Rodinné vinařství s tradicí

Vinný sklep s ubytováním u Štipčáků

Vlkoš (okres Hodonín) (Staré Hutě 16,2 km vzdušně), v rekrea...
Ubytování nad vinným sklípkem

Rekreační areál Skleníky Spytihněv

Spytihněv (Staré Hutě 16,7 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Sportovní vyžití všeho druhu

DJ-Penzion

Vracov (Staré Hutě 17,1 km vzdušně), v obci / ve městě, v ce...
Cyklopenzion v centru městečka Vracov.
1 - 11 / 11

Staré Hutě

Sklářská obec na Zlínsku

Staré Hutě jsou jednou z nejmenších obcí Zlínského kraje v okrese Uherské Hradiště, nacházející se 17 km severozápadně od Uherského Hradiště. Leží v údolí říčky Kyjovky v pohoří Chřiby. Žije v ní okolo 130 obyvatel.

Staré Hutě 1

Historie obce je svázána se sklárnou, která zde vznikla na počátku 18. století. Spolu s objekty sklárny tu vznikala i skromná stavení jejích zaměstnanců, vyrobených z kamene a hlíny, s doškovými střechami.

Výroba v sklárně trvala do roku 1876, poté zde ještě nějaký čas působila menší výrobna perleťových knoflíků a ozdobných předmětů. Vedle sklářské profese se obyvatelé obce zabývali lesními pracemi a formanstvím – přepravou sklářských produktů zákazníkům.

Z tradičních řemesel se tu později uplatnilo i mlynářství, pekařství, ševcovství, kovářství či myslivectví. Pamětihodností na území obce je kaple Panny Marie, nachází se zde i památný strom zvaný Malíkova lípa. Ten stojí v prostorách, kde kdysi bývala právě sklárna. Oba břehy říčky Kyjovky lemují domky, z nichž jsou některé zachované z původní zástavby. Jsou ukázkou lidové architektury střední Moravy. Jestliže chcete zažít pohled na Staré Hutě z koňského hřbetu, navštivte statek Zikmundův dvůr. Na tomto pěkném místě při východní hranici katastru obce si budete moci objednat vyjížďku na koních.

Poznat okolí Starých Hutí se vyplatí

Staré Hutě leží v hlubokém údolí Chřibů a jsou obklopeny pastvinami, loukami a bukovými lesy, které jsou velmi využívány příznivci houbaření. Blízké okolí nabízí mnoho cílů pro turisty a cyklisty. Obcí prochází Velkomoravská poutní cesta, značená trasa, která je ideálním terénem pro cyklisty. Spojuje obce Mikroregionu Buchlov. Zajímavým místem je též Buchlovský kámen, pískovcový skalní blok, opředený mnohými pověstmi, v lese asi kilometr severovýchodně od obce směrem na Břestek. Toto místo je využíváno k horolezectví, patří k těm méně náročným. Další místa vyhledávána hlavně horolezci jsou Břestecká skála, Gavendova skála, Zbořené skály, Zbojník a mnoho dalších.

Zhruba tři kilometry od Buchlovského kamene se nachází hrad Buchlov z poloviny 13. století. Po krátké procházce přijdete odsud ke kapli sv. Barbory s hrobkou bývalých majitelů Buchlova. O něco dále se nachází zřícenina hradu Cimburk ze 14. století a nedaleko je to i k zřícenině hradu Střílky. Určitě v zachovalém stavu je jedno z nejvýznamnějších šlechtických sídel v ČR, barokní zámek Buchlovice ze 17. století. Po prohlídce zámku se můžete projít v překrásné barokní zahradě a anglickém parku, které zámek obklopují.

Vyhledávaným cílem turistů jsou i vyhlídky. Přibližně 6 km na sever od Starých Hutí najdete na vrchu Brdo u obce Roštín kamennou rozhlednu Brdo. Krásným vyhlídkovým místem je i skalní útvar s vyhlídkou Kazatelna u Koryčan. Je to přírodní i historická památka, schůdky byly vytesané do skály už ve středověku. Podle pověsti tu údajně už v 9. století kázal svatý Metoděj.

Staré Hutě 2

Ve stejnojmenné obci na okraji vinice stojí 12 metrů vysoká dřevěná rozhledna Modrá, která Vám nabídne překrásný výhled do okolí. V samotné obci potom zavítejte do Archeoskanzenu Modrá, kde uvidíte expozici slovanského opevněného sídliště z doby Velké Moravy 9. století.

Skanzenem Vás provede komentovaná prohlídka, během které se dozvíte mnoho zajímavého o životě starých Slovanů. Necelých 11 km jihovýchodním směrem od Starých Hutí leží obec Velehrad, významné duchovní centrum a poutní místo. Skvostem tohoto místa je bazilika Nanebevzetí Panny Marie, klenot moravského baroka.

Dalším zajímavým místem, které si můžete zvolit za cíl Vašich výletů, se nabízí být sirnaté lázně Leopoldov u městyse Buchlovice, středisko rehabilitačních procedur. Příležitost ochutnat dobrá vína uznávaných vinařů se naskytne v malebné obci Zlechov.

Patří-li k Vašim zájmům letectví, navštivte Letecké muzeum Kunovice. Vlastivědné muzeum najdete zase v renesančním zámku v centru Kyjova. Tento zámek s krásnou sgrafitovou výzdobou Vám zprostředkuje zajímavou národopisnou expozici. Další pěkné zámky potom najdete v Napajedlech, Uherském Ostrohu a Bučovicích.

Oblíbenou turistickou aktivitou je návštěva měst a městeček v okolí. Ze Starých Hutí se vydejte především do Kroměříže a do okresního města Uherské Hradiště. Obě tato starobylá města Vám nabídnou bohaté možnosti, co se týká kulturního, sportovního i jiného vyžití. Příjemné osvěžení v teplých letních dnech najdete u vodních ploch přírodních i umělých koupališť. Např. v nedalekých Koryčanech je vodní nádrž a Starém Městě se nachází koupaliště se širokou nabídkou sportovního a relaxačního vyžití. Za nepříznivého počasí nebo mimo letní sezonu jsou v celoročním provozu aquaparky – Aquapark Uherské Hradiště a Aquapark Vyškov.

V sousední obci Stupava, asi 4 km od Starých Hutí, můžete během zimní dovolené vyzkoušet několik sjezdovek Ski areálu Stupava. Ve Ski areálu Mendl Ski Břestek je sjezdovka vhodná pro začínající a mírně pokročilé sjezdaře i snowboardisty. Dalším nevelikým lyžařským střediskem, které stojí za to navštívit během zimního pobytu, je Ski park Osvětimany.

Staré Hutě 3

Jaké jsou možnosti ubytování ve Starých Hutích?

Jestliže se rozhodnete navštívit během své letní či zimní dovolené malou a poměrně neznámou obec Staré Hutěokrese Uherské Hradiště, můžete si být jisti, že tu najdete vytoužený klid a odpočinek uprostřed malebné slovácké krajiny.

Ubytovat se zde můžete v penzionech rodinného typu, jejichž bezprostřední a blízké okolí Vám nabízí množství volnočasových aktivit. Dobrý tip na výlety, zajímavá místa a další potřebné informace Vám jistě rádi dají i místní poskytovatelé ubytování v soukromí.

Rovněž v nedalekém okolí Starých Hutí si budete moci zajistit ubytování podle toho, co Vám bude nejvíc vyhovovat. Ať už jsou to komfortnější hotely a apartmány, či pohodlné chaty a chalupy. Levnější ubytování najdete v turistických ubytovnách či kempech. Neslyšeli jste dosud o obci Staré Hutě? Nevadí. Není nic jednoduššího, než zajistit si už nyní ubytování během své dovolené a těšit se až přijde její čas. Uvidíte, že strávit dovolenou ve Starých Hutích stojí za to.