Loading

Ubytování ve Vyškovci

(2 objekty + 18 objektů v okolí 25 km)

Chata Vyškovec

Vyškovec, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Chata v samém srdci Moravských Kopanic

Apartmán Mary

Vyškovec, v obci / ve městě
Prostorný apartmán v Bílých Karpatech

Apartmán Melodie

Vápenice (Vyškovec 2,8 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Ideální rodinná dovolená, sauna, krb

Penzion Patrik

Vápenice - Mikulčin vrch (Vyškovec 3,2 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na...
Penzion v srdci Bílých Karpat

Zelená chalupa

Vápenice (Vyškovec 3,2 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Krásné výhledy, sauna a kvalitní káva.

Apartmány Vinohrady

Trenčín (Vyškovec 13,0 km vzdušně), v obci / ve městě
Příjemné ubytování v nových apartmánech

Apartmán Zlatovská

Trenčín (Vyškovec 13,4 km vzdušně), v obci / ve městě
Prostorný apartmán blízko centra!

Penzión Jasminka

Trenčín (Vyškovec 13,9 km vzdušně), v obci / ve městě
Příjemný penzion s výhledem na hrad!

Apartmány Noviny

Trenčín (Vyškovec 14,1 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
Zcela nvopostavené apartmány v Trenčíně

Chalupa Bzince pod Javorinou

Bzince pod Javorinou (Vyškovec 14,5 km vzdušně), v rekreační...
Rodinná chaloupka v přírodě pro každého
1 - 20 / 20

Vyškovec

Vyškovec 1

Moravská idylka u Slovenských hranic

Lákají Vás dosud neobjevené turistické cíle? Jestli ano, pro nadcházející pobyt si vyberte obec Vyškovec. Tu najdete v okrese Uherské Hradiště v malebném Zlínském kraji. Její zvláštností je, že se nachází téměř na hranici se sousedním Slovenskem.

Možná si nejste jistí tím, co Vám může takový Vyškovec nabídnout. Proto se na něj podíváme trochu více zblízka. Přímo na území obce je přírodní rezervace Ve Vlčí, která je velmi vzácným zástupcem původní flóry této oblasti Moravy. Turisté i místní velmi rádi navštěvují i přírodní památku Pod Hribovňou.

V případě, že vyjedete z katastrálního území obce, během chvíle stanete i u přírodní rezervace Pod Žitkovským kopcem nebo u rozhledny Velký Lopeník. Z měst a obcí v okolí je dobře dostupný Starý Hrozenkov, Vápenice a Lopeník.

Drsný život v pohraniční oblasti

Oproti jiným obcím a vesnicím Vyškovec vznikl až docela pozdě. První zmínky o něm pocházejí z 19. století. Samotné osídlení je však starší. Podle všeho se ve Vyškovci žilo už od první poloviny 18. století. Již od samotného počátku byl Vyškovec veden spíš jako osada než jako vesnice. Tomu odpovídá i značně rozptýlené umístění domů a hospodářských budov.

Co se týče obyvatel, ti nejčastěji pocházeli ze sousedního Slovenska. Tito lidé se živili především zemědělstvím, ale oblíbený byl i podomní prodej předmětů. Vzhledem k tomu, že je Vyškovec součástí Moravských Kopanic, vyznačuje se velmi osobitými tradicemi a folklórem. Co se týče turismu, lidé Vyškovec navštěvují především kvůli jeho nádherné krajině.

Co je ve Vyškovci k vidění?

Vyškovec 2

Ve Vyškovci je několik menších památek, kterým se daří dokreslovat malebnou scenérii na úpatí hor. Kromě několika zachovaných domů je tu i kaple Panny Marie Královny. Návštěvníkům určitě doporučíme i prohlídku zajímavě řešené zvonice. Ta vypadá na první pohled naprosto normálně. Kdo k ní ale přijde blíž, toho potěší automaticky spuštěnou hudbou.

Vzhledem k odlehlosti obce od okolní civilizace pro Vás bude lepší, když si naplánujete několik celodenních výletů. Asi nejkrásnějšími historickými objekty ve Zlínském kraji jsou zámek Buchlovice a majestátní hrad Buchlov.

Asi hodinu cesty od obce je také město Kroměříž, jehož Květná zahrada byla zapsána na světový seznam UNESCO. Jestli už v Kroměříži budete, určitě z ní nepospíchejte zase hezky nazpátek. Úžasný prožitek budete mít i z prohlídky Arcibiskupského zámku, jehož součástí je i rozlehlá Podzámecká zahrada.

Kdo dává přednost trochu naučnějšímu programu, toho vyšleme na prohlídku Zlína. Kousek od něj je hojně navštěvovaná Zoologická zahrada Lešná, ke které patří i stejnojmenný zámek. S dětmi zavítejte i do zámku Zlín. Ten funguje především jako umělecká galerie a kulturní středisko. A kdyby se náhodou začaly Vaše ratolesti nudit, můžete je nechat, ať si pohrají v tematicky zařízené zámecké herně. Významnou atrakcí Zlínského kraje je i Kovošrot Zoo ve Starém Městě u Uherského Hradiště.

Tipy, co dalšího ve Vyškovci podniknout

Vyškovec neprovozuje žádné veřejné sportoviště. To ale ničemu nevadí. Největším hřištěm pro Vás bude samotná příroda v okolí obce. Ta se hodí třeba k pěší turistice, ale i k běhání. Pokud máte kolo, taktéž neprohloupíte, když si ho vezmete s sebou. Jestli se však chcete během dovolené i vykoupat, zajeďte si do Aquaparku Delfín Uherský Brod nebo do aquaparku v Uherském Hradišti.

Ve Vyškovci bude dobře i všem milovníkům lyžování a jízdy na snowboardu. V jeho blízkosti je totiž široké spektrum sjezdovek. Jen kousek je to třeba ke Ski areálu Mikulčin vrch nebo do lyžařského střediska Razula. Místní jezdí lyžovat i do Ski areálu Machůzky a do lyžařského střediska Bambuch. Pokud najdete v okolí trochu mírnější a zároveň nezalesněný svah, projedete se tu i na saních.

Vyškovec 3

Relax na Vás čeká v Luhačovicích, které nejsou vzáleny ani 30 km. Ty se proslavily svými léčivými prameny, zajisté jste již slyšeli o minerální vodě Vincentka. Pramenů je tady víc, některé jsou volně přístupné, blahodárné účinky jiných si vychutnáte, objednáte-li si léčebné procedury v lázních.

Vyškovec z hlediska ubytování

Ve Vyškovci funguje penzion a cenově dostupné ubytování v soukromí. Vzhledem k charakteru obce je v ní i několik chalup a podhorských chat. V případě, že preferujete větší pohodlí a požadujete ubytování v apartmánu či v hotelu, doporučíme Vám, abyste se po těchto typech ubytování poohlédli v okolí, napríklad ve Starém Hrozenkově, Uherském Brodu, Luhačovicích nebo Uherském Hradišti.

Vyškovec je nádherné místo, které nepřetéká davy senzacechtivých turistů. Uvidíte, že jakmile jej navštívíte, kvůli jeho dokonalé scenérii se do něj budete pravidelně vracet. Věříme, že z jeho návštěvy budete jednoznačně nadšení.

Názory a doporučení

Michaela Fišerová (rodina s malými dětmi - návštěvník) 9.9.2019
Okolní krajina je nádherná. Přímo v obci statek s domácími sirupy