Loading

Ubytování na Vsetínsku

(32 objektů)

Chata Lentilka

Rožnov pod Radhoštěm, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Rekreační chata pro rodinky, s krbem

Chaty Alpina

Malá Bystřice, na okraji obce / města, v lese
Útulné dřevěné chaty s krbem, v lese

Chata Pulčiny 43

Francova Lhota, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
S vířivkou, saunou a výhledy do údolí

Chata Malá Bystřice

Malá Bystřice, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Chatička pro rodinku u lesa, s krbem

Chata Bystřice

Malá Bystřice, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Infrasauna a celoroční venkovní vířivka

Chaty Pohoda na Soláni

Velké Karlovice, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Pohoda uprostřed valašské přírody

Chata Lexa

Dolní Bečva, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Útulná chata v Beskydech s infrasaunou

Apartmány Pod Miloňovou

Velké Karlovice, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Komfortné apartmány v Beskydech

Chalupa Leskovec

Leskovec, na okraji obce / města, u potoka
Valašská dřevěná chalupa s krbem

Chaty Moravia Soláň

Hutisko-Solanec, na samotě, v lese
V lese, u lyžařských středisek!
1 - 32 / 32

Vsetínsko

Vsetínsko 1

Vsetínsko je malý region velkých krás

Vsetínsko je oblast ve Zlínském kraji, která přímo sousedí se Slovenskem. Jeho území je pokryto Hostýnsko-vsetínskou hornatinou. Slovenské hranice lemují Javorníky a severně se dotýká Moravskoslezských Beskyd. Je to oblast, která díky hlubokým lesím láká k objevování různorodých přírodních památek a dalších zajímavostí.

Mezi největší města této oblasti patří Vsetín, Rožnov pod Radhoštěm a Valašské Meziříčí. Vsetínsko je místem aktivního odpočinku jak v létě, tak i v zimě – ideální na dovolenou nebo víkendový pobyt.

Na Vsetínsku jsou přírodní památky snad na každém kroku

Většina přírodních památek na území Vsetínska slouží k ochraně lesů, vzácných rostlin a výskytu různých brouků i obojživelníků. Na jeho území je přes 50 různých přírodních památek – pramenišť, mokřadů, skalních útvarů, luk i strání.

Asi polovinu území Vsetínska pokrývá chráněná krajinná oblast Beskydy. Snad nejvýznamnější památkou je národní přírodní rezervace Razula. Původní jedlobukový prales je chráněn už od roku 1935. Kolem této památky vede okružní žlutá turistická trasa.

Na ni můžete nastoupit třeba u karlovského minipivovaru Pod Pralesem. Cesta vede také kolem tůně Malá Hanzlůvka, které se vyznačuje velkým množstvím obojživelníků.

Národní přírodní rezervací Pulčín-Hradisko prochází naučná stezka Javornický hřeben a modrá turistická trasa. V této oblasti najdete také nad obcí Pulčín největší pískovcové skalní město moravských Karpatech se zříceninou skalního hradu Pulčín.

Nedaleko od toho, dále po modré, najdete další pískovcový skalní útvar označený za přírodní památku s názvem Čertovy skály. Skalní stěnu – přírodní památku Křížový – vysokou až 40 metrů a dlouhou 200 metrů najdete mezi Ratiboří a Vsetínem. Naučná stezka Klenov začíná u hotelu a končí v obci Dušná.

Stezka je dlouhá necelých 7 kilometrů, ale provede Vás přírodní rezervací Klenov se skalními útvary a zříceninou skalního hradu. Dále odbočuje také k přírodní památce Svantovítova skála. Zároveň prochází přírodní památkou Louky pod Štípou, kde se na květnatých loukách vyskytují orchideje.

Pod nejvyšší horou Javorníků na našem území – Malý Javorník (1 019 m n. m.) najdete stejnojmennou přírodní rezervaci.

Lidové architektuře se zde daří

Bezpochyby největší turistickou atrakcí Vsetínska a zároveň největším skanzenem České republiky je Valašské muzeum v příroděRožnově pod Radhoštěm. V něm můžete navštívit Dřevěné městečko, Valašskou dědinu, Mlýnskou dolinu i s větrným mlýnem.

Vsetínsko 2

V adventu, na Velikonoce i další svátky se zde pravidelně konají různé aktivity přibližující život na počátku 19. století.

Můžete sem zavítat ale kdykoliv. V roubené restauraci si na tradičních haluškách nebo valašské kyselici pochutnáte v jakémkoliv období. A pokud se v Rožnově chvíli zdržíte, můžete si udělat procházku k Jurkovičově rozhledně. Z 31metrové výšky uvidíte nejen město Rožnov pod Radhoštěm, ale i okolní obce a část Beskyd.  

A zábavu si i s dětmi užijete ve venkovním Gibon parku, kde si můžete vyzkoušet lukostřelbu, lanové centrum, tubing a další lehce sportovní aktivity.

Tříkilometrový okruh si můžete udělat i po naučné stezce Hradisko, která vede až ke zřícenině hradu Rožnov (Hradisko).

Rožnov pod Radhoštěm je také skvělé výchozí místo na horu Radhošť (1 129 m n. m.), která je součástí národní přírodní rezervace Radhošť. Ta je od Rožnova asi 6 kilometrů a vede k ní červená turistická trasa.

Dále po modré se dostanete na horu Radegast (1 106 m n. m.), na které stojí žulová socha boha Radegasta. O kousek dál se dostanete až k národní kulturní památce Pustevny. Je to oblíbené lyžařské středisko s dvěma historickými chatami – Libušín a Maměnka. Odtud je asi jeden kilometr rozhledna Stezka Valašska. Po zdolání 15 metrů do výšky přes Himalájský chodník nebo Skywalk se naskýtá neskutečný výhled do okolních kopců.

Vsetín je největší město tohoto regionu. V místním zámku se dnes nachází Muzeum regionu Valašsko s expozicí řemesel, tradic a zvyků, ale i expozicí skla a gobelínů. Vsetínem a jeho okolím Vás provede naučná stezka Okolím Vsetína. Na 7kilometrové trase projdete přírodní památkou Vršky-Díly a po hřebeni pokračuje až k pasekářské usedlosti U Švagerů a pak svádí do údolí Velký Skalník. Končí v okrajové části Vsetína.

Ve Valašském Meziříčí se bude líbit dětem například v Muzeu Valašských strašidel, a jak se dělají gobelíny, zjistíte zase v Živém muzeu gobelínů.

Ve Velkých Karlovicích navštivte Karlovské muzeum výrobků místních řezbářů. To, že jsou šikovní, dokazuje i galerie soch v nedalekém Pluskovci. A pokud Vám Velké Karlovice něco připomínají, máte pravdu. Je to filmařská vesnice Protějov, kde ordinoval Dr. Martin.

Za lidovou architekturou můžete také vyrazit do Karolinky. V části Raťkov se nachází 26 lidových staveb. Ty jsou sice nepřístupné, ale z venku se na ně dá podívat. V jedné z nich je však restaurace se zahrádkou, takže třeba takové pivo na občerstvení není na škodu.

Bohaté sportovní aktivity i wellness 

Vsetínsko přímo vybízí k pěší turistice i cykloturistice. Cyklisté si přijdou na své například na různých biketrailech. Mimo to je Vsetínskem propletená poměrně dobrá síť cyklistických tras.

Vsetínsko 3

Řeka Vsetínská Bečva je oblíbená hlavně u vodáků.  Vodní sporty a přírodní koupání lze praktikovat ve vodní nádrži Bystřička. Oblíbené jsou také lanové parky, paragliding, golf, discgolf i minigolf.

Mezi oblíbené zimní sporty patří lyžování, snowboard a běžkové lyžování. Na Vsetínsku je mnoho lyžařských areálů jako např. Pustevny, Karolinka, Razula, Huslenky nebo Soláň apod.

Wellness aktivity si užijete v termálních bazénech ve Velkých Karlovicích nebo v pivních lázních v Rožnově pod Radhoštěm. Saunu, vířivku i masáže také poskytují wellness hotely.

A tak už je na Vás, zda volíte relaxační pobyt a luxusní dovolenou právě ve zmíněném wellness hotelu nebo levné ubytování v kempu. Každý si zde přijde na své. Možnosti ubytování jsou různorodé a stačí si vybrat.

K dispozici jsou horské chaty i hotely, ubytování v soukromí, ale také menší útulné penziony, rodinné apartmány nebo i ubytování na ranči. Zkrátka každý si najde to své a díky tomu může přizpůsobit i svoji dovolenou.

Vsetínsko je jihovýchodní část České republiky, která mísí hluboké beskydské lesy s pohořím Javorníky. Je to skvělé místo k odpočinku, tichu a spojení se s přírodou a lidovou architekturou doplněný skvělou gastronomií.  

Názory a doporučení

Stanislava Šamánková (ubytovatel) 14.5.2019
Největším lákadlem našeho regionu je jistě Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, centrum letní i zimní turistiky Pustevny a bájná hora Radhošť. Ke krásným výletům láká vrchol Soláně nebo hřebenové trasy na moravsko - slovenském pomezí.
Daniel Hruška (ubytovatel) 4.5.2019
Blízká lyžařská střediska: Pustevny, Soláň, Karolínka, Velké Karlovice - Razula. Bumbálka - Třeštík, Bílá, Kohůtka, Kyčerka a spousta dalších. V zimní sezóně, jsou upravované běžkařské tratě. V Rožnově pod Radhoštěm, je také známý Gibon park (2 km), spousta tenisových kurtů (nejbližší 100 m od objektu), golfové hřiště a další. V Hážovicích se nachází kozí farmy, kde je možnost nakoupit produkty. Možnosti koupání: přehrada Bystřička, přehrada Horní Bečva, vodní nádrž Šance, přehrada Větřkovice, koupaliště Vigantice, koupaliště Rožnov pod Radhoštěm, bazén Rožnov pod Radhoštěm, koupaliště Hutisko-Solanec, koupaliště Zubří, bazén Frenštát pod Radhoštěm, aquapark Frenštát pod Radhoštěm, koupaliště Mořkov, koupaliště Balaton, koupaliště Velké Karlovice, bazén Valašské Meziŕíčí. Blízká lyžařská střediska: Bůřov, Radhošť - Pod kaplí, Pustevny, Pod Soláněm, Soláň sedlo, Soláň, Veřovice, Soláň - Bzové, Vsacký Cáb, Dětský vlek u Vily Anna, Frenštát pod Radhoštěm.
Apartmány Velké Karlovice (ubytovatel) 4.2.2019
Valašško, krásná příroda, čistý vzduch. Pohoda a klídek.