Loading

Ubytování v Moravskoslezských Beskydech

(38 objektů)

Chata Pulčiny 43

Francova Lhota, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
S vířivkou, saunou a výhledy do údolí

Chalupa U Štěpánky

Nový Hrozenkov, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Chalupa na polosamotě u potoka pod lesem

Chalupa Leskovec

Leskovec, na okraji obce / města, u potoka
Valašská dřevěná chalupa s krbem

Chata Malá Bystřice

Malá Bystřice, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Chatička pro rodinku u lesa, s krbem

Chalupa Sobolica

Všemina, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Chalupa s bazénem v klidné lokalite

Apartmánová chalupa Penzion Rališka

Horní Bečva, v rekreační oblasti, u vody
Moderní apartmány u Skiareálu Rališka

Chata Alpina

Malá Bystřice, na okraji obce / města, v lese
Útulná dřevěná chata s krbem, v lese

Chata Za vodou

Staré Hamry, mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Vířivka, bazén, finská a infra sauna!

Chaty Trojanovice

Trojanovice, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
8 útulných chat přímo pod Pustevnami

Penzion Freudův sen

Příbor, v obci / ve městě, v centru města
Útulný penzion v centru města
1 - 38 / 38

Moravskoslezské Beskydy

Moravskoslezské Beskydy jsou běžně známé pod zkráceným názvem Beskydy. Toto pohoří se rozkládá zejména na území Moravskoslezského kraje, převážně v okresu Frýdek-Místek, čili v nejvýchodnějším cípu republiky. Na západě Beskydy ohraničuje město Valašské Meziříčí, na východě Jablunkov.

Beskydy lze rozdělit na tři podoblasti – Radhošťskou, Lysohorskou a Klokočovskou hornatinu. Po celém území jsou roztroušeny valašské a goralské chalupy, na pastvinách se pasou ovce a divokou přírodu dokresluje i výskyt divokých šelem, jako je medvěd, vlk a rys.

Aktivní dovolená v zimě i v létě

Pěší turistika je v Moravskoslezských Beskydech často fyzicky náročná, zejména pokud se vydáte zdolat některý z hlavních hřebenů. Vrásněním totiž došlo k tomu, že tyto hřebeny jsou od sebe oddělené hlubokými údolími, což pro turisty znamená náročné stoupání a klesání.

K hlavním hřebenům, u kterých musíte zdolat převýšení vyšší než 500 metrů, patří nejvyšší hora Beskyd – Lysá Hora (1 323 m n. m), Smrk, Travný a Kněhyně. O trochu lehčí túra Vás čeká, pokud se rozhodnete zdolat vrcholy Ropice, Velký a Malý Polom, Slavíč, Ostrý, Velký Javorník nebo třeba Radhošť. U těchto totiž budete zdolávat převýšení jen okolo 100 metrů.

Beskydy jsou oblíbeným cílem jak pro letní, tak i pro zimní dovolené. Léta tu jsou trochu chladnější, takže Vás nečekají vysoké tropické teploty, což při výšlapech určitě oceníte, a zimy tu jsou pro změnu mírné. V létě si ale do batohu určitě nezapomeňte sbalit pláštěnku – Lysá Hora patří k nejdeštivějším místům v republice.

Kromě turistických tras zde najdou aktivní vyžití i cyklisté, na které v Beskydech čeká hustá síť cyklistických tras. Pokud byste se po náročných sportovních výkonech chtěli osvěžit, můžete využít zdejší koupaliště či kryté bazény, nebo třeba aquapark Olešná ve Frýdku-Místku. Chcete-li zažít něco netradičního, pak Vám Beskydy nabízí vhodné prostředí pro plachtění na rogalech či pro paragliding.

Lyžaři na Beskydech oceňují ideální sněhové podmínky, které tu mají. A to nejen pro sjezdové lyžování, ale obecně pro zimní sporty. Lysá Hora je vyhledávaná skialpinisty, samozřejmě je zde několik sjezdovek a běžkařských tratí. Zvláštností je, že není uměle zasněžována. Z dalších zimních středisek můžeme uvést Malenovice, Pustevny, Bílou, Horní Bečvu či Rusavu.

Běžkaři si mohou užít krásných panoramatických výhledů na Beskydy na některé z běžkařských tratí. Nejvíce využívané jsou tratě v okolí Javorového a na okruzích Bílé. Udržované tratě najdete samozřejmě u zimních středisek.

Co vidět v Beskydech

Nejnavštěvovanější oblastí Moravskoslezských Beskyd jsou bezesporu Pustevny a nedaleká hora Radhošť (1129 m n. m). Pustevny jsou známé stavbami ve stylu lidové architektury od slovenského architekta Dušana Jurkoviče – Libušín a Maměnka. Turistickou trasou se z Pusteven dostanete na Radhošť. Cestou Vás čeká nejznámější a nejkrásnější výhled nejen na Beskydy, ale také na Vsetínské vrchy, Javorníky, a pokud Vám bude přát počasí, můžete dohlédnout až k našim slovenským sousedům na Malou Fatru a Západní Tatry.

Cestou budete míjet sochu pohanského boha úrody Radegasta. Na vrcholu hory Radhošť stojí známá kaple a sousoší Cyrila a Metoděje, kteří sem údajně měli zavítat při své cestě na Velkou Moravu. Radhošť je protkán sítí podzemních chodeb, které dříve využívali pastevci, kteří v chladných chodbách uchovávali sýry a mléko.

Moravskoslezské Beskydy ovšem nenabízejí pouze aktivity spojené s přírodou. Navštívit můžete také Valašské muzeum v příroděRožnově pod Radhoštěm, Štramberskou trúbu s rozhlednou či hrad Hukvaldy. Obec Hukvaldy nabízí také výlet po stopách významného hudebního skladatele Leoše Janáčka, který se zde narodil.

Možnosti ubytování v Beskydech

Kromě nepřeberného množství aktivit a kulturního vyžití nabízejí Beskydy také pestrou škálu možností ubytování. Využít můžete jak apartmány, tak penziony, ubytování v soukromí nebo hotely, které většinou mají ve své nabídce i wellness.

Hotely najdete třeba v Rožnově pod Radhoštěm, Frenštátě pod Radhoštěm, Velkých Karlovicích nebo ve Valašském Meziříčí. Apartmány či ubytování v soukromí najdete nejčastěji v menších obcích jako je Dolní Bečva, Ostravice, Čeladná, Jablunkov, Fryšták či Frýdlant nad Ostravicí.

Pro rodinnou dovolenou nebo pro aktivní pobyt s partou kamarádů oceníte pronájem vlastní chaty či chalupy. Těch je v Beskydech opravdu mnoho a určitě si tak vyberete přesně tu, která bude splňovat všechny Vaše požadavky. Na výběr máte např. z chat v Dolní, Horní i Prostřední Bečvě, Novém Hrozenkově, Ostravici, Velkých Karlovicích či v Malenovicích. Pro dobrodružnější jsou tu zase kempy.

Pokud si Moravskoslezské Beskydy vyberete za cíl své dovolené, určitě nebudete zklamáni. Čistý vzduch, klid a velké množství různých aktivit Vám zaručí nezapomenutelně strávený čas.

Názory a doporučení

Daniel Hruška (ubytovatel) 22.1.2019
Blízká lyžařská střediska: Pustevny, Soláň, Karolínka, Velké Karlovice - Razula. Bumbálka - Třeštík, Bílá, Kohůtka, Kyčerka a spousta dalších. V zimní sezóně, jsou upravované běžkařské tratě. V Rožnově pod Radhoštěm, je také známý Gibon park (2 km), spousta tenisových kurtů (nejbližší 100 m od objektu), golfové hřiště a další. V Hážovicích se nachází kozí farmy, kde je možnost nakoupit produkty. Možnosti koupání: přehrada Bystřička, přehrada Horní Bečva, vodní nádrž Šance, přehrada Větřkovice, koupaliště Vigantice, koupaliště Rožnov pod Radhoštěm, bazén Rožnov pod Radhoštěm, koupaliště Hutisko-Solanec, koupaliště Zubří, bazén Frenštát pod Radhoštěm, aquapark Frenštát pod Radhoštěm, koupaliště Mořkov, koupaliště Balaton, koupaliště Velké Karlovice, bazén Valašské Meziŕíčí. Blízká lyžařská střediska: Bůřov, Radhošť - Pod kaplí, Pustevny, Pod Soláněm, Soláň sedlo, Soláň, Veřovice, Soláň - Bzové, Vsacký Cáb, Dětský vlek u Vily Anna, Frenštát pod Radhoštěm.
Stanislava Šamánková (ubytovatel) 17.1.2019
Největším lákadlem našeho regionu je jistě Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, centrum letní i zimní turistiky Pustevny a bájná hora Radhošť. Ke krásným výletům láká vrchol Soláně nebo hřebenové trasy na moravsko - slovenském pomezí.