Loading

Ubytování v Krásné

(3 objekty + 26 objektů v okolí 25 km)

Beskýdek 1 a 4

Krásná (okres Frýdek-Místek), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Stylové chalupy s vírivou vanou a saunou

Chalupy Krásná

Krásná (okres Frýdek-Místek), mimo obce / města, v lese
Chalupy v lese - dokonalý klid pro Vás!

Beskýdek 2 a 3

Krásná (okres Frýdek-Místek), v rekreační oblasti, u lesa...
Apartmány v klidném horském prostředí

Chalupa Zlatník

Pražmo (Krásná (okres Frýdek-Místek) 5,4 km vzdušně), v rekr...
Chalupa v lyžařském středisku Zlatník

Chata Felicita

Ostravice (Krásná (okres Frýdek-Místek) 6,4 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okr...
Chata pro 26 osob v Beskydech

Rekreační středisko Budoucnost

Frýdlant nad Ostravicí (Krásná (okres Frýdek-Místek) 7,8 km vzdušně), na okraji obc...
Rekreační středisko v Beskydech

Chata Ostravice

Ostravice (Krásná (okres Frýdek-Místek) 8,2 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa...
Útulná dřevěná chata s krbem - fajn ceny

Chata u Jasanu

Komorní Lhotka (Krásná (okres Frýdek-Místek) 8,4 km vzdušně), v rekreační oblasti
Chata pro skupinu v Beskydech

Penzion Merlin

Frýdlant nad Ostravicí (Krásná (okres Frýdek-Místek) 8,6 km vzdušně), v obci / ve m...
Penzion s restaurací v podhůří Beskyd

Rebel House ****

Frýdlant nad Ostravicí (Krásná (okres Frýdek-Místek) 9,4 km vzdušně), v obci / ve m...
Luxusní apartmán s terasou a zahradou
1 - 29 / 29

Krásná

Krásná 1

Dovolená uprostřed ticha

Obec Krásná po stránce administrativy spadá do okresu Frýdek-Místek v Moravskoslezském kraji. Pokud hledáte opravdu absolutní klid, je pro Vás tím pravým místem pro trávení rodinné i partnerské dovolené. Nachází se uprostřed lesů v pásmu Beskyd, takřka odříznutá od okolní civilizace. Nejbližšími většími městy v okolí jsou Frýdlant nad Ostravicí, který je vzdálený do půl hodiny cesty. O kousek dál je samotný Frýdek-Místek.

Počátky obce Krásná sahají do 17. století. Zdejší krajina byla velmi neúrodná, proto se zde dařilo hlavně pastevcům a zpracovatelům dřeva. Traduje se, že obec své jméno získala díky návštěvě šlechtičny, které se při průjezdu obcí naskytl naprosto úchvatný výhled do okolní krajiny. Podobně jako ve vedlejších obcích se i v Krásné začala těžit železná ruda. Té ale nebyl dostatek a nebyla ani příliš kvalitní. Proto její těžba vcelku brzy skončila. I přes těžký život ale populace v obci výrazně rostla. Života v obci se nijak výrazně nedotkla ani 2. světová válka. V dnešní době je Krásná vhodným místem pro rekreaci.

Krásná 2

Kam v Krásné za kulturou?

Stejně jako v okolních horských obcích ani v Krásné neobjevíme příliš mnoho kulturních památek. Zato je zde zvýšená koncentrace přírodních zajímavostí. Jejich návštěvu doporučujeme těm z Vás, kteří milují procházky přírodou i objevování lokálních zákoutí.

V tomto ohledu nejzajímavější je naučná stezka vedoucí k Lysé hoře. Trasa má 16 kilometrů. Není tedy příliš vhodná pro výlet s menšími dětmi. Další naučná stezka vede kolem řeky Morávky. Třetí naučnou stezkou je naučná stezka WOLFRAM. Ta získala své jméno podle akce výsadkářů v období 2. světové války. Krásnou přírodní památkou je i Malenovický kotel.

Také se můžete vydat k některé z okolních rozhleden. Velmi blízko je třeba rozhledna Malá Prašivá. Z té se Vám naskytne nádherný výhled do okolí. O kousek dál je Vám k dispozici i rozhledna Kozubová, ze které uvidíte na hranici tří evropských států. V této lokaci také objevíte i několik dřevěných kostelů.

Sport v Krásné

Pro koupání v přírodě je nejvhodnějším místem vodní nádrž Baška. Ta je vybavená i pro provozování některých suchozemských sportů, pro které jsou zde zhotovena sportoviště. Je to kousek i do Aquaparku Frenštát pod Radhoštěm. Dávejte ale pozor, v jakém období sem zavítáte. Centrum je totiž otevřené pouze za letních měsíců. Celoroční vstup Vám nabízí Aquapark Olešná.

Krásná 3

Během zimní dovolené si budete v Krásné připadat jako v ráji. Dostupný je Vám lyžařský areál v sousedních Malenovicích. Ten je určen jak pro začínající, tak i pokročilé lyžaře. Druhým lyžařským střediskem je Ski areál Biocel Zlatník.

Cenově dostupné ubytování

Nabídka ubytování v obci Krásná je opravdu bohatá. Najdete tu ubytování v cenově dostupných hotelech a penzionech. Cestujete-li především za klidem, zvolte možnost ubytování v soukromí. Větší skupiny výletníků, případně výletníky s menším rozpočtem uvítá některá z chalup či horských chat. Pokud si chcete odpočinout od ruchu každodennosti, pak je Krásná tím správným místem pro Vás. Přesvědčte se sami.