Loading

Ubytování v Pražmu

(1 objekt + 29 objektů v okolí 25 km)

Chalupa Zlatník

Pražmo, v rekreační oblasti, u vleku
Chalupa v lyžařském středisku Zlatník

Chalupy Krásná

Krásná (okres Frýdek-Místek) (Pražmo 3,2 km vzdušně), mimo o...
Chalupy v lese - dokonalý klid pro Vás!

Penzion Zátiší Komorní Lhotka

Komorní Lhotka (Pražmo 5,1 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji...
Penzion uprostřed přírody Beskyd

Chata u Jasanu

Komorní Lhotka (Pražmo 5,4 km vzdušně), v rekreační oblasti
Chata pro skupinu v Beskydech

Pension Timeout

Hnojník (Pražmo 8,0 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Komfortní chalupa se saunou

Beskýdek 2 a 3

Krásná (okres Frýdek-Místek) (Pražmo 8,5 km vzdušně), v rekr...
Apartmány v klidném horském prostředí

Chata Felicita

Ostravice (Pražmo 9,0 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Chata pro 26 osob v Beskydech

Rekreační středisko Budoucnost

Frýdlant nad Ostravicí (Pražmo 9,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na...
Podzimní akce / dítě do 12 let zdarma

Penzion Merlin

Frýdlant nad Ostravicí (Pražmo 9,3 km vzdušně), v obci / ve...
Penzion s restaurací v podhůří Beskyd

Beskýdek 1 a 4

Krásná (okres Frýdek-Místek) (Pražmo 9,9 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa...
Stylové chalupy s vírivou vanou a saunou
1 - 30 / 30

Pražmo

Pražmo 1

Prázdninový pobyt v Beskydech

Kdo touží po poklidné dovolené nejen na horách, ten by si měl pro její trávení vybrat krásné Beskydy. Jejich nekonečná údolí, která jsou pokrytá hlubokými lesy si získají sympatie všech skupin cestovatelů.

Abyste si hory maximálně užili, poradíme Vám, ubytujte se přímo na jejich úpatí. V tomto ohledu naše volba připadá na obec Pražmo. Ta je součástí Moravskoslezského kraje a po stránce administrativy spadá do okresu Frýdek-Místek.

Ten, kdo do Pražma přijede, ten si bude připadat, jako by navštívil ráj na zemi. Obklopují ho totiž rozlehlé podhorské louky a velmi hustý les. Ten se po obou stranách zvedá do výšky horských štítů, ze kterých je dokonalý výhled do širokého okolí. Krásnou scenérii dotváří i soutok říčky Mohelnice a řeky Morávky. Ty se spojují do jednoho toku těsně za obcí.

To není vše, co je v bezprostřední blízkosti Pražma k vidění. Kousek od Morávky si prohlédnete vodní nádrž Morávka. Co by kamenem dohodil je i Lysá hora, Malenovický kotel a vrchol hory Travný. Protože se jedná o relativně odlehlou lokalitu, do větších měst to budete mít trochu dál. Nejblíže z nich je Frýdlant nad Ostravicí. Relativně nedaleko je i okresní Frýdek-Místek.

Ve jménu hraběte

První zmínka o Pražmu pochází teprve z 18. století. Na první pohled se může zdát, že za to mohl špatně přístupný terén. Skutečnost ale byla trochu jiná. Panství měl v držení Jan Nepomuk Ferdinand hrabě Pražma. Ten jednoho dne pojal touhu založit obec, která by se mohla pyšnit částí jeho jména. A tak, i přes mírné protesty obyvatel sousední Morávky, učinil.

Pražmo 2

Lidé, kteří v Pražmu žili se vzhledem k charakteru krajiny živili především pastevectvím a chovem dobytka. Také se tu uchytila těžba dřeva. Jak postupoval rozvoj průmyslu, Pražmo se dočkalo i malé textilní výroby, která odstartovala jeho pozvolný růst. Dnes je Pražmo oblíbeným cílem turistů, jelikož jím prochází cesta ke všem přírodním zajímavostem v jeho blízkém i vzdálenějším okolí.

Co jde v Pražmu dělat?

I přesto, že je Pražmo relativně mladé, má několik romantických památek. Ústředním bodem obce je kostel sv. Jana Nepomuckého. Mimo jeho katastrální území je i malá kaple, která náleží k Morávce. Kousek od pražemského hřbitova je také pamětní tabule připomínající dřevěný lovecký zámeček, který u něj kdysi stál.

Jestli jste do Pražma přijeli i s dětmi, určitě s nimi jeďte navštívit některý z hradů a zámků. Naším tipem je zřícenina hradu Hukvaldy nebo Frýdecký zámek, ve kterém je expozice Muzea Beskyd. Půl hodiny daleko je i hrad Štramberk, jehož poznávacím znamením je strážní rozhledna Štramberská Trúba.

Tento výlet si protáhněte až do sousední Kopřivnice. Ta Vás zcela ohromí množstvím muzeí. Jmenovat bychom mohli Technické muzeum Tatra, Regionální muzeum, Muzeum fojtství nebo Auto Moto Muzeum OLDTIMER. V případě, že by se Vám nechtělo jezdit tak daleko si můžete obout boty do terénu a vyšlapat třeba na rozhlednu Malá Prašivá. Za Váš čas rozhodně stojí i Satinské vodopády a galerie dřevěných soch v Ostravici.

Sportovní aktivity na dosah

Nebudeme si nic nalhávat. Pražmo je ideálním cílem pro turisty. Na své si v něm přijdou i zapálení cyklisté. V Morávce je fotbalové hřiště a atletický ovál. Frýdlant nad Ostravicí má navíc i tenisový kurt. Kdo se chce během prázdninového pobytu vykoupat, může k tomu využít některý ze dvou aquaparků. Celý rok je tu pro Vás Aquapark Olešná. Pouze v létě je otevřený Aquapark Frenštát pod Radhoštěm.

Pražmo 3

Hodně zábavy si tu užijete i v zimě. Během mrknutí oka budete stát na sjezdovce Ski Malenovice. Blízko je také Ski areál Řeka. Své lyžařské středisko má také Morávka - SKI Morávka Sviňorky. Určitě si doma nenechejte boby nebo alespoň sáňky. Pokud na ně zapomenete, nevadí. Ve Velkých Karlovicích si vyzkoušíte snowtubing. Počítejte s tím, že se Vám cesta za touto atrakcí trochu protáhne.

Ubytování v Pražmu

Pražmo turistům nabízí velmi skromné ubytovací podmínky. Funguje v něm totiž pouze jediný malý hotel. Určitě nebudete mít problém tu sehnat chatu, chalupu či alespoň cenově dostupné ubytování v soukromí.

Okolní destinace Vám umožní ubytování v penzionech, apartmánech nebo v kempech. Výběr tedy záleží pouze na Vás a Vaši představách. Kdo si chce vyzkoušet opravdovou horskou idylku, pro toho je Pražmo jako stvořené. Pravda, bavit se v něm budou hlavně ti, pro které je zábavou samotný pobyt v přírodě. I přesto si myslíme, že svěží zeleň a horský vzduch udělají dobře i těm, kteří po zbytek roku holdují člověkem vytvořeným památkám.