Loading

Ubytování v Rožnově pod Radhoštěm

(2 objekty + 30 objektů v okolí 25 km)

Chata Lentilka

Rožnov pod Radhoštěm, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Rekreační chata pro rodinky, s krbem

Apartmány Hážovský Dvůr

Rožnov pod Radhoštěm, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Ideální apartmány pro rodiny s dětmi

Penzion U Boženky

Vigantice (Rožnov pod Radhoštěm 3,2 km vzdušně), na okraji obce / města
Komfortní ubytování na Valašsku!

Chata Lexa

Dolní Bečva (Rožnov pod Radhoštěm 3,6 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa...
Útulná chata v Beskydech s infrasaunou

Chata Dolní Bečva

Dolní Bečva (Rožnov pod Radhoštěm 3,7 km vzdušně), v obci / ve městě, u potoka
Chata se zahradou a bazénem v Beskydech

Apartmán na pohodu

Dolní Bečva (Rožnov pod Radhoštěm 3,9 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na o...
Moderní a komfortní ubytovaní u lesa!

Chatička Valašská Bystřice

Valašská Bystřice (Rožnov pod Radhoštěm 6,0 km vzdušně), v obci / ve městě
Útulná chatička v Beskydech

Apartmány Hutisko 769

Hutisko-Solanec (Rožnov pod Radhoštěm 6,5 km vzdušně), na okraji obce / města
Nadstandardní a plně vybavené apartmány.

Chalupa Trojanovice Beskydy

Trojanovice (Rožnov pod Radhoštěm 8,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa...
Malebné ubytování v prostředí Beskyd

Chata Bystřice

Malá Bystřice (Rožnov pod Radhoštěm 9,1 km vzdušně), na okra...
Infrasauna a celoroční venkovní vířivka
1 - 32 / 32

Rožnov pod Radhoštěm

Rožnov pod Radhoštěm 1

Město Rožnov pod Radhoštěm je jedno z větších měst ležících v okrese Vsetín ve Zlínském kraji. Město najdete na okraji chráněné krajinné oblasti Beskydy, asi 17 kilometrů vzdušnou čarou severovýchodně od Vsetína a asi 23 kilometrů západně od hranic se Slovenskem. Pokud chcete zažít valašskou kulturu, je Rožnov pod Radhoštěm tím pravým místem na Vaši dovolenou.

První zmínka o Rožnově pochází z roku 1267, tehdy bylo město celé dřevěné. Město bylo známé pro své sklářské a tkalcovské umění a v roce 1712 se zde založil také pivovar. V Rožnově se za dobu své existence střídalo několik šlechtických rodů. Důkazem o středověké historii Rožnova je také nedaleká zřícenina gotického hradu Rožnov.

Rožnov pod Radhoštěm je centrem Valašska

Rožnov pod Radhoštěm je součástí CHKO Beskydy. Na celém území Beskyd se nachází vzácné karpatské rostliny, živočichové, ale také jeskyně a hlavně hluboké lesy. Pokud tedy máte rádi přírodu, můžete vyrazit po některé z turistických tras na procházku do okolí. Například můžete navštívit již zmíněnou zříceninu hradu Rožnov, ke které dorazíte z centra města po naučné stezce Hradisko asi po čtyřicetiminutové procházce. Městem protéká řeka Rožnovská Bečva, kolem které vede cyklostezka do blízkého okolí.

Největší turistickou atrakcí je Valašské muzeum v přírodě. Jedná se o největší a nejstarší skanzen ve střední Evropě. Do skanzenu dojdete z centra města po červené Cyrilometodějské stezce. Od cíle Vás dělí asi půlhodinová procházka městským parkem vedoucím podél řeky. Necelé 2 kilometry od centra moderního města se rozprostírají 3 části muzea – Dřevěné městečko, Mlýnská dolina a Valašská dědina. Tyto části Vás na nějaký čas přenesou do dávných dob. Dřevěné městečko v sobě ukrývá soubor lidových staveb z počátku 19. století. V nich najdete ukázku tradičních domů a řemesel. Valašská dědina se nachází na svahu Karlova kopce a mezi větrným mlýnem, kovárnou, kaplí a dalšími lidovými stavbami potkáte i domácí zvířata a ovce. Nejmladší částí je Mlýnská dolina, která dotváří ucelený pohled na lidovou architekturu. V muzeu se často pořádají různé akce, jarmarky, oslavy a ukázky dobových řemesel a života tehdejší doby. Při toulání se skanzenem si jistě vzpomenete na některé ze zde natočených filmů, seriálů a pohádek (Doktor Martin, Perinbaba, Dvanáct měsíčků, Císař a Tambor atd.).

Rožnov pod Radhoštěm 2

Na vrcholu Karlova kopce (480 m n. m.), ke kterému vede zelená turistická trasa, stojí 31 metrů vysoká unikátní dřevěná Jurkovičova rozhledna. Pokud vyšlápnete pár schodů, naskytne se Vám neskutečný pohled na Beskydy, okolní obce a samozřejmě na město Rožnov pod Radhoštěm.

Do Rožnova za aktivitami i odpočinkem

Pokud se rozhodnete pro delší túru, určitě nebudete litovat. Červená Cyrilometodějská turistická trasa Vás po 9 kilometrech zavede na horu Radhošť (1 129 m n. m.). Na této hoře stojí kaple sv. Cyrila a Metoděje spolu se sousoším těchto věrozvěstů. Trasa prochází národní přírodní rezervací Radhošť. A za další necelé 3 kilometry, nyní po modré naučné stezce, najdete sochu boha hojnosti Radegasta, která stojí na stejnojmenné hoře.

Kromě aktivní pěší turistiky a cykloturistiky můžete při své letní dovolené také navštívit Gibon park. Zde se sportovně vyblbnou jak děti, tak dospělí. K dispozici jsou lanové parky, houpadla, zorbing, trampolíny, lukostřelba apod. Pokud preferujete raději odpočinek, hned vedle Gibon parku je městské koupaliště se dvěma bazény a brouzdalištěm. Můžete také navštívit pivní lázně a užít si zajímavé procedury přímo v rožnovském pivovaru. Wellness procedury, masáže a další možnosti relaxování najdete i v některých z hotelů.

Rožnov pod Radhoštěm 3

Rožnov je však ideální i pro Vaši zimní dovolenou. Valašské muzeum je totiž otevřené celoročně. Navíc díky poměrně vysokým horám jsou zde také výborné podmínky na lyžování a běžecké lyžování. V Rožnově pod Radhoštěm se nachází také skokanské můstky. Nejbližší ski areál Pustevny se nachází v části obce Trojanovice, asi půl hodiny autem severovýchodně od Rožnova.

Ochutnejte pravou valašskou kuchyni

Láska prochází žaludkem. Věřte, že když ochutnáte valašskou kuchyni, určitě se zamilujete. Mezi typická místní jídla patří valašská kyselice se smetanou (polévka s houbami a se zelím), bryndzové halušky nebo valašské střapačky (halušky s cibulkou, klobáskou a se zelím) a jako dezert třeba valašský frgál (koláč) nebo haferové knedle (kynuté borůvkové knedlíky). Nakonec můžete masité jídlo spláchnout dobrým pivem z místního pivovaru.

Výhodné ubytování i luxus v Rožnově

Rožnov pod Radhoštěm je oblíbenou destinací pro letní i zimní dovolenou, ale i prodloužené víkendy. Najdete zde široké množství různých druhů ubytování – od levného ubytování až po luxusní pobyty. Ubytovat se můžete v některých z hotelů různých kategorií, v penzionech, apartmánech. Levné ubytování najdete v ubytovně, ale i v soukromí. K dispozici jsou také kempy, chaty a chalupy.

Ve městě existuje projekt Rožnov card, jehož součástí je asi 20 ubytovacích zařízení různých kategorií. Jestliže se v některém z nich ubytujete na 2 a více nocí, získáte Rožnov card. Tedy kartu, díky které můžete využít slevy na některé turistické atrakce a ještě víc si zpříjemnit Váš dovolenkový pobyt ve městě.

Město Rožnov je součástí chráněné krajinné oblasti Beskydy. Kromě krásné přírody a hlubokých lesů je to místo s největším přírodním muzeem lidové architektury ve střední Evropě. Jestliže chcete zažít trošku netradiční dovolenou, vyrazte do Rožnova pod Radhoštěm, do centra Valašska.

Názory a doporučení

Daniel Hruška (ubytovatel) 19.3.2019
Rožnov pod Radhoštěm je vyhlášený především Valašským muzeem v přírodě. Valašské muzeum je nejstarším a největším svého druhu ve střední Evropě. Pobyt na Valašsku v srdci Beskyd, je vždy vítanou dovolenou, s možnostmi sportovního, relaxačního, turistického a kulturního vyžití. Valašsko je krásné v každém ročním období. Jak pro nadšence lyžování, tak pro milovníky přírody, nebo turistiky. Celoročně je k dispozici cyklostezka, vedoucí údolím Rožnovské Bečvy v délce asi 33 km vedoucí z obce Horní Bečva přes Rožnov p. R. do Valašského Mezíříčí. Od začátku května až do konce září je v provozu cyklobus. V zimě je cyklostezka při dostatku sněhu udržovaná i pro běžkaře. Vyhledávanými místy k výletům mimo Valašské muzeum jsou, Jurkovičová rozhledna, Pivní lázně v Rožnově, Pustevny, Radhošť, Lysá hora, nově postavená rozhledna Velký Javorník, mlýn Šmajstrla ve Frenštátě pod Radhoštěm, Štramberská trůba, hrad Helfštýn a spousta dalších.