Loading

Ubytování v Novém Jičíně

(1 objekt + 32 objektů v okolí 25 km)

Hotel Na Skalkách

Nový Jičín, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Útulné, v klidném prostředí s restaurací

Penzion Freudův sen

Příbor (Nový Jičín 10,7 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
V centru města, pro obchodní cestující

Mariane 2

Příbor (Nový Jičín 10,9 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Luxusní apartmány v historickém centru!

Penzion St. Florian Příbor

Příbor (Nový Jičín 11,1 km vzdušně), v obci / ve městě, u letiště
Luxusný penzion se svatebním apartmánem

Roubená chata v Zašové

Zašová (Nový Jičín 12,4 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Stylové ubytování na chatě v Beskydech.

Chalupa pod Hůrkou

Lichnov (okres Nový Jičín) (Nový Jičín 12,5 km vzdušně), na okraji obce / města, u...
Chalupa v Moravskoslezských Beskydech!

Hotel Vagónka

Studénka (Nový Jičín 12,9 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Zrekonstruovaný rodinný hotel!

Penzion For You

Valašské Meziříčí (Nový Jičín 13,2 km vzdušně), v obci / ve městě
Útulné ubytování s rodinnou atmosférou

Chata s výhledem

Trojanovice (Nový Jičín 14,5 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji l...
Wellness chata s výhledem na Beskydy!

Chalupa Hukvaldy

Hukvaldy (Nový Jičín 15,0 km vzdušně), v obci / ve městě
Výhodné ubytování v klidné lokalitě!
1 - 33 / 33

Nový Jičín

Město Nový Jičín najdete v severovýchodní části České republiky, mezi městy Olomouc a Ostrava. Městem protéká říčka Jičínka. Vzhledem k umístění města v koridoru Moravské brány je strategickým bodem Moravskoslezského kraje, ať už se to týká dopravního spojení či dostupnosti různých turistických center a atrakcí.

Nový Jičín 1

Nový Jičín vzniklo jako podhradí Starojičínského hradu panovnického rodu z Kravař v druhé polovině 13. století. Město s typickým čtvercovým náměstím skýtá svým návštěvníkům, ke kterým jistě záhy budete patřit i Vy, množství pamětihodností a příjemnou atmosféru.

Historické jádro města i přes mnohé bouřlivé události zůstalo naštěstí neporušeno a později bylo i citlivě renovováno. Dnes se tedy máte na co dívat.

Vítejte v městské památkové rezervaci Nový Jičín

Překrásné je Masarykovo náměstí s barokními a klasickými měšťanskými domy, které Vám nabídne procházku pod renovovanými fasádami a podloubími. Zastavte se u morového sloupu z roku 1710, minci pro štěstí vhoďte do kašny se sochou sedláků v německém kravařském kroji. Přejděte pár kroků od náměstí a ocitnete se před Žerotínským zámkem z 16. století. Vznikl renesanční přestavbou původního hradu. Dnes tu má sídlo Vlastivědné muzeum.

Nový Jičín je známý jako město klobouků. Jedna expozice je tu věnována právě pokrývkám hlavy, vyzkoušejte si osobně pár z nich. Možná i Vám se zalíbí nápad udělat si vtipný snímek a ten potom poslat známým jako originální pozdrav z výletu. Pamětní deska na domě, v němž sídlí Návštěvnické centrum, Vám připomene, že tu zemřel v roce 1790 známy generál Laudon. Byl to jeden z nejslavnějších vojevůdců 18. století, který se proslavil ve válkách s Pruskem a protitureckým tažením. Dominantou města je 66 metrů vysoká věž z 16. století, součást kostela Nanebevzetí Panny Marie. Dalšími církevními památkami jsou kostel Nejsvětější Trojice a kaple Bolestné Panny Marie.

Kam se podívat v Novém Jičíně a jeho okolí

Město je ideálním východiskem pro výlety do blízkého i vzdálenějšího okolí, do míst plných historických a kulturních památek i do hor – Moravskoslezských Beskyd. Můžete si zvolit z množství značených turistických stezek, cyklotras či naučných stezek, záleží jen na Vás, co Vás zajímá, co chcete vidět.

Nový Jičín 2

Svou cestu za zážitky tu můžete začít jihozápadně od Nového Jičína, návštěvou zříceniny hradu Starý Jičín, kde se Vám naskytne překrásný výhled do okolí z rozhledny s kruhovým výhledem. Jen kousek odtud si nenechte ujít prohlídku zámku Kunín. Asi 2 km od centra města se nachází amfiteátr na Skalkách, kde si můžete vybrat ze spousty akcí pod širým nebem.

V obci Ražná, nedaleko Nového Jičína, objevíte jistě mnoho zajímavostí, především historického rázu. Ať už je to pískovcová socha svatého Jana Nepomuckého ze začátku 18. století, která je zapsána jako kulturní památka či kostel svatého Petra a Pavla z konce 18. století.

Silným zážitkem pro Vás a případně i Vaše děti bude návštěva jezdeckého areálu Farma. Můžete si tu zajezdit na koni, vyzkoušet práci na farmě, děti si mohou zajezdit na ponících, poznat nejrůznější domácí zvířata, zabavit se v minizoo. Asi 20 km od Nového Jičína se určitě nenechte ujít prohlídku Zbrašovských aragonitových jeskyní v malebném údolí řeky Bečvy v Hranickém krasu.

Nový Jičín a okolí zábava pro všechny

Nejenom turistika, ale i četné vodní plochy lákají k osvěžení v podobě vodních sportů či koupání. Širokou škálu atrakcí pro děti i dospělé najdete v Aquaparku Olešná. Pouze v letní sezóně potom můžete využít Aquapark Frenštát pod Radhoštěm. Jestliže se rozhodnete Nový Jičín navštívit v zimních měsících, jistě oceníte možnost zalyžovat si na sjezdovce lyžařského areálu Svinec. Vyberete-li si raději běžky, v okolí najdete upravené běžkařské tratě, které navazují na tratě v Podbeskydí. Po nich je možno dostat se až pod vrchol Velkého Javorníku.

Až se nabažíte lyžování, sundejte lyže a vydejte se na vycházku po okolí střediska. Na vrcholu Svince bylo vyhlášeno chráněné území – přírodní rezervace Svinec. Další lyžařské areály, kde se můžete v zimě realizovat, jsou Ski areál Veselá v obci Zašová, o něco dál potom Lyžařský areál HEI – park Tošovice.

Nový Jičín 3

Vyberte si z bohaté nabídky ubytování

I v Novém Jičíně má den jen 24 hodin, po dlouhém dni je třeba si odpočinout, pohodlně se vyspat. V centru i na okraji města najdete několik hotelů, penzionů i apartmánů různé cenové kategorie, mnohé z nich i s vlastní kuchyní.

Záleží na Vás, co hledáte, co potřebujete, chcete-li ubytování nejen pro sebe, ale třeba i pro domácí mazlíčky, jestli vyžadujete stravování přímo v místě, bezbariérový přístup nebo máte jiné zvláštní požadavky. Bezesporu levné ubytování si můžete objednat v některé z ubytoven nebo u soukromých ubytovatelů.

V blízkém okolí Nového Jičína si nocleh můžete zajednat v horských chatách či chalupách, v podhůří Moravskoslezských Beskyd jich tu není málo. Někteří z Vás jistě s nadšením uvítají možnost stylového ubytování v podkrovních pokojích Kunínského zámkubezbariérovým přístupem. Takže nic Vám nebrání využít možnosti strávení příjemných chvil v Novém Jičíně.

Nechte se zlákat příjemným prostředím, nádhernou přírodou a toulkami po historických památkách. Nezáleží na ročním období, Nový Jičín a okolí se určitě zamilujete!