Loading

Ubytování v Teplicích nad Bečvou

(1 objekt + 4 objekty v okolí 25 km)

Penzion Diana

Teplice nad Bečvou, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
S vlastní saunou v centru lázní!

Chalupa Loučka - Lázy

Loučka (okres Vsetín) (Teplice nad Bečvou 15,8 km vzdušně),...
Chalupa s bazénem a romantickými výhledy

Chata Rajnochovice

Rajnochovice (Teplice nad Bečvou 15,8 km vzdušně), na samotě, v lese
Chata v příjemném prostředí na samotě

Resort Radslavice

Radslavice (okres Přerov) (Teplice nad Bečvou 17,0 km vzdušně), na okraji obce / mě...
Ideální místo pro turisty a cyklisty

Penzion For You

Valašské Meziříčí (Teplice nad Bečvou 18,1 km vzdušně), v obci / ve městě
Útulné ubytování s rodinnou atmosférou
1 - 5 / 5

Teplice nad Bečvou

Teplice nad Bečvou 1

Kvalitní odpočinek v lázních Teplice nad Bečvou

Myslíte si, že lázně jsou spíš dominantou Čech? Chyba lávky. Několik jich skrývá i oblast Moravy. Nejedná se ale jen o lázně Luhačovice nebo Velké Losiny. Jedny menší mají i Teplice nad Bečvou, které se nacházejí v Olomouckém kraji. Těm, kteří v jejich umístění ještě stále trochu tápou, prozradíme, že spadají do okresu Přerov.

Jak už jméno obce napovídá, protéká tudy řeka Bečva, která si razí cestu jinak vcelku zalesněnou krajinou. A je to právě les, který Teplice nad Bečvou dělí od frekventované silnice, která umožňuje výborné dopravní spojení s dalšími turistickými cíli v okolí.

Když se však na chvíli vrátíme k místním poměrům, radost z nich budou mít všichni, kteří jsou nadšenci do lokálních památek. Co by kamenem dohodil jsou Zbrašovské aragonitové jeskyně a Hranická propast. Během okamžiku stanete i u přírodní rezervace Hůrka u Hranic. Těm všímavějším už nejspíš došlo, že nejbližším městem jsou Hranice. Blízko jsou ale i Opatovice a Lipník nad Bečvou.

Historie lázní

První zmínka o Teplicích nad Bečvou sahá už do 1. poloviny 14. století. V té době se jim ale říkalo Zbrašov. Ten byl založen na místě, kolem kterého procházela mezistátní obchodní stezka, po které se přepravoval jantar. Během historie se tu také začaly objevovat zajímavé archeologické nálezy, které nasvědčují, že oblast okolo tehdejšího Zbrašova byla osídlena už o několik staletí dříve.

Teplice nad Bečvou 2

Lidé ve Zbrašově se živili hlavně rybolovem a lesními pracemi. Vysoko nad ostatní vyčnívalo především uhlířství, které dalo práci velkému počtu obyvatel obce. Zhruba od 16. století se zde začaly formovat první lázně, které využívaly sílu zdejších léčivých pramenů. V návaznosti na to obec získává nové jméno Teplice nad Bečvou a lázeňství se pomalu, ale jistě začalo rozvíjet do podoby, v jaké ho známe dnes. Díky krásné přírodě a dlouholeté lázeňské tradici jsou Teplice nad Bečvou oblíbeným cílem cestovatelů.

Atraktivní tipy na výlet

Ačkoliv jsou Teplice nad Bečvou celkem malé, disponují úctyhodným množstvím památek. Mezi ty tradičnější se řadí třeba boží muka, kaple sv. Peregrina nebo socha sv. Jana Nepomuckého. Nezanedbatelné je tu ale i zastoupení architektonicky zajímavých objektů. Jmenovat bychom mohli lázeňský dům Moravan, vilu Ladislava Říhovského nebo lázeňský pavilon u Kropáčova pramene.

Téměř za okamžik ale stanete i u zříceniny hradu Helfštýn nebo u zámku v Hustopečích nad Bečvou. V něm sídlí muzeum řeznictví. Určitě si s dětmi nenechte ujít ani zámek Lipník nad Bečvou nebo zámek Tovačov. Zhruba půl hodiny daleko je také zoologická zahrada ve Zlíně nebo Arcibiskupský zámek v Kroměříži. V ní se po prohlídce zámku ještě chvíli zdržte a prozkoumejte taje, které v sobě ukrývá Podzámecká a Květná zahrada. Půl hodiny opačným směrem je i Olomouc. Ta má taktéž zoologickou zahradu a její střed zdobí monumentální sloup Nejsvětější Trojice, který byl zapsán na světový seznam UNESCO.

Kam se vydat za sportem?

Součástí každé dovolené by měl být v ideálním případě i aktivní pohyb. Proto neváhejte a vezměte si kolo nebo si vyjděte na ozdravnou procházku. Hned na druhé straně řeky si zahrajete i tenis, jelikož je zde velmi dobře vybavený tenisový kurt. Dobrodružné a trpělivé povahy jistě ocení i mini golf. Hranice pak mají stadion pro atletiku a kopanou, tenisové kurty a veřejnou plovárnu.

Teplice nad Bečvou 3

V zimě Teplice nad Bečvou provozují lední plochu, která je vhodná pro hokej i lední bruslení. Za čtvrt hodiny budete stát i na svahu Ski areálu Tesák či Ski areálu Potštát. Když to stav sněhové pokrývky dovolí, lze v okolí Teplic úplně v klidu běžkovat či jezdit na saních.

Ubytování v Teplicích nad Bečvou pro všechny

Teplice nad Bečvou jsou velmi dobře připravené i na větší nápor turistů. Hlavní roli tu mají hotely. Když si ale dáte práci s hledáním, objevíte i cenově dostupné penziony a ubytování v privátech. Při včasné rezervaci dovolené se na Vás možná usměje štěstí a budete si moci užívat komfort plně vybaveného apartmánu. Mimo centrum Teplic je možné se ubytovat v plně vybavených chalupách a rekreačních chatách.

Pobyt v Teplicích nad Bečvou Vás určitě nezklame. A to ať už přijedete přímo do lázní, nebo jen proto, že chcete poznávat nová místa naší rodné kotliny. Věříme, že se sem budete velmi rádi vracet.