Loading

Ubytování v Hranicích (okres Přerov)

(1 objekt + 6 objektů v okolí 25 km)

Hotel Centrum

Hranice (okres Přerov), v obci / ve městě, v centru města
Stylový hotel v centru města!

Penzion Diana

Teplice nad Bečvou (Hranice (okres Přerov) 1,9 km vzdušně), v obci / ve městě, u le...
S vlastní saunou v centru lázní!

Resort Radslavice

Radslavice (okres Přerov) (Hranice (okres Přerov) 17,4 km vzdušně), na okraji obce...
Ideální místo pro turisty a cyklisty

Chalupa Loučka - Lázy

Loučka (okres Vsetín) (Hranice (okres Přerov) 17,8 km vzdušn...
Chalupa s bazénem a romantickými výhledy

Chata Rajnochovice

Rajnochovice (Hranice (okres Přerov) 17,9 km vzdušně), na samotě, v lese
Chata v příjemném prostředí na samotě

Hotel Apollo

Valašské Meziříčí (Hranice (okres Přerov) 18,6 km vzdušně), v obci / ve městě, v ce...
Hotel za příznivé ceny!

Penzion For You

Valašské Meziříčí (Hranice (okres Přerov) 19,2 km vzdušně), v obci / ve městě
Útulné ubytování s rodinnou atmosférou
1 - 7 / 7

Hranice (okres Přerov)

Hranice (okres Přerov) 1

Historické Hranice na pomezí Moravy a Slezka

Hraniceokrese PřerovOlomouckém kraji leží na pravém břehu řeky Bečvy, v místě Moravské brány, jejíž část se nazývá Bečevská brána. Nachází se mezi Oderskými vrchy a Podbeskydskou pahorkatinou. Město Hranice dělá čest svému jménu a skutečně leží na hranici mezi Moravou a Slezskem. Najdete zde nejhlubší zatopenou sladkovodní propast na světě a další přírodní památky. Na své si přijdou však i ti, kteří hledají historické zajímavosti nebo rodinné výlety. Návštěvu Hranic si užijete v každém ročním období.

Oblast byla dlouhodobě osídlena, čehož je důkazem Hrad Svrčov s historickým sídlištěm ve svém okolí, které pochází z pozdní doby kamenné, zřícenina a další archeologické stopy. Údaje o obyvatelích jsou zaznamenané od 12. století. Založení Hranice jako města je datováno na konec 13. století. Už před získáním statusu města zde stál původní gotický kostel. Dnes jich zde můžeme najít hned několik z různých historických období. Kostel Narození Panny Marie, barokní kostel Stětí svatého Jana Křtitele nebo Českobratrský kostel, který je i bývalou solnicí. Hranice také turistům nabízí ve svém historickém centru, jež je vyhlášené městskou památkovou zónou, zachované původní městské domy.

Od roku 1475 patřily Hranice pánům z Pernštejna. Z této doby také pochází základ věže v zámku Hranice. Zámek byl původně hradem a přebudovat ho do současné trojkřídlé renesanční podoby jej nechal až Jan Kropáč z Nevědomí.

Hranice (okres Přerov) 2

Z historických zajímavostí, které stojí za to navštívit, je třeba ještě zmínit Židovský hřbitov nebo sloup se sochou Panny Marie Immaculaty. Ti z Vás, kteří se zajímají o technické památky, by si neměli nechat ujít Hranické viadukty, což jsou tři monumentální souběžné železniční mosty, nebo Slavíčský tunel či také Ferdinandův tunel, jež se nachází nedaleko od města.

Město s nejhlubší zatopenou propastí

Vzhledem ke svému umístění patří Hranice k městům s mnoha přírodními zajímavostmi. Jedním z turisticky neoblíbenějších míst je Hranický kras, ve kterém najdete hned dva nevšední přírodní úkazy. Prvním z nich je Hranická propast, někdy nazývaná jako Macůška a jedná se o nejhlubší zatopenou sladkovodní jeskyni na světě. Její hloubka zatím nebyla definitivně změřena. Druhé jsou Zbrašovské aragonitové jeskyně vzniklé tzv. teplicovým krasověním. Kromě velkého Hranického krasu se nachází na jižní straně města menší přírodní rezervace Hůrka, Velká Kobylanka, Malá Kobylanka a Nad Kostelíčkem.

Po okolí lze provozovat turistiku i cyklistické výlety po upravených stezkách. Cílem výletů do přírody je hlavně nedaleko se nacházející mohutný hrad Helfštýn. Na své si zde přijdou sportovci i rodiny s dětmi. Kromě koupaliště Plovárna Hranice můžete navštívit například golfový klub, workout park nebo fitness. V létě umožňuje řeka Bečva nejen koupání, ale také sjíždění na lodích, které si můžete zapůjčit.

Hranice (okres Přerov) 3

Najdete zde také několik sjezdovek, které jsou dobře udržované – příkladem je Ski areál Partutovice s několika vleky nebo Ski areál Potštát, kde je díky nadmořské výšce možné lyžovat i tehdy, když v Hranících není žádný sníh.

Ubytování v Hranicích a jejich okolí

Díky turistické atraktivitě nabízí Hranice velké možnosti ubytování v centru i na kraji města. Nejčastější jsou zde hotely a penziony. Vybírat můžete od velkých komplexů, apartmánů až po malé ubytování v soukromí. Výhodou hotelů je, že nabízejí služby jako stravování nebo připojení k internetu. Láká-li Vás spíše přírodní typ ubytování, lze si pronajmout chatky nebo i dřevěné sruby. V letních měsících je možné zvolit také kemp s chatkami či vlastním stanem nebo obytným autem.

Dovolenou si zde užijete v létě i v zimě, protože výlety jsou zde zajímavé bez ohledu na roční období. Hranice návštěvníky lákají na nejhlubší zatopenou jeskyni na světě, historické památky a přírodní rezervace i lyžařská střediska. Objevte kouzlo Hranic na pomezí mezi Moravou a Slezskem.