Loading

Ubytování ve Velkých Losinách

(2 objekty + 30 objektů v okolí 25 km)

Apartmány Jasmín

Velké Losiny, v obci / ve městě
Apartmány v blízkosti Termálů Losiny

Ubytování Okoun

Velké Losiny, v obci / ve městě
Nové ubytování 800 m od Thermal parku

Penzion Eva

Sobotín (Velké Losiny 3,7 km vzdušně), v obci / ve městě
Útulně zařízené ubytování na Moravě

Chata 7 dvorů

Vernířovice (Velké Losiny 6,6 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okra...
Stylová chata v prostředí Jeseníků

Zelená chaloupka Klepáčov

Sobotín (Velké Losiny 8,6 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Chalupa se saunou. Na čerstvém vzduchu.

Penzion Stará sokolovna

Šumperk (Velké Losiny 8,9 km vzdušně), v obci / ve městě
Útulné apartmány v podhůří Jeseníků

Chata Desný kout

Loučná nad Desnou (Velké Losiny 10,6 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na...
Chata v klidné lokalitě v Jeseníkách

Penzion & apartmány Stará škola

Vikantice (Velké Losiny 12,1 km vzdušně), v obci / ve městě
Komfortné apartmány v penzionu se saunou

Chalupa pod strání

Ruda nad Moravou (Velké Losiny 12,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / n...
Útulná chalupa v krásném prostředí...

Chalupa pod Sviní horou

Malá Morava (Velké Losiny 12,4 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okr...
Pohádková chalupa se saunou v Jeseníkách
1 - 32 / 32

Velké Losiny

Poznejte ráj pohody a kuriozit na svahu Jeseníků

Velké Losiny 1

V samém srdci Olomouckého okraje, v okrese Šumperk, se nachází Velké Losiny, jež si oblíbí všichni, které láká senzační pobyt plný zážitků. V případě, že Vás baví objevování památek, ale zároveň toužíte také po odpočinku, jste na správné adrese. Za návštěvu pak stojí i okolí, kde si na své přijdou hlavně milovníci zimních sportů. Navíc, výhodné ubytování a úchvatná příroda, už jen to je důvod, proč se dovolená v Jeseníkách vyplatí.

Velké Losiny, malebná oáza klidu a pohody, Vás již na první pohled okouzlí svým půvabem a zajímavou historií. Za zmínku stojí zejména nechvalně proslulé čarodějnické procesy, které uchvátily zdejší kraj na počátku baroka. Za oběť jim padlo více než 50 lidí, a to ze všech společenských vrstev. Naštěstí však toto řádění brzy ustalo a následovala přeměna v rekreační centrum, které Vám dnes nabídne nejen pohodovou atmosféru, ale i levné ubytování.

Proč právě Velké Losiny nesmíte rozhodně minout?

Dovolená ve Velkých Losinách stojí doopravdy za to. Nezáleží na tom, zda Vás láká historie a architektura, nebo si chcete vychutnat spíše relax a pohodu. Na své si totiž v této oblíbené turistické destinaci přijde zaručeně každý. Pokud máte chuť, užít si od všeho něco, začněte svou prohlídku třeba putováním po lidových stavbách. Za zmínku tak stojí například dřevěný kostel v Žárové, jež Vás upoutá stejně, jako krásné roubenky.

Milovníky romantiky zase zajisté okouzlí zámek ve Velkých Losinách, který se rozhodně vyplatí neminout. Půvabný renesanční klenot Vás již na první pohled zaujme svými arkádami a sgrafity, stejně jako zachovalými interiéry s krásným starým nábytkem. Stejně tak Vám nic nebrání, sjednat si komfortní ubytování a zůstat déle. Těšit se totiž můžete také na procházky anglickým parkem, kde si prohlédnete celou řadu renesančních a barokních soch.

Velké Losiny 2

Do Velkých Losin za historií, relaxem i kuriozitami

V případě, že Vás láká dovolená na Olomoucku spojená se sportem, odpočinkem a zábavou, neváhejte a vyzkoušejte Termály Velké Losiny, které Vám tento sen splní. Čeká tady na Vás vskutku dokonalé vodní království, kde si užijete spousty legrace s přáteli. Nudit se zde však samozřejmě nebudou ani rodiny s malými dětmi. Připraveno je pro ně nejen cenově výhodné ubytování, ale těšit se mohou i na obří tobogány, vodní hřiby, skluzavky, a též moderní hřiště.

Na své si zde však přijdou také ti, kteří míří na sever Moravy zejména za zajímavostmi a kuriozitami. Pakliže patříte mezi ně, rozhodně nesmíte minout ruční papírnu, jednu z nejstarších v České republice, založenou již koncem 16. století. Prohlédnete si zde nejen expozici věnovanou této psací látce, ale seznámíte se i s moderními technologiemi. Taktéž máte možnost, vyrobit si vlastnoruční pergamen, kterým můžete třeba obdarovat své blízké.

Co zajímavého v okolí Velkých Losin uvidíte?

Máte-li chuť, dopřát si příjemnou dovolenou, spojenou s dobrodružstvím a skvělými zážitky, určitě neváhejte a vydejte se také do okolí Velkých Losin, kde se nudit nebudete. Milovníci cykloturistiky mohou vzít kolo a zamířit třeba do Šumperka. Vstupní brána Jeseníků Vám nabídne nejen krásné památky, ale také zajímavé kulturní akce. Určitě se vyplatí navštívit i místní muzeum, kde na Vás čeká expozice čarodějnických procesů.

Zimní dovolená na Olomoucku zase láká k pobytu ve ski areálu Červenohorské sedlo, kde si na své přijdou všichni, jež láká pobyt plný vzrušení. Největší lyžařské centrum v regionu je ideální, jak pro zkušené horaly, tak i pro ty, kteří stojí na svahu poprvé. Těšit se můžete také na prvotřídní ubytování a rušný noční život. Kdo má chuť, tomu pak nic nebrání vydat se na běžkách až na úpatí Pradědu, odkud se naskýtá dechberoucí výhled na celé česko-polské pomezí, který si doopravdy vychutnáte. 

Velké Losiny 3

Další zajímavostí, jež nesmíte vynechat, je také Muzeum silnic ve Vikýřovicích u Šumperka. Uvidíte tady spousty nejrůznějších strojů určených na údržbu komunikací v ČR, a taktéž se seznámíte s výstavou o historii cestování u nás. Putování po Olomoucku pak můžete zakončit třeba v obci Branná. Nejen, že si tady prohlédnete známý zámek Kolštejn, ale před odjezdem domů ochutnáte i zlatavý mok z místního minipivovaru.

Jak na levné ubytování ve Velkých Losinách?

Slavný ráj relaxu a kuriozit se pyšní nejen zachovalými památkami a luxusními lázněmi, ale svým návštěvníkům nabízí také výhodné ubytování za příznivé ceny. Vyzkoušet tak můžete třeba stylové hotely a apartmány s prvotřídní nabídkou služeb, které si zkrátka zamilujete. Pro ty, kdo shání něco levnějšího, pak máte připraveny třeba oblíbené rodinné penziony. Taktéž ale nechybí ani ubytování v soukromí a pronájem chalupy či roubenky je též samozřejmostí.

Máte chuť, dopřát si hezkou dovolenou spojenou s odpočinkem, pohodou a dobrodružstvím, na kterou hned tak nezapomenete? Potom určitě neváhejte, zarezervujte si to nejvýhodnější ubytování a za památkami, kuriozitami i sportem se do Velkých Losin rozhodně vydejte.