Loading

Ubytování v Ludvíkově

(0 objektů + 29 objektů v okolí 25 km)

Sýkorova chalupa

Světlá Hora (Ludvíkov 5,0 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Ubytování v oáze klidu a pohody

Penzion a restaurace Na Hvězdě

Malá Morávka (Ludvíkov 5,4 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Ubytování s restaurací v Jeseníkách

Chata "U Mě"

Malá Morávka (Ludvíkov 7,9 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Ubytování u ski areálu Kopřivná

Penzion Marie

Malá Morávka (Ludvíkov 8,2 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Rodinný penzion - 300 m od sjezdovky

Apartmány Pod strání Malá Morávka

Malá Morávka (Ludvíkov 9,6 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Útulné apartmány v blízkosti sjezdovek

Hotel Kamzík

Malá Morávka (Ludvíkov 9,7 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Pohodlné pokoje v krásném prostředí

Penzion Pod strání

Malá Morávka (Ludvíkov 10,3 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Apartmány jen 150 m od stanice lanovky

Ubytování Antony

Bělá pod Pradědem (Ludvíkov 10,5 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji...
Příjemná a útulná chalupa se saunou

Pohádkový srub U Zeda

Holčovice (Ludvíkov 10,9 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Pohádkový srub v nádherné přirodě

Srub Viktorie

Krasov (Ludvíkov 13,5 km vzdušně), na samotě, u lesa / na ok...
Luxusný srub se saunou na samotě
1 - 29 / 29

Ludvíkov

Ludvíkov 1

Za prázdninami do Jeseníků

Ludvíkov je obec náležící do okresu Bruntál v Moravskoslezském kraji. Její pozice uprostřed rozhlehlých lesů a blízkost panenské přírody přímo svádí k naplánování poklidné dovolené.

Údolím, ve kterém se Ludvíkov nachází, protéká řeka Bílá Opava. Při toulkách okolím před Vámi stane Praděd a malebný Skalní potok s nádhernými vodopády. Jestliže ale hodláte část dovolené strávit i ve městě, nedaleko najdete Bruntál a Vrbno pod Pradědem.

Obec byla založena až poměrně pozdě. Její vznik se datuje do 17. století, kdy tvořila zázemí místním slévárnám a hutím. Ty byly z větší části hlavní obživou místních obyvatel. Další z nich se věnovali především zpracování dřeva. Nejinak tomu bylo i po světových válkách. Díky své pozici uprostřed hlubokých lesů se Ludvíkov stal vyhledávaným turistickým cílem.

Kam v Ludvíkově za památkami

Nejvýznamnější památkou v obci je nepochybně kostel Navštívení Panny Marie. Ten byl vybudován krátce po založení obce. Po čase začal kostel chátrat, ale v roce 2008 prošel rozsáhlou rekonstrukcí. Díky ní se v něm zachovala řada původních prvků. Interiér kostela je vyzdoben sochami a dekorativními dřevěnými řezbami. Ludvíkov 2Dalším zajímavým místem v obci je památník obětem 1. a 2. světové války. Ten je znázorněn malebnou dřevěnou kaplí.

V obci je také k vidění několik architektonicky cenných domů. Jedním z nich je chalupa z 18. století či vila z období novorenesance. Nad Ludvíkovem je také zřícenina hradu Fürstenwalde. Hrad byl původně odpočinkovým sídlem moravských knížat. Po období třicetileté války byl ale zpustošen a dále neobydlen. Relativně nedaleko je i hrad Sovinec.

Pokud si chcete zdejší krásnou přírodu vychutnat i z výšky, můžeme Vám jedině doporučit návštěvu rozhledny na vrcholu Pradědu. Jen o pár kilometrů dále také stojí rozhledna Nová Ves, ze které se Vám naskytne rozhled na Slezskou Hartu a Hrubý Jeseník.

Rekreace a sport v okolí

Chcete-li si dosyta užít letního koupání, pak by Vaše kroky měly směřovat k vodní nádrži Slezská Harta. Vykoupat se ale můžete i v termálních lázních Velké Losiny. Při ošklivém počasí také dozajista oceníte blízkost Aquacentra Šumperk.

Ludvíkov 3

Co se týče lyžování, na zdejší nabídku si nelze stěžovat. V okolí totiž své služby nabízí hned několik menších i větších lyžařských středisek. Větším z nich je Ski areál Karlov. Je v něm široká škála sjezdovek jak pro zkušené, tak pro teprve začínající lyžaře. V sousední Andělské Hoře je Vám k dispozici menší lyžařský areál Annaberg.

Ubytování v Ludvíkově

Na území Ludvíkova provozuje činnost široká škála ubytovacích zařízení. Jsou mezi nimi menší hotely a několik komfortně vybavených penzionů a apartmánů. Pokud nejste příliš nároční, skvěle Vám poslouží turistická ubytovna. Horský charakter obce si nejlépe užijete v některé z přilehlých chalup a chat. Samozřejmostí je i možnost ubytování v soukromí.

Ludvíkov je díky své poloze velmi atraktivní lokalitou, která dosud nebyla zaplavena davy senzacechtivých turistů. Objevte i Vy pravou horskou idylku a naberte síly do dalších pracovních dní.