Loading

Ubytování v Rýmařově

(0 objektů + 29 objektů v okolí 25 km)

Chata Pod Lípou

Stará Ves (okres Bruntál) (Rýmařov 4,9 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa...
Pohodlná chata v klidné lokalitě

Chata Severka Jeseníky

Stará Ves (okres Bruntál) (Rýmařov 5,5 km vzdušně), v obci / ve městě, u vleku
S restaurací, saunou, v SKI areálu

Chalupa U nás doma

Dolní Moravice (Rýmařov 5,9 km vzdušně), v obci / ve městě,...
Klid a pohoda uprostřed přírody Jeseníků

Apartmány Moravice

Dolní Moravice (Rýmařov 5,9 km vzdušně), v obci / ve městě
Chalupa pro 21 osob s vlastním wellness

Chata Slunečná

Dolní Moravice (Rýmařov 6,7 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Velká chata, mimo obec-vhodná pro akce

Apartmány Divoký Anděl

Dolní Moravice (Rýmařov 6,8 km vzdušně), v rekreační oblasti...
Luxusní ubytování v Jesenikách

Chaty pod Pradědem

Dolní Moravice (Rýmařov 6,8 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vleku
Komfortní chaty u lyžařských vleků

Horské apartmány Bílý vlk

Václavov u Bruntálu (Rýmařov 7,4 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na okraji...
Sbal smečku a jeď do hor! Čekáme na Vás

Vila Břidličná

Břidličná (Rýmařov 7,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Vila s bazénem a výhledem na Praděd!

Penzion Pod strání

Malá Morávka (Rýmařov 9,9 km vzdušně), v rekreační oblasti,...
Apartmány jen 150 m od stanice lanovky
1 - 29 / 29

Rýmařov

Rýmařov 1

Rýmařov – skvělá volba pro Vaši dovolenou v podhůří Jeseníků

Toto město najdete v okrese Bruntál, je to nejzápadnější město v Moravskoslezském kraji. Rýmařov leží na Severní Moravě, východním směrem od města Šumperk a jihozápadním od Bruntálu.

Město se rozkládá na rozhraní mezi Hrubým a Nízkým Jeseníkem v údolí tvořeném Podolským potokem. Od okrajových částí města se zvedají stráně kopců, které tak tvoří přírodní hradbu a dodávají tak okolité krajině malebný ráz.

Město bylo založeno pravděpodobně v 70. letech 13. století. První zmínku o horní osadě při rudných dolech nalezneme v historických pramenech v roce 1351, v roce 1406 se stal Rýmařov městem.

V r. 1790 postihl město ničivý požár, při kterém byly zničeny téměř všechny domy. Po této tragédii bylo město znovu postaveno v stylu empíru a klasicizmu. Z tradičních řemesel nutno vzpomenout plátenictví a puškařství.

Historické jádro města je městskou památkovou zónou, i když bylo značně narušeno novodobou výstavbou. Dominuje mu monumentální stavba radnice ze 17. století s prvky vícero architektonických slohů. Nad vchodem je zasazený městský znak vytesaný do kamene s r. 1844, Vaši pozornost jistě přitáhne pranýř před radnicí.

Na náměstí naleznete podobně jako ve většině měst, postihnutým v minulosti morovou epidemií, morový sloup se sochou Panny Marie, barokní plastiku z r. 1683. Další budova, která stojí za prohlídku, je farní kostel sv. archanděla Michala, který je tvořen pozdě renesančním trojlodím z počátku 14. století. Nedaleko odtud přijdete k budově fary z 16. století, která snad původně bývala mincovnou. Před ní trůní socha Panny Marie Immaculaty.

Chcete-li se dozvědět víc o městě, navštivte Městské muzeum v Rýmařově, které najdete rovněž na náměstí. Můžete se tak seznámit s historií regionu, jsou tu ale i expozice mapující vývoj hornictví a tkalcovství, dvou nejvýznamnějších odvětví této oblasti.

Mimo památkovou zónu jsou významnými budovami pivovar, budova hotelu a Komerční banky a několik secesních vilek. Nejzajímavější ale je kostel Panny Marie v Lipkách - v místech bývalé hornické kolonie. Je to barokní stavba na oválném půdoryse z r. 1711 s bohatou freskovou výzdobou a barokními sochami. Uvnitř kostela potom jistě Vaši pozornost upoutá působivý obraz Navštívení Panny Marie na hlavním oltáři. Poblíž kostela se nachází socha Panny Marie Vítězné z r. 1774. Tato socha původně stála v parku chátrajícího zámku v Janovicích u Rýmařova, sem byla přemístěna v r. 2010.

Za výlety do okolí Rýmařova

Rýmařov 2

Okolí Rýmařova je svou polohou předurčeno být celoročně turistickým rájem, poskytuje skvělé podmínky i pro cykloturistiku. Více než polovinu území Rýmařovska pokrývají rozlehlé lesy s četnými vodními plochami, takže v sezóně si zde můžete kromě jiného dopřát i potěšení z houbaření a rybaření.

Vydejte se teda asi 10 km jihozápadním směrem, Vaším cílem budou Rešovské vodopády, které řadíme k národním přírodním památkám. Říčka Huntava zde prochází hlubokým úzkým kaňonem skalních útvarů a vytváří kaskády a vodopády.

Stejně daleko to budete mít k jinému zajímavému turistickému objektu – zřícenině hradu Rabštejn. Je to nejvýše položený hrad historické Moravy na skalách uprostřed lesů nedaleko sedla Skřítek, 2 km severně od obce Bedřichov.

Patří-li návštěva hradů a zámků mezi Vaše hobby, příležitost budete mít i u hradu Sovinec z 14. století, který se nachází ve stejnojmenné obci. Tento úžasný hradní komplex se majestátně vypíná na skalnatém ostrohu Nízkého Jeseníku.

V nedalekém Bruntálu navštivte úžasnou národní kulturní památku, renesanční zámek Bruntál. Jižním směrem od Rýmařova se nachází další – hrad Šternberk, jež tvoří dominantu stejnojmenného města, které je městskou památkovou zónou, takže kromě zámku uvidíte dost zajímavých objektů na samotném náměstí.

Chcete-li mít nadhled a hlavně nádherný výhled, vydejte se na rozhlednu na Pradědu. Rozhledna se nachází v prosklené plošině televizního vysílače Praděd ve výšce 73 m nad patou věže a je se svou nadmořskou výškou 1563 m po Sněžce druhým nejvyšším místem v ČR.

Rýmařov Vám nabízí možnosti koupání za každého počasí. Jestliže dáváte přednost přírodnímu koupání, hned na okraji města máte k tomu jako stvořený Edrovický rybník. Ani k dalšímu rybníku - rybníku Tvrdkov to nebudete mít daleko, je to totiž necelých 10 km daleko, takže klidně na kole i pěšky, autem je to nějakých 10 minut.

Další vodní plochy – jezera či koupaliště najdete už ve větších vzdálenostech, hlavně v okolí Šumperku. V letních horkých dnech můžete využít letní koupaliště a za nepříznivého počasí Aquacentrum Šumperk /40 km/. V obou najdete příjemné zážitky a bohaté možnosti sportovního a rekreačního vyžití. 

Půlhodinu jízdy autem Vám bude trvat cesta do obce Velké Losiny, jestliže se rozhodnete pro Aquapark Termály Losiny. Vodní atrakce jako relaxační a regenerační vodní svět, bazény napouštěné přírodní termální vodou, sauny a masáže Vám jistě připraví skvělý zážitek.

Okolí Rýmařova Vám v zimě poskytne ideální sněhové podmínky s nejdelší dobou lyžování v ČR. Lyžařských středisek tu je víc než dost, stačí si vybrat. Nejblíž z Rýmařova se nachází Ski areál Stará Ves, Ski areál Čertova hora u obce Malá MorávkaSki areál Bedřichov u Oskavy.

Rýmařov 3

Daleko to nebudete mít ani do  Ski areálu a turistického centra Pawlin v obci Karlov pod Pradědem vedle Ski arény Karlov. Tento, podobně jako ty ostatní Vám poskytne širokou škálu sportovních atrakcí a možností k lyžování i snowboardingu.

A co ubytování v Rýmařově?

Rýmařov je skvělá volba pro Vaši dovolenou, i co se týče ubytovacích možností. Ať už je to hostinec anebo hotel v blízkosti historického jádra města, penzion či ubytování v soukromí – určitě si odnesete jen dobré zkušenosti.  

Pohodlné ubytování v příjemném prostředí za výhodnou cenu Vám poskytnou chaty v těsné blízkosti Rýmařova.

Penziony a apartmány, chaty a chalupy naleznete i v blízkém okolí Rýmařova, v obcích Stará Ves, Malá Štáhle, Malá Morávka, Dolní Moravice atd.

Dovolená v lůně nádherné přírody, okolí jako stvořené k rekreaci a turistice, kraj bohatý na kulturní památky, možnosti koupání a lyžařská střediska – toto na Vás čeká, jestliže se rozhodnete zavítat do Rýmařova.