Loading

Ubytování v Sobotíně

(2 objekty + 30 objektů v okolí 25 km)

Zelená chaloupka Klepáčov

Sobotín, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Chalupa se saunou. Na čerstvém vzduchu.

Penzion Eva

Sobotín, v obci / ve městě
Útulně zařízené ubytování na Moravě

Ubytování Okoun

Velké Losiny (Sobotín 4,1 km vzdušně), v obci / ve městě
Nové ubytování 800 m od Thermal parku

A-Z ubytování v soukromí

Velké Losiny (Sobotín 4,2 km vzdušně), v obci / ve městě, v...
Útulné ubytování v lázenském městečku

Chata 7 dvorů

Vernířovice (Sobotín 4,6 km vzdušně), na okraji obce / města...
Stylová chata v prostředí Jeseníků

Chata JIDAIMA

Loučná nad Desnou (Sobotín 6,9 km vzdušně), v rekreační oblasti, na horách
Útulná wellness chata pro rodinky

Ubytování Malíkovi

Loučná nad Desnou (Sobotín 10,0 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
Cenově dostupné ubytování v Jeseníkách

Penzion Stará sokolovna

Šumperk (Sobotín 10,6 km vzdušně), v obci / ve městě
Útulné apartmány v podhůří Jeseníků

Chata Severka Jeseníky

Stará Ves (okres Bruntál) (Sobotín 10,7 km vzdušně), v obci / ve městě, u vleku
S restaurací, saunou, v SKI areálu

Chata Desný kout

Loučná nad Desnou (Sobotín 11,0 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraj...
Chata v klidné lokalitě v Jeseníkách
1 - 32 / 32

Sobotín

Sobotín 1

Dovolená pod vrcholky Jeseníků

Vydáte-li se do útrob Olomouckého kraje a konkrétně na Šumpersko, tam, kde se příroda pomalu zvedá do vrcholků Jeseníků, najdete malou obec nesoucí jméno Sobotín. Díky své krásné přírodě je Sobotín ideálním místem pro všechny, kteří by svou dovolenou rádi strávili aktivním pohybem. Na své si ale přijdou i ti, kteří cestují převážně za kulturou.

Ačkoliv je Sobotín poklidné městečko, v dojezdové vzdálenosti od obce je několik větších měst. Během několika minut tak můžete stanout uprostřed centra Šumperka či Bruntálu. Díky tomu nemusíte mít obavy, že by Vám během dovolené mohlo cokoliv uniknout.

Sobotínské čarodějnice

Málokdo to ví, ale tato obec je spojená s počátky čarodějnických procesů, které v 17. století zachvátily území celé Evropy. V místním kostele svatého Vavřince jedna ze stařen nepozřela svatou hostii. Místo toho ji ukryla, aby s její pomocí vyléčila svůj nemocný dobytek. A jelikož měla událost mnoho přihlížejících, brzy byla prohlášena za čarodějnici a na několik let se rozpoutalo divoké inkviziční řádění.

Sobotín 2

Od 19. století byl Sobotín jedním ze stavebních kamenů tehdejší průmyslové revoluce. Díky své poloze v podhůří hor se zde dařilo především těžbě a zpracování železných rud. Ruku v ruce s tím šel i rychlý rozvoj obce, ze které povstali první velcí průmyslníci. Mezi ty patřili třeba bratři Kleinové, kterým se podařilo překonat svůj nuzný původ. Nejen, že byli uznávanými průmyslníky, ale obdrželi dokonce i šlechtický titul. Na jejich počest je v Sobotíně vystavěno mauzoleum.

Za památkami i sportem do Sobotína

Přímo v obci je poměrně velké množství památek, které by neměly uniknout Vaší pozornosti. Jednou z nich je již zmíněný kostel sv. Vavřince. Byl postaven na počátku 17. století v renesančním slohu. Pokud máte odvahu, vydejte se do kostnice, která je v jeho blízkosti.

Nedaleko Sobotína je i mauzoleum rodiny Kleinů, které bylo postaveno ve druhé polovině 19. století. Krom nádherné architektury toto místo nabízí i rozlehlý park, do kterého je stavba vkusně začleněna. Během pobytu si zde tedy užijete i trochu romantiky a soukromí.

Jen několik minut jízdy autem od obce leží hrad Sovinec. Jeho historie sahá až k počátkům 14. století, kdy ho vybudovali Páni ze Sovince. Během historie vystřídal mnoho majitelů, mezi kterými byly i jednotky SS. Díky své unikátní vyhlídce do okolí a zdařilé rekonstrukci je hrad Sovinec výborným místem pro rodinný výlet.

V přírodě okolo Sobotína je i několik dřevěných kostelů. Za Vaši návštěvu rozhodně stojí dřevěný kostel archanděla Michaela v Maršíkově, nebo dřevěná kaple sv. Jana Nepomuckého v Klepáčově. Malebnost těchto míst Vás dozajista uchvátí a vytrhne Vás z rutiny všedních dní.

Sobotín 3

Jestli-že se rozhodnete Sobotín navštívit v průběhu letních měsíců, využijte rekreační potenciál pískovny v Mohelnici. Díky čisté vodě a příjemnému výhledu do okolí se jedná o místo s dobrými předpoklady pro dovolenkový oddech. Koupání se ale nemusíte vzdát ani v zimních měsících. Nedaleko obce jsou termální lázně Losiny, který nabízí několik bazénů s termální vodou, řadu saun, zázemí pro děti či řadu wellness procedur.

V zimních měsících jistě oceníte, že se v blízkosti Sobotína nachází hned několik míst vhodných k lyžování. První z těchto možností je Lanovka Loučná nad Desnou - Přemyslov, která Vás vyveze na svah o výšce s více než 700 metry nad mořem. Druhou lanovkou v okolí je pak lanovka v Karlově pod Pradědem - Klobouk. Zdejší sjezdovky jsou vhodné jak pro lyžaře s menšími dětmi, tak pro zdatné lyžařské nadšence. V dobré dojezdové vzdálenosti od obce je i Ski areál Kouty.

Možnosti ubytování v Sobotíně

Pokud se rozhodnete pro dovolenou v Sobotíně, můžete se ubytovat v celé řadě cenově dostupných zařízení. Ty svou kvalitou uspokojí jak skromné, tak i opravdu náročné cestovatele. Přímo v obci provozuje činnost několik penzionů, apartmánů a privátů. Náročnější z Vás mohou využít ubytování v hotelech nebo přímo na sobotínském zámku. Jestli-že si ale chcete užít dokonalé soukromí, zvolte jednu z rekreačních chalup a chat, které jsou vhodné i pro ubytování větších skupin.

Sobotín je dokonalou volbou pro všechny, kteří chtějí objevovat krásy Olomouckého kraje. Přijeďte se sami přesvědčit, že Vám má zdejší krajina mnoho co nabídnout.