Loading

Ubytování v Rudě nad Moravou

(1 objekt + 28 objektů v okolí 25 km)

Chalupa pod strání

Ruda nad Moravou, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Útulná chalupa v krásném prostředí...

Penzion Stará sokolovna

Šumperk (Ruda nad Moravou 5,4 km vzdušně), v obci / ve městě
Útulné apartmány v podhůří Jeseníků

Chalupa Beáta

Červená Voda (Ruda nad Moravou 11,1 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / n...
Chalupa s bazénem v pokojném prostředí

Chalupa Bumbálka

Červená Voda (Ruda nad Moravou 11,4 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Levné ubytování na samotě

Srub Dolní Orlice u Králík

Červená Voda (Ruda nad Moravou 11,6 km vzdušně), v obci / ve...
Kanadský srub v nádherném prostředí

Penzion u Víchů

Červená Voda (Ruda nad Moravou 11,7 km vzdušně), na okraji o...
Rodinný penzion v podhůří Orlických hor

Chalupa pod Sviní horou

Malá Morava (Ruda nad Moravou 12,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na...
Pohádková chalupa se saunou v Jeseníkách

Chalupa v lese

Králíky (okres Ústí nad Orlicí) (Ruda nad Moravou 12,8 km vz...
Místo, kam se budete chtít vracet.

A-Z ubytování v soukromí

Velké Losiny (Ruda nad Moravou 13,0 km vzdušně), v obci / ve...
Útulné ubytování v lázenském městečku

Ubytování Okoun

Velké Losiny (Ruda nad Moravou 13,6 km vzdušně), v obci / ve...
Nové ubytování 800 m od Thermal parku
1 - 29 / 29

Ruda nad Moravou

Ruda nad Moravou 1

Vydejte se za zážitky do podhůří Jeseníků

V případě, že Vás láká pohodový pobyt na Šumpersku bez davů turistů za zády, určitě nesmíte minout obec Rudu nad Moravou, která Vám učaruje svým šarmem. Situovaná v samém srdci Olomouckého kraje slouží jako ideální výchozí bod pro výlety do Jeseníků, kde se nudit nebudete. Stejně tak se ale vyplatí poznat i okolí, jež Vás skutečně okouzlí. Navíc, výhodné ubytování, hezké památky a krásná příroda, to vše čeká na ty, kdo na dovolenou na sever Moravy vyrazí.

Ruda nad Moravou, malá obec na okraji Hanušovické pahorkatiny, okouzlí každého, kdo má chuť, spatřit krásné památky a zachovalou lidovou architekturu. Za svůj vznik vděčí tato půvabná vesnice zejména těžbě železné rudy, podle níž získala své jméno. Přestože práce horníků již dávno utichla, neznamená to, že Vám dnes toto místo nemá co nabídnout, naopak. Těšit se můžete jak na výlety do okolí, tak i na kulturní akce a levné ubytování.

Co zajímavého v Rudě nad Moravou uvidíte?

Dovolená v Rudě nad Moravou Vás zve nejen na pohodový relax v oáze zeleně, ale také na putování po stavebních slozích, na které hned tak nezapomenete. Prohlédnout si můžete třeba barokní sochu Panny Marie z roku 1715, stejně jako Soušoví kalvárie z 18. století. Dalším místem, které nesmíte minout, je také kostel svatého Vavřince. Ústřední dominanta obce Vás již z dálky zaujme nejen svou monumentalitou, ale i hezkým interiérem s valenou lunetovou klenbou.

Za zmínku pak samozřejmě stojí také půvabný renesanční zámek situovaný na samém okraji obce. K jeho založení došlo za vlády pánů ze Žerotína, a přestože nyní je nepřístupný, v budoucnu zde má vzniknout umělecká galerie. Vzhledem k tomu, že památek se zde nachází skutečně hodně, nic Vám nebrání sjednat si to nejlepší ubytování a zůstat déle. Čeká na Vás totiž ještě prohlídka kaple svatého Josefa, a též návštěva malebného kostelíka svatého Fabiána.

Ruda nad Moravou 2

Do Rudy nad Moravou za historií i sportem

V případě, že míříte na dovolenou do Olomouckého kraje spíše za bohatým kulturním a společenským životem, taktéž se v této obci nudit nebudete. Každoročně se zde totiž koná mnoho zajímavých akcí, u kterých zkrátka nesmíte chybět. Patří mezi ně nejrůznější hasičské, myslivecké a sportovní bály v místním areálu Koliba spojené se smíchem a zábavou. Těšit se ale můžete i na tradiční Hrabenovský masopust, stejně jako na oblíbený Nohejbalový turnaj.

Na své si ale přijdou i ti, které láká spíše aktivní dovolená, spojená se sportem, odpočinkem a mnoha skvělými zážitky. V horkých letních dnech se můžete vydat třeba na letní koupaliště, kde si užijete spousty zábavy. Kdo bude chtít, má možnost si zahrát plážový volejbal nebo stolní tenis a pro ty nejmenší je připraveno i moderní dětské hřiště. Naopak v zimě láká k návštěvě ski areál Panorama ve Štedrákově Lhotě, kde na Vás čeká parádní lyžovačka.

V okolí Rudy nad Moravou to skutečně žije

Toužíte po tom, užít si senzační dovolenou, spojenou s levnými výlety a dobrodružstvím, na které nikdy nezapomenete. Potom Vám nic nebrání sjednat si to nejlevnější ubytování a vydat se také do okolí Rudy nad Moravou, které stojí skutečně za to. Na své si tady přijdou i milovníci procházek, na které čeká třeba výlet na nedalekou horu Háj. Právě odtud, z 29 metrů vysoké rozhledny, pořídíte úžasné fotky Jeseníků a za dobrého počasí dohlédnete až do Polska. 

Dovolená na Olomoucku pak láká také k návštěvě nedalekého města Šumperk, pyšnícího se krásným historickým centrem, které si doopravdy zamilujete. Zajisté Vás zaujme nejen řada památek, jako je třeba pravoslavný kostel sv. Ducha, ale též kulturní život stojí za to. Těšit se tak můžete třeba na Mezinárodní folklorní festival či slavný Džemfest. Taktéž Vám ale nic nebrání vyrazit třeba do aquaparku, kde si užijete spousty zábavy, a na ty, kdo chtějí zůstat déle, čeká pro změnu výhodné ubytování.

Ruda nad Moravou 3

Pakliže Vás láká spíše romantika starých hradů a zámků, určitě si nenechte ujít výlet na zámek Velké Losiny, kde na Vás čeká i nejstarší papírna v ČR. Zdejší kraj taktéž nechvalně proslul svými čarodějnickými procesy, s nimiž Vás seznámí místní naučná stezka. Pěkným zážitkem, který si ještě užijí i děti, pak může být rýžování zlata v hornickém skanzenu u Zlatých hor. Na závěr pak nezapomeňte navštívit obec Lipová-lázně, kde si skvěle odpočinete.

Ubytování v Rudě nad Moravou stojí za to

Půvabná oáza klidu a pohody se pyšní nejen zachovalými lidovými stavbami, ale na své si zde přijdou i ti, které láká prvotřídní ubytování za pár korun. V případě, že patříte mezi ně, nic Vám nebrání sjednat si pronájem chaty či roubenky, anebo vyzkoušet pobyt v penzionu. Taktéž ale nechybí ani možnost ubytování v soukromí. Kdo má chuť, dopřát si luxus a přepych, má možnost vyzkoušet naše prvotřídní apartmány či dostupné hotely s širokou nabídkou služeb.

Láká Vás senzační dovolená spojená s putováním po památkách, zimními sporty a toulkami krásnou přírodou? V tom případě neváhejte, sjednejte si to nejvýhodnější ubytování a vydejte se za zážitky a dobrodružstvím do Rudy nad Moravou ještě dnes.