Loading

Ubytování v Mohelnici (okres Šumperk)

(1 objekt + 2 objekty v okolí 25 km)

Morava Camp

Mohelnice (okres Šumperk), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Krásný kemp s vlastním bazénem

Penzion Hospůdka na chalupě

Hačky (Mohelnice (okres Šumperk) 17,2 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Útulné apartmány, venkovní bazén i jídlo

Chata Radana

Bludov (okres Šumperk) (Mohelnice (okres Šumperk) 19,5 km vzdušně), v rekreační obl...
Chata s dětským bazénem, stolním tenisem
1 - 3 / 3

Mohelnice (okres Šumperk)

Navštivte Mohelnici – město uprostřed vrchů Severní Moravy

Mohelnice (okres Šumperk) 1

Mohelnice je situována v úrodné Mohelnické brázdě na vyvýšenině nad pravým břehem řeky Mírovky. Město je obklopeno horami – Zábřežská vrchovina a Hrubý Jeseník. Na sever od Mohelnice se nachází okresní město Šumperk, na jihovýchod zase krajské město Olomouc.

Za kulturními pamětihodnostmi města

Nejstarší zmínka o Mohelnici pochází z roku 1141, od roku 1273 je městem. Na jeho obvodě jsou dodnes zachovány zbytky hradeb s baštami. Ve středověku bylo město obchodním a vzdělávacím centrem regionu. Od roku 1992 je městskou památkovou zónou.

Nejvýznamnější církevní památkou Mohelnice je Farní kostel sv. Tomáše z Canterbury z 13. století, po požáru v roku 1841 byl novogoticky upraven. Ničivou morovou epidemii z roku 1715 připomíná na náměstí morový sloup se sochami z první poloviny 18. století. Architektonicky zajímavou stavbou určitě je i pozdně klasicistní radnice z 19. století. V seznamu kulturních památek najdete i mohelnický hřbitovní kostel sv. Stanislava z 16. století se vzácnými renesančními náhrobky.

Jednou z nejvýznamnějších dominant města je 72 metrů vysoká věž, která kdysi sloužila jako strážní věž. Dnes je veřejnosti zpřístupněna jako rozhledna. Za příznivého počasí se před Vámi rozprostře jako na dlani panorama Hrubého Jeseníku s nejvyšším bodem – horou Praděd. Dohlédnout odsud můžete na zámek Úsov, hrad Bouzov, chráněnou přírodní oblast Litovelské Pomoraví, ale i na jedno z nejstřeženějších vězení v Čechách, Mírov.

Mohelnice (okres Šumperk) 2

Jestli se rozhodnete navštívit zámek Úsov, v rámci prohlídky se nezapomeňte zastavit i v lovecko-lesnickém muzeu, které je unikátem evropského významu. Jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších hradů je hrad Bouzov, který je obklopen nádhernou přírodou s malebnými zákoutími, kde určitě zrelaxujete s celou rodinou, nebo i sám, případně ve dvojici.

Množství zajímavostí Vám nabídne i přilehlá Galerie v podhradí. Kam byste se naopak asi nechtěli dostat, jsou útroby hradu Mírov. Tento původně biskupský lovecký hrad, totiž od 17. století až po současnost slouží jako vězení. Celoročně je ve městě otevřeno vlastivědné Muzeum Mohelnice, které dokumentuje historii tohoto regionu. Stojí za to prohlédnout si v něm i malou galerii místních malířů a lapidárium.

Etnograficky spadá Mohelnice do regionu Haná. Konají se tu různé kulturní akce, například velmi známý folkový a country festival Mohelnický dostavník.

Kam na výlety v okolí Mohelnice?

Kopcovitý terén v blízkém okolí můžete využít v létě k turistice, cykloturistice, houbaření a v zimě k lyžování. Jsou zde velmi dobře vyznačené trasy pro pěší i cykloturistiku. Záleží jen na Vás, jestli si vyberete trasu po hradech, zámcích a zříceninách, nebo prostě po obcích a městech mohelnického mikroregionu.

Jestliže zatoužíte po osvěžení, máte možnost vykoupat se v některém z přírodních koupališť (Moravičanské a Mohelnické jezero) a v letním bazénu v Lošticích. Za nepříznivého počasí využijte krytý bazén Mohelnici, nebo přímo Aquapark v Olomouci.

Vyberete-li se na zimní dovolenou, díky kopcovitému terénu si dobře zalyžujete i v blízkém okolí Mohelnice. Najdete tu terény pro běžky i sjezdovky pro začátečníky aj pokročilé. Nejbližší ski areály jsou Ski areál Hlubočky nebo Hrubá Voda u Olomouce a také Kladky.

Možnosti ubytování v Mohelnici je dostatek

Mohelnice (okres Šumperk) 3

V městě Mohelnice se můžete ubytovat především v některém z penzionů, buď v samotném historickém centru nebo pár minut chůze od něho. Skutečně levné ubytování seženete v ubytovnách i v blízkosti nové sportovní haly, takže před snídaní si klidně stihnete ještě zacvičit. Další možností je zajistit si ubytování v soukromí. Na okraji města, v krásném prostředí lesoparku, Vám nabízí celoroční ubytování kempu, zrekonstruovaném motelu, karavanech, stanech i chatkách. Máte zde možnost koupání v letním bazénu i sportovního vyžití.

Je jistě mnoho důvodů k tomu, proč se vydat do Mohelnice strávit svou dovolenou. Určitě je objevíte i Vy, přijeďte a přesvědčte se sami!