Loading

Ubytování v Hačkách

(1 objekt + 3 objekty v okolí 25 km)

Penzion Hospůdka na chalupě

Hačky, v obci / ve městě, v centru města
Útulné apartmány, venkovní bazén i jídlo

Chata ranč Úsobrno

Úsobrno (Hačky 12,9 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Moderní apartmánová dřevěnice

Penzion U Veterána

Slatinice (Hačky 13,3 km vzdušně), mimo obce / města, v lese
Penzion s muzeem veteránů a wellness

Hotel Zlechov

Plumlov (Hačky 18,5 km vzdušně), na samotě, u vody
Hotel v krásném prostředí u vody
1 - 4 / 4

Hačky

Hačky 1

Hačky jsou velmi malá vesnička, která přesto stojí za návštěvu a má ve svém okolí co nabídnout. Oáza klidu Vám zprostředkuje ideální dovolenou, ať už hledáte odpočinek, prostor pro sportovní vyžití nebo chcete poznávat místní zajímavosti. Na své si zde přijdou i rodiny s malými dětmi. Hačky Vás svými možnostmi mile překvapí. Určitě byste je neměli vynechat z cestovatelského seznamu při poznávání krás ČR.

Hačky, jejich historie a současnost

Malou vísku Hačky najdete v Olomouckém krajiokrese Prostějov. Leží na Hvozdsko-rakovské náhorní rovině, zhruba 25 km od města Olomouc a stejně daleko od okresního města Prostějov. Navzdory velice malému počtu obyvatel a rozloze mají Hačky turisticky co nabídnout ve svém okolí a s ohledem na velikost i přímo v obci. Jedná se o malebnou moravskou vesničku, která má své jedinečné a autentické kouzlo.

Historie Haček je poměrně dlouhá a první písemné zmínky o nich pocházejí z roku 1318. Přímo v obci se nachází z historických staveb především kaple Panny Marie na návsi. Za vidění také stojí obecní úřad nebo zbrojnice, což jsou pro tuto vesničku typické budovy.

Když se vydáte kousek za Hačky na kopec, objevíte dřevěný mlýn. Původní mlýn byl postaven roku 1914, avšak ten vyhořel a následně roku 1923 vyrostl na stejném místě na vršku mlýn nový.

Hačky 2

Obdivovat rovněž můžete pomník významným rodákům Antonínovi Žváčkovi a Ladislavu Vychodilovi. Z památníků na Vás dále čekají i tři kříže. Jeden najdete na návsi, druhý u cesty k mlýnu a třetí v západní části obce.

V blízkém okolí vesničky najdete nerušenou a klidnou přírodu, která je ideální pro sportování i pro odpočinek během dovolené. Můžete se vydávat na různé túry, které Vás dovedou například k cihlové rozhledně ve viktoriánském stylu s názvem Čechy pod Kosířem, odkud je krásný výhled do krajiny.

Stezky jsou zde přehledně značené a lze je využít i pro cyklistické výlety. Během volných letních dnů si zaplavete v biokoupališti v obci Laškov a na koupalištiStražisku. V zimě zase na všechny středně pokročilé lyžaře i začátečníky čeká sjezdovka. Tu objevíte v lyžařském areálu Kladky západně od Haček.

Tipy na výlety a aktivity v okolí Haček

Hačky leží nedaleko chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví. V krásné krajině na Vás čeká mnoho unikátních přírodních úkazů, jako je například labyrint Mladečských jeskyní s krápníky nacházející se ve vápencovém vrchu Třesín. Ještě blíže k Hačkám na Vás čekají další podzemní chodby v Javoříčských jeskyních, kde je také propast.

Z historických památek si můžete udělat výlet na nedaleký hrad Bouzov, hrad Sovinec, zámek Plumlov nebo na zámek Náměšť na Hané a zdejší zříceninu hradu. Jistě Vás také zaujme Hanácky skanzen Příkazy, kde poznáte stavby lidové architektury.

Nezapomeňte však také vyrazit do velkého města. Olomouc Vám nabídne nejen celou řadu památek, kultury, ale také zábavu pro rodiny s dětmi, jako je například aquapark s vodními atrakcemi nebo zoologická zahrada s množstvím exotických zvířat.

Hačky 3

Vedle Olomouce uvidíte zvířata i v zooparku Vyškov a zaplavat si můžete v aquaparku s názvem Centrum zdravíBohuňovicích.

Hačky a možnosti ubytování v obci i v okolí

Hačky nabízejí ubytování především v chatách a chalupách, které se hodí k celkovému rázu krajiny. Ty si můžete pronajmout na víkend, ale také třeba na celé prázdniny, záleží jen na délce Vaší dovolené. Mezi další možnosti ubytování v blízkém okolí patří hotely, apartmány a penziony, kterých je v dostupné vzdálenosti opravdu velké množství. Pokud chcete na ubytování ušetřit, zvolte levnější ubytovnu nebo kemp s možností stanování či bydlení v karavanu.

Hačky jsou skvělým místem, kam můžete vyrazit v létě i v zimě. Díky široké nabídce zajímavostí, ze kterých si každý vybere to, co ho baví nejvíce, a díky velkému množství ubytovacích kapacit, je tato obec ideální místo pro dovolenou i pro krátký výlet. Ačkoliv jsou Hačky malou vesničkou, je zde vždy co podnikat a o zábavu opravdu není nouze. Volno si tu užijí aktivní jedinci i rodiny s dětmi. Poznejte krásy, které Hačky nabízejí všem turistům.