Loading

Ubytování ve Velenově

(0 objektů + 12 objektů v okolí 25 km)

Penzion ubytovna SB

Boskovice (Velenov 4,6 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vody
V krásném prostředí sportovního areálu!

Sportovní a rekreační areál U srubu

Újezd u Boskovic (Velenov 6,6 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Tenis, mini ZOO, gril, koupaliště 200 m

Ubytování na statku

Vísky (okres Blansko) (Velenov 9,4 km vzdušně), na okraji obce / města
Útulné ubytování za příznivou cenu

Penzion Vísky

Vísky (okres Blansko) (Velenov 9,5 km vzdušně), v obci / ve městě
Nové apartmány v malebné obci Vísky

Chata ranč Úsobrno

Úsobrno (Velenov 11,1 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Moderní apartmánová dřevěnice

Ubytování u Perníčků

Ostrov u Macochy (Velenov 11,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okr...
Ubytování v srdci Moravského krasu

Apartmán V kolonce - Blansko

Blansko (Velenov 14,7 km vzdušně), v obci / ve městě, u koupaliště
Útulný apartmán v srdci Moravského krasu

Penzion SURF - Macocha

Kotvrdovice (Velenov 14,9 km vzdušně), v obci / ve městě
Pohodlný penzion v blízkosti Macochy

Levné ubytování s bazénem a saunou Jedovnice

Jedovnice (Velenov 16,2 km vzdušně), v obci / ve městě
Pokoje s bazénem v centru Jedovnic

Apartmány Jedovnice

Jedovnice (Velenov 16,4 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
V těsné blízkosti Punkevních jeskyň
1 - 12 / 12

Velenov

Velenov 1

Zajímavá místa obce Velenov

Obec Velenov se nachází v okrese BlanskoJihomoravském kraji, v blízkosti měst Letovice, Boskovice, Blansko a Kuřim. V okolí obce se rozkládá malebná krajina Drahanské vrchoviny, která je známá nejen pro svou přírodu, ale také díky svému čistému ovzduší. Tato oblast je taktéž velmi oblíbená u milovníků houbaření.

Charakter obce Velenov je spíše vesnického rázu. To velmi oceníte, pokud si přejete svou dovolenou strávit poklidnými procházkami po krajině. Nedaleko obce je turisticky atraktivní Moravský kras či Rudické propadání, které je známé pro svůj podzemní vodopád a spletitý systém jeskyní.

Přímo v obci Velenov pak můžete obdivovat dřevěný kříž z roku 1842 (v současnosti se jedná o repliku, původní kříž byl darován Moravskému zemskému muzeu v Brně) a kříž z mramoru, který pochází z roku 1914. Mezi další památky na území obce patří Boží muka či dům s číslem popisným 10, který byl postaven z opracovaných trámů.

Z přírody do města během několika minut

Pokud jste fanoušky lesnictví, pak byste měli zvážit návštěvu Švarcenberského plavebního kanálu, který spojoval Velenov s nedalekými Boskovicemi. Vodu do kanálu zajišťoval Benešovský rybníček. Kanál přestal sloužit své funkci kolem roku 1800, i dnes však stojí za to se vydat po jeho stopách.

Velenov 2

Po krajině se můžete rozhlédnout, pokud navštívíte rozhlednu Podvrší, která stojí zhruba 11 km od obce. Pokud se rozhodnete pro její návštěvu, čeká Vás pohled na krajinu přilehlého Moravského krasu.

Za památkami můžete vyjet do města Letovice, které se od Velenova nachází pouhých 14 km. Ve městě můžete navštívit například zámek Letovice, kde na Vás čeká expozice středověkých mučidel či přilehlý zoopark, kde si na své přijdou hlavně děti. Ve městě je také k vidění historická barokní lékárna, která náleží ke klášteru Milosrdných bratří. Je zde možnost komentovaných prohlídek s průvodcem.

Pokud si potrpíte na akčnější trávení dovolené, můžete navštívit Westernové městečko Boskovice, jehož součástí je kovošrot zoo, škola rýžování zlata, kouzelnická show nebo jezdecká aréna, která pravidelně představuje atraktivní program pro děti i dospělé. Pokud by Vám ani to nestačilo, pak se můžete vyřádit v prostorách lanového parku.

Zhruba 34 km od Velenova se také nachází skanzen Příkazy, ve kterém se můžete seznámit s hanáckou kulturou. K vidění je tu původní grunt a několik hospodářských budov.

V zimních měsících můžete navštívit Ski areál Klínek, který je určen spíše začínajícím, a ne příliš náročným lyžařům. V okolí se také nachází Ski areál Zbraslav u Brna. Ten je díky výšce svahu vhodný převážně pro rodinné lyžování s dětmi. Mimo lyžařský svah je zde možné provozovat i sáňkování.

Velenov 3

Ubytování ve Velenově pro skromné i náročné

Nabídka ubytování ve Velenově není příliš pestrá. Využít zde můžete ubytování ve srubu, privátu nebo chatě. V nedalekých Boskovicích můžete využít ubytování v penzionu jako i možnost hotelového ubytování. Ubytovat se můžete také přímo v areálu Westernového městečka Boskovice.

Nedaleká obec Suchý nabízí širokou nabídku ubytování v chatách a vesnických domech. Blansko taktéž nabízí pestrou nabídku ubytování v cenově dostupných penzionech a hotelech, nezřídka s procedurami wellness.

V nedalekém městě Kuřim se můžete ubytovat v areálu golf resortu, případně v některém z atraktivních penzionů a hotelů. Zámek Letovice pak nabízí ubytování v zámeckých pokojích, případně po domluvě přímo v prostorách mučírny. Obec Velenov je malá obec, která se nachází v takřka neposkvrněné přírodě Jihomoravského kraje. Její návštěvu zcela jistě oceníte, pokud se Vám během dovolené posteskne po ruchu velkoměsta.