Loading

Ubytování v Boskovicích

(1 objekt + 15 objektů v okolí 25 km)

Penzion ubytovna SB

Boskovice, v rekreační oblasti, u vody
V krásném prostředí sportovního areálu!

Sportovní a rekreační areál U srubu

Újezd u Boskovic (Boskovice 3,5 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na okraji...
Tenis, mini ZOO, gril, koupaliště 200 m

Ubytování na statku

Vísky (okres Blansko) (Boskovice 5,6 km vzdušně), na okraji obce / města
Útulné ubytování za příznivou cenu

Penzion Vísky

Vísky (okres Blansko) (Boskovice 5,9 km vzdušně), v obci / ve městě
Nové apartmány v malebné obci Vísky

Táborová základna Karolín

Rájec-Jestřebí (Boskovice 8,9 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji...
U rybníka, útulné a čisté ubytování

Chata ranč Úsobrno

Úsobrno (Boskovice 13,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Moderní apartmánová dřevěnice

Apartmán V kolonce - Blansko

Blansko (Boskovice 13,3 km vzdušně), v obci / ve městě, u koupaliště
Útulný apartmán v srdci Moravského krasu

Ubytování u Perníčků

Ostrov u Macochy (Boskovice 14,1 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na o...
Ubytování v srdci Moravského krasu

Penzion SURF - Moravský kras

Blansko - Klepačov (Boskovice 16,1 km vzdušně), v obci / ve městě
Apartmány v penzionu v Moravském krase

Apartmány Blansko - Olešná

Blansko (Boskovice 16,6 km vzdušně), na okraji obce / města,...
Útulně vybavené apartmány
1 - 16 / 16

Boskovice

Poznejte půvabnou perlu plnou památek

Krásné historické město situované v samém srdci Jihomoravského kraje, v okrese Blansko, se pyšní nádhernou architekturou, která se prolíná snad všemi historickými slohy. Na své si tady nicméně přijdou také ti, kdo mají chuť, užít si vzrušující pobyt plný zážitků.

Boskovice 1

Za návštěvu pak samozřejmě stojí i okolí, jež se může pochlubit krásnou přírodou, folklorem a lidovými stavbami. Navíc, výhodné ubytování a romantická atmosféra, to vše na Vás čeká, pokud na dovolenou na jih Moravy zamíříte.

Boskovice, půvabná perla plná památek, se mohou pochlubit opravdu hlubokými kořeny. Nejprve malá osada situovaná okolo zdejšího hradu byla ve 13. století povýšena na městečko, jehož význam díky prosperitě místní židovské komunity rychle vzrůstal.

Později následoval mohutný průmyslový rozvoj a nakonec pozvolná proměna v oázu klidu a pohody. Právě ta dnes nabídne všem svým návštěvníkům úžasnou atmosféru, skvělé kulturní vyžití, a též levné ubytování.

Proč se Boskovice vyplatí navštívit?

Dovolená v Boskovicích je jako stvořená zejména pro všechny milovníky architektury, kteří si chtějí užít putování po stavebních slozích. Prohlídku města můžete zahájit na Masarykově náměstí, kterému dominuje kostel svatého Jakuba Staršího. Krásná gotická stavba se pyšní nástěnnými malbami a také Loretánskou kaplí z 16. století. Nedaleko odtud se pak nachází i zachovalá Boskovická Bašta, jež Vás upoutá stejně, jako renesanční radnice.

Stará židovská čtvrť je dalším zajímavým místem, které v průběhu dovolené na Boskovicku rozhodně nesmíte minout. Kdo se chce dozvědět o dějinách jejích obyvatel více, měl by určitě navštívit Synagogu maior s expozicí věnovanou historii této náboženské komunity. Stejně tak Vám nic nebrání, sjednat si to nejlepší ubytování a zůstat déle. Čeká na Vás totiž ještě prohlídka tradiční židovské rituální lázně – Mikve, a taktéž máte příležitost spatřit i starý židovský hřbitov.

Do Boskovic za historií a zážitky

V případě, že toužíte po tom, vychutnat si krásný výhled na celé město z ptačí perspektivy, vydejte se na Boskovický hrad. V létě se tady konají nejrůznější středověké turnaje, zápasy a hry, u kterých prostě nesmíte chybět.

Boskovice 2

K návštěvě láká též Westernové městečko, kde se zaručeně nudit nebudete. Těšit se můžete na skvělou atmosféru divokého západu, rýžování zlata či indiánské tance. A pokud zůstanete déle, zajisté oceníte i stylové ubytování v tepee.

Na své si ale v Jihomoravském kraji přijdou také milovníci sportu, které láká spíše pohodová dovolená plná zážitků. Připraveno je pro ně koupaliště Červená zahrada, kde si především v horkých letních dnech užijí příjemný relax.

Naopak v zimních měsících se vyplatí zamířit do místního aquaparku, který je jako stvořený zejména pro rodiny s dětmi. Vyzkoušet můžete také golfové hřiště. A budete-li mít chuť, místní sportovní kluby zajisté neodmítnou ani přátelský turnaj ve fotbale či házené.

Na co se těšit v okolí Boskovic?

Pakliže si chcete dopřát příjemný pobyt plný zážitků, nemusíte však zůstávat pouze na jednom místě, naopak. Vydejte se za brány tohoto půvabného města, a poznejte ještě krásnější okolí Boskovic, které si zkrátka zamilujete. Čeká zde na Vás totiž spousta zajímavých míst, kde se nudit rozhodně nebudete. Jedním z nich jsou také nedaleké Lysice, malebná jihomoravská obec, jež Vás překvapí nádherným barokním zámkem s krásnou zahradou.

V případě, že Vás láká spíše zimní dovolená na Jižní Moravě, spojená s lyžováním a snowboardingem, vydejte se do městečka Olešnice. Čeká tady na Vás moderní ski areál, jež Vám nabízí prvotřídní sjezdovky, kde si užijete parádní jízdu. Samozřejmostí je pak i moderní lyžařská škola pro nejmenší a těšit se můžete také na komfortní ubytování u vleku. Ještě, než se vydáte za dalším dobrodružstvím, nezapomeňte si prohlédnout pohádkové Muzeum Strašidel, ať víte, na koho si v okolních lesích a horách dát pozor.

Ti, které láká spíše folklor a lidové umění, by zase neměli minout Vesnickou památkovou zónu Veselka, kde na ně čekají staré roubenky a plno dalších zajímavých památek. Odtud se následně můžete vydat třeba do Moravského Krasu. Užijete si tady toulky hlubokými lesy, prohlédnete si Punkevní jeskyně a na vlastní oči spatříte slavnou propast Macocha. Na závěr vašeho pobytu se určitě nezapomeňte vydat do nedalekého Aquaparku Blansko, kde si před návratem domů vychutnáte příjemný odpočinek ve wellness.

Boskovice 3

Vyzkoušejte levné ubytování v Boskovicích

Půvabné městečko plné památek, se pyšní nejen tajuplným hradem a známou židovskou čtvrtí, ale svým návštěvníkům nabízí i výhodné ubytování za skvělé ceny. Těšit se tak můžete na pohodový pobyt v jednom z hotelů či apartmánů spojený s veškerým komfortem.

Stejně tak ale nechybí ani ubytování v soukromí nebo v penzionu pro nenáročné. Taktéž samozřejmě není problém, pronajmout si chatu nebo roubenku na klidném tichém místě, kde Vás nebude nikdo rušit.

Láká Vás pohodová dovolená, spojená s návštěvou památek, zábavou a vzrušením? Boskovice Vám toto vše nabízí, stejně jako pestrý výběr ubytování za nejlepší ceny. Neváhejte proto a přijeďte se o půvabu tohoto úchvatného místa sami přesvědčit.