Loading

Ubytování v Ostrově u Macochy

(1 objekt + 15 objektů v okolí 25 km)

Ubytování u Perníčků

Ostrov u Macochy, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Ubytování v srdci Moravského krasu

Penzion SURF - Macocha

Kotvrdovice (Ostrov u Macochy 3,2 km vzdušně), v obci / ve městě
Pohodlný penzion v blízkosti Macochy

Levné ubytování s bazénem a saunou Jedovnice

Jedovnice (Ostrov u Macochy 4,6 km vzdušně), v obci / ve městě
Pokoje s bazénem v centru Jedovnic

Apartmány Jedovnice

Jedovnice (Ostrov u Macochy 4,9 km vzdušně), v obci / ve měs...
V těsné blízkosti Punkevních jeskyň

Táborová základna Karolín

Rájec-Jestřebí (Ostrov u Macochy 7,6 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na...
U rybníka, útulné a čisté ubytování

Penzion SURF - Moravský kras

Blansko - Klepačov (Ostrov u Macochy 8,5 km vzdušně), v obci / ve městě
Apartmány v penzionu v Moravském krase

Penzion Starý pivovar

Křtiny (Ostrov u Macochy 10,0 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okra...
S rodinou do Moravského krasu!

Apartmány Blansko - Olešná

Blansko (Ostrov u Macochy 10,3 km vzdušně), na okraji obce...
Útulně vybavené apartmány

EVC Švýcárna

Adamov (okres Blansko) - Adamov (Ostrov u Macochy 10,4 km vz...
Magické místo Moravského krasu

Penzion U kamenného kola

Adamov (okres Blansko) (Ostrov u Macochy 10,4 km vzdušně), n...
Penzión s restaurací na samotě u lesa
1 - 16 / 16

Ostrov u Macochy

Krásná dovolená v Moravském krasu

Městys Ostrov u Macochy se nachází v Jihomoravském kraji, v okrese Blansko. Obec se rozkládá na území Moravského krasu, což je unikátní prostředí, které jinde v České republice nenajdete, takže stojí za návštěvu. Podívejme se, co byste během Vaší dovolené určitě neměli vynechat, jak v Ostrově, tak v nejbližším okolí.

Ostrov u Macochy 1

První zmínky o Ostrově u Macochy sahají do 14. století, přesně do roku 1349. Dnes v tomto městyse žije zhruba 1100 obyvatel, nejedná se tedy o žádnou zapadlou vesnici, ani rušné město, takže pokud se sem vydáte, užijete si svůj klid a zároveň se nebudete nudit.

Nejzajímavější místa v Ostrově u Macochy vytvořila sama příroda. Jak již bylo zmíněno, toto území je součástí Moravského krasu, což je unikátní oblast, ve které se nachází více než 1100 jeskyní. Přímo na katastru obce Ostrov je jeskyně Balcarka, do které Vás průvodci rádi vezmou na prohlídku. Průvodce potřebujete, protože bez průvodce byste se ztratili ve spleti chodeb a přišli byste o poutavý výklad.

Tato jeskyně je z celého krasu nejbohatší na krápníky a krásné prostory, které tvoří celé místnosti. Do Balcarky můžete zavítat po celý rok, pouze pozor na to, že se mění otvírací doba právě v závislosti na ročním období. Na území Ostrova u Macochy se nachází celá řada dalších jeskyní jako Cigánská jeskyně nebo Šamalíkovy jeskyně. Tyto jeskyně nejsou přístupné veřejnosti, nekonají se v nich prohlídky, protože se nacházejí v chráněné krajinné oblasti, kterou je potřeba zachovat. K jeskyním se určitě můžete vydat, vedou k nim dobře značené turistické a cyklistické trasy.

Ke svému cíli se tedy dostanete pěšky, na kole anebo v zimě na běžkách. Na svých toulkách po Ostrově u Macochy určitě nevynechejte zastávku u větrného mlýna. Tento mlýn holandského typu je historickou dominantou městečka s původem z roku 1865. Asi Vás nepřekvapí, že mouku tady už dnes nemelou, ale mlýn je obydlen a hned vedle se nachází penzion, kde se můžete ubytovat. Další historickou budovou, kterou v Ostrově můžete poznat je farní kostel Svaté Máři Magdalény. Podle historických záznamů pochází kostel a fara už z 15. století, takže Vás svou historickou hodnotou tato památka zaujme, i když jinak náboženství neholdujete.

V letních měsících můžete k osvěžení využít Ostrovský rybník, který láká ke koupání a na travnaté pláži si můžete odpočinout a nabrat síly pro výlety. V zimě se po rybníku můžete prohánět na bruslích. Ostrov u Macochy je součástí Drahanské vrchoviny, což přináší dobré zimní podmínky pro bruslaře na rybníce nebo pro běžkaře, kteří se mohou v okolí městečka.

Ostrov u Macochy 2

O dalších možnostech, jak trávit čas v Ostrově u Macochy se můžete informovat v místním Informačním centru. Dále můžete využít služeb několika restaurací, samoobsluh nebo pošty. V obci je také možnost zapůjčit si elektrokolo a vyrazit na vyjížďky po okolí.

Kam na výlet v okolí Ostrova u Macochy?

Ostrov u Macochy je velice atraktivně umístěn, takže z něj můžete vyrazit na mnoho výletů, které jsou vysloveně na dosah ruky. Jak už bylo řečeno, jedná se o CHKO Moravský kras, takže v okolí je celá řada přírodních zajímavostí. Ostrov nemá přívlastek „u Macochy“ jen tak, pro nic za nic – propast Macocha leží co byste kamenem z Ostrova dohodili.

Zároveň to není jenom obyčejná díra do země. Minimálně je to 138 m hluboká díra do země, což z ní činí nejhlubší propast v ČR a střední Evropě. Na jejím dně se nachází botanická zahrada, kterou můžete navštívit skrze Punkevní jeskyniPunkevní Jeskyně je oblíbený cíl turistů, jednak díky zmíněnému přístupu do Macochy, a především pro průtok řeky Punkvy skrze jeskyni, kterou můžete splavit na loďce, což je velké dobrodružství a skvělý zážitek. Pokud Vás jeskyně chytí za srdce, tak pro turisty je přístupná ještě Kateřinská jeskyně, Sloupsko-šošůvské jeskyně a jeskyně Výpustek.

Ve chvíli, kdy budete mít jeskyní dost a budete chtít pobýt na denním slunci, tak můžete vyrazit za památkami. Mezi nejzajímavější památky v okolí patří zřícenina hradu Boskovice, nebo z hradu přestavěný zámek Černá hora. V okolí je mnoho dalších hradů, zámků nebo jejich pozůstatku, zmiňme Nový hrad u Blanska, původem z 15. století. Celé okolí Ostrova si můžete prohlédnout ze Spešovské rozhledny nebo z rozhledny Podvrší, které se nachází velice blízko Ostrova a je vhodná i pro vyjížďku na kole.

Pokud plánujete dovolenou s dětmi, může se Vám líbit návštěva městečka Boskovice, kde se nachází westernové městečko, ve kterém můžete s dětmi strávit celý den ve stylu divokého západu. Uvidíte indiánskou vesnici, koňskou show, divadelní představení a mnoho dalšího. Jestli jste do Ostrova u Macochy přijeli v zimě, kromě celoročně otevřených jeskyní můžete navštívit ZOO park Vyškov. Pro rekreaci je možné navštívit městské lázně v Boskovicích. V Boskovicích je k vidění i krásné historické centrum, které celoročně láká k návštěvě muzea regionu, procházkám a posezení v místních podnicích.

Ostrov u Macochy 3

Jestli rádi lyžujete, tak z Ostrova u Macochy si můžete vyrazit i na slušnou lyžovačku. Do jedné hodiny cesty autem se nachází Ski areál Blansko anebo Ski areál Kladky. V tomto kraji se nebudete nudit v žádném ročním období, takže se nebojte do Ostrova klidně vyrazit i zimě.

Kde se v Ostrově u Macochy ubytovat?

Díky vysokému počtu turistů, kteří míří na dovolenou do Ostrova u Macochy, je v obci výběr různých typů ubytování a za dobrou cenu. K dispozici jsou k pronájmu chaty nebo chalupy, kde budete mít soukromí, a jsou ideální pro skupiny.

Pokud cestujete v páru nebo pouze s rodinou, tak můžete sáhnout po pronájmu pokoje nebo apartmánu v místních penzionech. Samozřejmě se také můžete rozhodnout pro ubytování v soukromí.

Ať už jste se rozhodli pro jakékoliv ubytování, tak v Ostrově u Macochy prožijete jedinečnou dovolenou, kterou jinde nezažijete a určitě se sem budete rádi vracet.