Loading

Ubytování v Blansku

(2 objekty + 15 objektů v okolí 25 km)

Penzion SURF - Moravský kras

Blansko - Klepačov, v obci / ve městě
Apartmány v penzionu v Moravském krase

Apartmány Blansko - Olešná

Blansko, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Útulně vybavené apartmány

Táborová základna Karolín

Rájec-Jestřebí (Blansko 5,2 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
U rybníka, útulné a čisté ubytování

Penzion U kamenného kola

Adamov (okres Blansko) (Blansko 6,1 km vzdušně), na samotě,...
Penzión s restaurací na samotě u lesa

EVC Švýcárna

Adamov (okres Blansko) - Adamov (Blansko 6,9 km vzdušně), na...
Magické místo Moravského krasu

Hotel Sladovna

Černá Hora (Blansko 7,3 km vzdušně), v obci / ve městě, v ce...
Správné místo pro Váš pobyt

Apartmány Jedovnice

Jedovnice (Blansko 8,0 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
V těsné blízkosti Punkevních jeskyň

Levné ubytování s bazénem a saunou Jedovnice

Jedovnice (Blansko 8,2 km vzdušně), v obci / ve městě
Pokoje s bazénem v centru Jedovnic

Ubytování u Perníčků

Ostrov u Macochy (Blansko 9,6 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okra...
Ubytování v srdci Moravského krasu

Penzion SURF - Macocha

Kotvrdovice (Blansko 10,1 km vzdušně), v obci / ve městě
Pohodlný penzion v blízkosti Macochy
1 - 17 / 17

Blansko

Blansko 1

Město Blansko se nachází v Jihomoravském kraji v blízkosti Brna a Boskovic. V jeho okolí se rozkládá nádherná příroda Chráněné krajinné oblasti Moravský kras. Tato krasová oblast je významným cílem turistů, a to nejen pro své rozlehlé jeskynní systémy, ale také kvůli světoznámé propasti Macocha, která má hloubku 138,4 metru. Přímo na území Blanska se pak nachází mnoho lesů, které jsou vhodné k procházkám.

Blansko z města do přírody, co by kamenem dohodil

Blansko je situováno v turisticky velmi vyhledávané lokalitě. Ať už se vydáte jakýmkoliv směrem, za několik málo minut je před Vámi les, spletitý systém jeskyní či malebná zákoutí hradů a hradních zřícenin.

Pokud jste zapálení speleologové, pak byste měli zvážit návštěvu Punkevních jeskyní, Sloupsko-šošůvské jeskyně nebo jeskyně Balcarka, která je známá především pro své bohatě vybarvené krápníky. Starodávné kultury pak můžete poznávat v oblasti jeskyně Býčí skála, která je významným archeologickým nalezištěm. Nejznámějšími artefakty tohoto místa jsou ostatky Halštatského pohřbu a bronzová socha býka. Po této trase se pak dá dojít až do obce Rudice, kde se nachází Rudické propadání, jehož chloubou je podzemní vodopád padající do hloubky 90 metrů.

Blansko nabízí celou řadu historicky a architektonicky cenných budov. Mezi ně patří Blanenský zámek, ve kterém se v současné době nachází Muzeum Blansko. Mezi další zajímavé budovy na území města lze jistě zařadit i kostel Sv. Martina, který se chlubí nejstarším zvonem na území Moravy. Z věže kostela je nádherný výhled do širého okolí. Ve městě se také nachází celá řada památníků. Při svých procházkách tak narazíte na památník Boženy Němcové nebo na památník s názvem “Alegorie válečnictví”, který je připomenutím událostí první světové války.

Blansko 2

Nedaleko města se nachází i zřícenina hradu Blansek či Nový hrad u Blanska. Zříceninu hradu Blansek najdeme v obci Vavřinec a její kořeny sahají až do 13. století. Stojí nedaleko vchodu do Punkevních jeskyní a zhruba půl kilometru od propasti Macocha.

Nový hrad u Blanska je pak projektem soukromníka, který se rozhodl svépomocí zrekonstruovat hrad ze 14. století. Na nádvoří můžete v průběhu roku navštívit množství historických slavností a jarmarků.

Do Blanska za sportem i na klidnou dovolenou

V parných dnech se můžete svlažit v populárním aquaparku Blansko, kde nechybí plavecký bazén, divoká řeka, tobogán a další vodní atrakce, které si užijete jak Vy, tak Vaši nejmenší. Ve městě je také krytý bazén, který nabízí širokou nabídku wellness procedur, včetně sauny a masáží. Na území města lze navštívit i tenisové kurty, volejbalové hřiště či mini golf.

V zimních měsících jistě oceníte blízkost Ski areálu Blansko - Hořice. Ačkoliv se jedná o skromnější lyžařské centrum, najdete v něm pět sjezdovek a běžeckou trať o délce 3 km. Pokud cestujete s dětmi, pak určitě nevynechejte návštěvu Zahradní železnice Blansko, která disponuje 18 metrů dlouhou dráhou. Ta je doplněná o modely budov, jakou je například vodárna a modely nástupišť. Vláček jezdí po zahradě v pravidelných intervalech, ale je možné se s majitelem domluvit i na individuálním čase prohlídky.

V dojezdové vzdálenosti od Blanska se nachází Westernové městečko Boskovice, kde máte možnost si vyzkoušet jízdu na koni nebo rýžování zlata. V městečku se taktéž pravidelně koná doprovodný program plný tanečních čísel a výjevů z divokého západu.

Blansko 3

Blansko nabízí rozmanité možnosti ubytování

Na území Blanska se nabízí celá řada ubytovacích zařízení. Vybrat si můžete z menších hotelů a penzionů. V nabídce ale nechybí ani prostorné apartmány nebo wellness pobyty. Pokud toužíte po romantice, určitě byste měli svou pozornost zaměřit na ubytování v soukromí nebo také ubytování ve mlýně, zámecké sýpce nebo na malebném statku. Nedaleko města je pak možné se ubytovat v některé z chat nebo chalup, v okolí se nachází i několik kempů.

Blansko je město, které je určené všem milovníkům krásné přírody a sportu. Jeho ideální poloha Vám zaručí, že tady se jen tak nudit nebudete. Přijeďte se sami přesvědčit.

Názory a doporučení

Zuzana Mlčochová (ubytovatel) 24.3.2020
Budete překvapeni polohou apartmánů v klidném prostředí s krásným výhledem.
Jaroslav Mlčůch (sólo host - návštěvník) 23.10.2019
Nevím
Daniela Turková (mladý pár - návštěvník) 14.10.2019
Určitě návštěvu Statek Samsara, skvělá jídla a možnost sauny pro veřejnost. Dřevěný kostel v Blansku.
Jaroslav Hlíza (skupina - návštěvník) 11.8.2019
jen jsme zde přenocovali