Loading

Ubytování v Moravském krasu

(22 objektů)

Penzion SURF - Moravský kras

Blansko - Klepačov, v obci / ve městě
Apartmány v penzionu v Moravském krase

Penzion SURF - Macocha

Kotvrdovice, v obci / ve městě
Pohodlný penzion v blízkosti Macochy

Táborová základna Karolín

Rájec-Jestřebí, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
U rybníka, útulné a čisté ubytování

Ubytování na statku

Vísky (okres Blansko), na okraji obce / města
Útulné ubytování za příznivou cenu

Penzion U Osady

Veverské Knínice, v obci / ve městě
Pokoje s vlastní koupelnou

Apartmány Boskovice

Boskovice, v obci / ve městě
Klid a pohoda v moderním apartmánu

Apartmány Blansko - Olešná

Blansko, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Útulně vybavené apartmány

Apartmány Jedovnice

Jedovnice, v obci / ve městě, u vody
V těsné blízkosti Punkevních jeskyň

Penzion U kamenného kola

Adamov (okres Blansko), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Penzión s restaurací na samotě u lesa

Hotel Zlechov

Plumlov, na samotě, u vody
Hotel v krásném prostředí u vody
1 - 22 / 22

Moravský kras

Moravský kras 1

Nádherná příroda Moravského krasu

Pokud toužíte navštívit nejvýznamnější krasovou oblast v České republice, pak jistě nesmíte vynechat Moravský kras. Rozléhá se v Drahanské vrchovině, která leží v severní oblasti Jihomoravského kraje v okrese Blansko.

Moravský kras je známý pro svou krásnou přírodu. Tu tvoří z většiny lesy, které jsou přímo stvořeny pro letní turistické výlety s rodinou i kamarády. Moravský kras je oblíbený zejména pro množství jeskyní, které se zde nachází. Nalezneme jich tu více než tisíc, ale pouze pět z nich je zpřístupněno veřejnosti.

Které jeskyně Moravského krasu rozhodně navštívit?

Jeskyně Balcarka představuje nejbohatší jeskyni Moravského krasu. Jeskyně je tvořena dvěma výškovými úrovněmi. Krásnou podívanou Vám nabídne složitý labyrint chodeb a dómů a také krápníková výzdoba. Jeskyně je zajímavá také pro její historii. V dávných dobách zde sídlila početná skupina lovců sobů a koní.

Řeka Punkva vytéká Kateřinskou jeskyní. Ta je tvořena dvěma vzájemně spojenými mohutnými dómy s přilehlými chodbami. V částech jeskyně, které jsou položeny blíže vchodu, sídlil člověk starší doby kamenné.

Mezi nejnavštěvovanější jeskyně České republiky patří také Punkevní jeskyně. Nacházejí se v Pustém žlebu. Trávíte-li rodinnou dovolenou poblíž Moravského krasu, určitě nesmíte vynechat příjemnou procházku od informačního centra Skalní Mlýn na Punkevní jeskyně. Trasa je nenáročná, dlouhá 2 kilometry. Můžete se ale také svézt silničním vláčkem, což ocení zejména děti.

Jeskyně Výpustek se řadí mezi nejvýznamnější jeskynní systémy Moravského krasu. Má velmi bohatou historii, se kterou se při prohlídce seznámíte. Velkou zajímavostí je, že jeskyně Výpustek je z velké části upravena jako bezbariérová, je proto vhodná opravdu pro každého výletníka bez omezení.

Moravský kras 2

Největší zpřístupněné jeskyně v České republice jsou Sloupsko-šošůvské jeskyně. Tvoří je rozsáhlý komplex chodeb, dómů a obrovských podzemních propastí, které spojují dvě podzemní patra. Dělí je výškový rozdíl 60 metrů.

Tipy na letní výlety v Moravském krasu

Macocha je největší propastí ve střední Evropě a nachází se v blízkosti obce Vilémovice. Návštěva dna propasti je nedílnou součástí prohlídky Punkevních jeskyní. Na žádné dovolené nesmí chybět jízda lanovkou. Tu si můžete vychutnat od propasti Macocha k Punkevním jeskyním. Dále máte také možnost pěší chůze po modře značené turistické stezce, která je dlouhá asi 1,5 kilometru.

Město Blansko je srdce Moravského krasu a nazývá se také branou Moravského krasu. Má krásné náměstí a zajímavé historické stavby. V jeho blízkosti, nedaleko obce Vavřinec, můžete navštívit zříceninu hradu Blansek, zříceninu Čertova hrádku a Nový hrad

Letní měsíce v Moravském krasu si užijete projížďkami přírodou na terénní koloběžce nebo segwayi. Vypravit se můžete také do Westernového městečkaBoskovicích. Zde se pod širým nebem hrají divadelní představení s kovboji a indiány.

Na koupání je využíván nedaleký rybník Olšovec v Jedovnicích. Vycestovat můžete i do vzdálenějšího Aqualandu Moravia v Pasohlávkách a užít si celodenní pohodu na atrakcích ve vodě.

Moravský kras 3

Moravský kras v zimě

V zimě si můžete vyrazit zalyžovat do Ski areálu v Olešnici nebo na kopec Harusák u Nového Města na Moravě. Mnozí z Vás by řekli, že jeskyně budou v zimních měsících nepřístupné veřejnosti. Opak je ale pravdou. Zajímavé jsou prohlídky během prosince, ledna a února, kdy máte možnost část Šošůvských jeskyní projít při světle baterek a zahrát si tak na speleology. V zimních měsících panuje v jeskyních příjemná teplota, takže se i ohřejete.

Celoročně přístupná je také Alexandrova rozhledna. Po vystoupání na rozhlednu budete mít rozhled na zimní krajinu řeky Svitavy a zasněžených okolních lesů Moravského krasu.

Ubytování v Moravském krasu

Možností, kde večer složit hlavu je v této oblasti dost. Vybrat si můžete z několika hotelů a penzionů. Oblast Moravského krasu je také protkaná apartmány, pro ty méně náročné je připraveno ubytování v soukromí nebo v kempech. Můžete také narazit na rekreační chalupy, které Vám svým příjemným rodinným prostředím navodí pocit domova.

Pokud jste milovníky jeskyní a krásné přírody, určitě je pro Vás Moravský kras tou správnou volbou.

Názory a doporučení

Zuzana Mlčochová (ubytovatel) 22.7.2019
Hlavním turistickým lákadlem je oblast Moravského Krasu a nespočet dalších turistických cílů jako jsou zámky, hrady, aquaparky, rozhledny a mnohé další.
Vlastimil Kuzela (starší pár - návštěvník) 18.7.2019
Jeskyně příroda a hodně památek
jozef mislovič (starší pár - návštěvník) 10.7.2019
nevim
Šárka Žišková (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 1.7.2019
Byli jsme tam bohužel krátce a navštivili jen halu VUT, kde nám chybělo občerstvení.
Dominika Veselá (skupina - návštěvník) 27.6.2019
Volily jsme levné ubytování v blízkosti Brna pro nohejbalový zápas. Cca 20min a bez problémů
Erika Nemcovska (mladý pár - návštěvník) 30.5.2019
Velmi pekny region
Kateřina Kyntlová (ubytovatel) 29.5.2019
Moravský Kras, zámek Lysice, město Brno - ZOO a pod.
IVA STAŠÁKOVÁ VALOVÁ (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 2.4.2019
1