Loading

Ubytování v Moravském krasu

(18 objektů)

Apartmány Jedovnice

Jedovnice, v obci / ve městě, u vody
V těsné blízkosti Punkevních jeskyň

Penzion Poděbradova

Brno, v obci / ve městě, v centru města
Ubytování jen 10 minut autem od centra

Golf Hotel Austerlitz

Slavkov u Brna, na okraji obce / města
Ráj nejen pro golfisty, ráj pro každého

Apartmány Blansko - Olešná

Blansko, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Útulně vybavené apartmány

Penzion SURF - Moravský kras

Blansko - Klepačov, v obci / ve městě
Apartmány v penzionu v Moravském krase

Penzion Starý pivovar

Křtiny, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
S rodinou do Moravského krasu!

Sportovní a rekreační areál U srubu

Újezd u Boskovic, mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Tenis, mini ZOO, gril, koupaliště 200 m

Penzion U kamenného kola

Adamov (okres Blansko), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Penzión s restaurací na samotě u lesa

EVC Švýcárna

Adamov (okres Blansko) - Adamov, na samotě, v lese
Magické místo Moravského krasu

Levné ubytování s bazénem a saunou Jedovnice

Jedovnice, v obci / ve městě
Pokoje s bazénem v centru Jedovnic
1 - 18 / 18

Moravský kras

Moravský kras 1

Nádherná příroda Moravského krasu

Pokud toužíte navštívit nejvýznamnější krasovou oblast v České republice, pak jistě nesmíte vynechat Moravský kras. Rozléhá se v Drahanské vrchovině, která leží v severní oblasti Jihomoravského kraje v okrese Blansko.

Moravský kras je známý pro svou krásnou přírodu. Tu tvoří z většiny lesy, které jsou přímo stvořeny pro letní turistické výlety s rodinou i kamarády. Moravský kras je oblíbený zejména pro množství jeskyní, které se zde nachází. Nalezneme jich tu více než tisíc, ale pouze pět z nich je zpřístupněno veřejnosti.

Které jeskyně Moravského krasu rozhodně navštívit?

Jeskyně Balcarka představuje nejbohatší jeskyni Moravského krasu. Jeskyně je tvořena dvěma výškovými úrovněmi. Krásnou podívanou Vám nabídne složitý labyrint chodeb a dómů a také krápníková výzdoba. Jeskyně je zajímavá také pro její historii. V dávných dobách zde sídlila početná skupina lovců sobů a koní.

Řeka Punkva vytéká Kateřinskou jeskyní. Ta je tvořena dvěma vzájemně spojenými mohutnými dómy s přilehlými chodbami. V částech jeskyně, které jsou položeny blíže vchodu, sídlil člověk starší doby kamenné.

Mezi nejnavštěvovanější jeskyně České republiky patří také Punkevní jeskyně. Nacházejí se v Pustém žlebu. Trávíte-li rodinnou dovolenou poblíž Moravského krasu, určitě nesmíte vynechat příjemnou procházku od informačního centra Skalní Mlýn na Punkevní jeskyně. Trasa je nenáročná, dlouhá 2 kilometry. Můžete se ale také svézt silničním vláčkem, což ocení zejména děti.

Jeskyně Výpustek se řadí mezi nejvýznamnější jeskynní systémy Moravského krasu. Má velmi bohatou historii, se kterou se při prohlídce seznámíte. Velkou zajímavostí je, že jeskyně Výpustek je z velké části upravena jako bezbariérová, je proto vhodná opravdu pro každého výletníka bez omezení.

Moravský kras 2

Největší zpřístupněné jeskyně v České republice jsou Sloupsko-šošůvské jeskyně. Tvoří je rozsáhlý komplex chodeb, dómů a obrovských podzemních propastí, které spojují dvě podzemní patra. Dělí je výškový rozdíl 60 metrů.

Tipy na letní výlety v Moravském krasu

Macocha je největší propastí ve střední Evropě a nachází se v blízkosti obce Vilémovice. Návštěva dna propasti je nedílnou součástí prohlídky Punkevních jeskyní. Na žádné dovolené nesmí chybět jízda lanovkou. Tu si můžete vychutnat od propasti Macocha k Punkevním jeskyním. Dále máte také možnost pěší chůze po modře značené turistické stezce, která je dlouhá asi 1,5 kilometru.

Město Blansko je srdce Moravského krasu a nazývá se také branou Moravského krasu. Má krásné náměstí a zajímavé historické stavby. V jeho blízkosti, nedaleko obce Vavřinec, můžete navštívit zříceninu hradu Blansek, zříceninu Čertova hrádku a Nový hrad

Letní měsíce v Moravském krasu si užijete projížďkami přírodou na terénní koloběžce nebo segwayi. Vypravit se můžete také do Westernového městečkaBoskovicích. Zde se pod širým nebem hrají divadelní představení s kovboji a indiány.

Na koupání je využíván nedaleký rybník Olšovec v Jedovnicích. Vycestovat můžete i do vzdálenějšího Aqualandu Moravia v Pasohlávkách a užít si celodenní pohodu na atrakcích ve vodě.

Moravský kras 3

Moravský kras v zimě

V zimě si můžete vyrazit zalyžovat do Ski areálu v Olešnici nebo na kopec Harusák u Nového Města na Moravě. Mnozí z Vás by řekli, že jeskyně budou v zimních měsících nepřístupné veřejnosti. Opak je ale pravdou. Zajímavé jsou prohlídky během prosince, ledna a února, kdy máte možnost část Šošůvských jeskyní projít při světle baterek a zahrát si tak na speleology. V zimních měsících panuje v jeskyních příjemná teplota, takže se i ohřejete.

Celoročně přístupná je také Alexandrova rozhledna. Po vystoupání na rozhlednu budete mít rozhled na zimní krajinu řeky Svitavy a zasněžených okolních lesů Moravského krasu.

Ubytování v Moravském krasu

Možností, kde večer složit hlavu je v této oblasti dost. Vybrat si můžete z několika hotelů a penzionů. Oblast Moravského krasu je také protkaná apartmány, pro ty méně náročné je připraveno ubytování v soukromí nebo v kempech. Můžete také narazit na rekreační chalupy, které Vám svým příjemným rodinným prostředím navodí pocit domova.

Pokud jste milovníky jeskyní a krásné přírody, určitě je pro Vás Moravský kras tou správnou volbou.

Názory a doporučení

Zuzana Mlčochová (ubytovatel) 24.2.2020
Hlavním turistickým lákadlem je oblast Moravského Krasu a nespočet dalších turistických cílů jako jsou zámky, hrady, aquaparky, rozhledny a mnohé další.
Robert Robby Kubáň (ubytovatel) 13.2.2020
V okolí je cca 1000 jeskyní, z toho 4 přístupné veřejnosti. Dále spousta přírodních útvarů a úkazů, historických a kulturních památek a to vše uprostřed krásných převážně listnatých lesů Moravského krasu.
Barbara Brychtová (ubytovatel) 11.2.2020
Moravský kras je jedním z nejhezčích míst v ČR. Oplývá nespočtem krasových jeskyň, z niž nejznámější jsou Punkenví, Sloupsko-šošůvské jeskyně, také Balcarka a Kateřinská jeskyně. Oblíbená je i propast Macocha a Rudické propadání. Příroda Moravského krasu je divoká a turistům příznivě nakloněná. Ideální místo pro pěší, nebo cykloturistiku.
Jitka (mladý pár - návštěvník) 3.1.2020
Kdo vyhledává klid a pohodu, doporučuji.
Klára Nekonečná (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 29.11.2019
Je tu spousta co vidět, ale nejkrásnější jsou tu lesy, jeskyně a krasové útvary. To asi u nás nikde není vidět.
Jura Babel (skupina - návštěvník) 27.11.2019
Hodně krás na malém kousku země.
Josef Čížek (sólo host - návštěvník) 31.10.2019
Region je sám o sobě skvělý, tady jakekoliv hodnocení je zbytečné
Jaroslav Mlčůch (sólo host - návštěvník) 23.10.2019
Nevím
Daniela Turková (mladý pár - návštěvník) 14.10.2019
Dále Sladovna Černá Hora, skvělý wellness se saunou. A jeskyni Blanických rytířů v Rudce.
Ladislav HOŠNA (starší pár - návštěvník) 3.10.2019
Okolí Brna, hrady, zámky, Macocha
Jaroslava Hegrová (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 26.8.2019
Klasika - jeskyně, větrný mlýn, přírodní krásy
Jaroslav Hlíza (skupina - návštěvník) 11.8.2019
Macocha
Vlastimil Kuzela (starší pár - návštěvník) 18.7.2019
Jeskyně příroda a hodně památek
Šárka Žišková (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 1.7.2019
Byli jsme tam bohužel krátce a navštivili jen halu VUT, kde nám chybělo občerstvení.
Dominika Veselá (skupina - návštěvník) 27.6.2019
Volily jsme levné ubytování v blízkosti Brna pro nohejbalový zápas. Cca 20min a bez problémů
IVA STAŠÁKOVÁ VALOVÁ (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 2.4.2019
1