Loading

Ubytování v Novém Městě na Moravě

(1 objekt + 19 objektů v okolí 25 km)

Luxusní Family Apartmán

Nové Město na Moravě, v obci / ve městě, v centru města
Luxusní apartmán vedle Vysočina Arény

Wellness hotel Marta

Sněžné (okres Žďár nad Sázavou) (Nové Město na Moravě 8,0 km vzdušně), na okraji ob...
Kvalitní ubytování i služby

Penzion Bobrová

Bobrová (Nové Město na Moravě 9,4 km vzdušně), v obci / ve městě
Rodinný penzion s bazénem na Vysočině

Chalupa Světnov

Světnov (Nové Město na Moravě 10,9 km vzdušně), v obci / ve městě
Chata s venkovním bazénem a jezírkem!

Chalupa u Vipa

Písečné (okres Žďár nad Sázavou) (Nové Město na Moravě 11,6...
Chalupa s bazénem,vířivou vanou,hřištěm

Chalupa Za Humny

Cikháj (Nové Město na Moravě 12,2 km vzdušně), na okraji obc...
Stylová chalupa na Vysočine, s bazénem!

Chata 172 Velké Dářko

Polnička (Nové Město na Moravě 13,6 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na o...
Útulná chata v rekreační oblasti

Farma u Vojtků

Křižánky (Nové Město na Moravě 13,7 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / n...
Agrofarma se zvířaty, rybník pro rybáře,

Roubenka U Jakuba

Křižánky (Nové Město na Moravě 14,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / n...
Hezké ubytování na Vysočině-pro skupinky

Penzion na Křižánkách

Křižánky (Nové Město na Moravě 14,6 km vzdušně), na okraji o...
Komfortný penzion v Žďárských vrších
1 - 20 / 20

Nové Město na Moravě

Nové Město na Moravě 1

Prázdniny pod Žďárskými vrchy

Když se řekne perfektní dovolená, mnoha lidem se vybaví Beskydy či Lipno. Ve skutečnosti ale nemusíte jezdit až na samý světa kraj, abyste mohli prožít dovolenou, na kterou se jen tak nezapomene. Věřte tomu, nebo ne, ale stejně skvěle Vám bude i v Novém Městě na Moravě, které se nachází v malebné krajině kraje Vysočina.

Po územní stránce se jedná o město v okrese Žďár nad Sázavou, který je od centra Nového Města, co by kamenem dohodil.

Co se týče zdejší krajiny, ta je opravdu nádherná. Během chvilky se dostanete k Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy. Ta je zcela ideálním místem pro provozování delších pěších výletů i kratších vycházek.

Kdo chce, ten ať se vydá k některému z několika rybníků, na které tu během svého pobytu dozajista narazí. Tím je třeba Zuberský rybník, Cihelský rybník, Klečkovský rybník či Kazimírův rybník. Docela blízko je i vyhlášený rybník Velké Dářko.

I když Nové Město na Moravě poskytuje turistům vše potřebné, dost možná Vás chytne toulavá a bude chtít vyjet i do dalších zajímavých cílů v okolí. Ve velmi dobré vzdálenosti je již zmíněný Žďár nad Sázavou. Zajímavou zastávkou na Vaší cestě je i Sázava či Přibyslav.

První zmínky o Novém Městě na Moravě lze vystopovat až do 13. století. Jednalo se o obec, která stála na pomezí neprostupné hranice mezi Čechy a Moravou. Podle historických pramenů lze usuzovat, že šlo o obec se silnou orientací na klášter ve Žďáru nad Sázavou.

Nové Město na Moravě 2

Jak to bylo s místními obyvateli, to Vám bohužel nepovíme. Hlavně proto, že lze dohledat jen neustále se střídající majitele panství. Mezi nimi byl třeba Vilém z Pernštejna, nebo kardinál František z Ditrichštejna. Později se majitelem města stal Nadační ústav šlechtičen v Brně.

Co však nelze opomenout je, že se ve zdejším prostředí velmi dařilo lyžování. S tím šla ruku v ruce i výroba kvalitních lyží. Jak jistě víte, Nové Město na Moravě si své spojení se zimními sporty zachovalo až do dnešních dní. Z toho důvodu se ve městě pravidelně pořádají jak lyžařské, tak biatlonové akce.

Nové Město na Moravě a jeho památky

Významnou památkou ve městě je Horácká galerie, která sídlí ve zdejším zámku. Jen kousek od ní je i Horácké muzeum. Dalším zajímavým místem jsou Tři kříže na vrcholu Kalvárie. Pokud chcete, dovede Vás k nim jedna z naučných stezek. V centru města je i několik dobových a památných domů.

Když už tady budete, určitě jeďte do sousedního Žďáru. Speciální zastávku si udělejte u Zelené hory, na které stojí poutní kostel sv. Jana Nepomuckého. Jedná se o jednu z nejvýznamnějších staveb v širokém okolí. Pro svou unikátnost byl kostel zapsán na světový seznam UNESCO. Své brány Vám otevře i zámek Žďár nad Sázavou.

V přilehlé blízkosti je i mnoho dalších krásných hradů a zámků. Tím nejznámějším je hrad Pernštejn. Příjemný čas strávíte i v případě, že si uděláte výlet do Muzea Velké Meziříčí. V relativně dobré dojezdové vzdálenosti je i zámek Litomyšl. Hezký zámek je i v Třešti a v Třebíči. Když to počasí dovolí, odpočinete si i ve vyhlášené Zoologické zahradě v Jihlavě.

Nové Město na Moravě 3

Přímo ve městě se vykoupete v přírodním koupališti. K vodním radovánkám je určen i lom v Dolní Rožínce. Vnitřní koupání Vám naopak poskytne areál městských lázní Nové Město na Moravě či relaxační centrum ve Žďáru nad Sázavou. Lanové centrum pro Vás provozuje Zubří a Bystřice nad Pernštejnem.

V zimě si nejlépe zalyžujete na Harusově kopci. Kvalitně vybavené středisko je i Ski areál Svratka. Kdo má zájem, ten ať vyzkouší snowkiting ve Future Kiting Žďár nad Sázavou. Malé i velké jistě nadchne i možnost jízdy v psím spřežení.

Cenově dostupné ubytování v Novém Městě na Moravě

Přímo ve městě je Vám k dispozici široká škála penzionů a cenově dostupných hotelů. Nároční i ti skromnější z Vás si zase vyberou z bohaté nabídky ubytování v soukromí či v některém z apartmánů. Přitahuje-li Vás romantika v přírodě, upřednostněte ubytování v chalupě. Příjemné chvíle však zažijete i v některé z chat.

Nové Město na Moravě Vám nabízí jak kulturu, tak bohaté sportovní vyžití. To vše je v jednom balíčku s krásnou a čistou přírodou regionu Vysočina. Co víc si lze přát?