Loading

Ubytování v Třešti

(0 objektů + 8 objektů v okolí 25 km)

Ubytování Q RANCH

Pavlov (okres Jihlava) (Třešť 5,7 km vzdušně), na okraji obc...
Ranč v krásném čistém kraji Vysočina

Privát Remeš

Telč (Třešť 11,7 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Útulný privát se zahradou v centru!

Chalupa u Smolíků - Jestřebí

Brtnice (Třešť 11,7 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Výhodné ubytování pro rodinky i turisty!

Ubytovna TJ Sokol Brtnice

Brtnice (Třešť 14,0 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Cenově zvýhodněné dlouhodobé pobyty!

Domek U rozvodí

Dobrá Voda (okres Pelhřimov) (Třešť 16,1 km vzdušně), na okraji obce / města, u les...
Chalupa s bazénem na Vysočině!

Letohrádek sv. Vojtěch

Počátky (Třešť 16,9 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Unikátní prvorepublikový hotýlek

Hospodářský dvůr Bohuslavice s.r.o.

Bohuslavice (okres Jihlava) (Třešť 17,2 km vzdušně), v obci...
Pohodlné pokoje na statku s restaurací

Chalupa u Hejsků

Jilem (okres Jindřichův Hradec) (Třešť 20,0 km vzdušně), v obci / ve městě, v centr...
Stylově zařízená chalupa na jihu Čech!
1 - 8 / 8

Třešť

Třešť 1

Třešť – město betlémů s mnoha zajímavostmi

Přijeďte navštívit malé městečko nedaleko Jihlavy a Telče. Najdete zde mnoho historických staveb, jako je zámek, dva kostely a různé pomníky. Díky krásné přírodě, kulturnímu zázemí v obci a možnosti podnikat výlety do bližšího i širšího okolí si na své přijdou ti, kdo hledají odpočinek, chtějí prožít aktivní dovolenou i rodiny s malými dětmi.

Město Třešť se nachází v západní části Moravy, ve střední části kraje Vysočinaokrese Jihlava, něco málo přes 10 km od města Jihlavy a od Telče. Leží na Třešťském potoce, jenž je pravostranným přítokem řeky Jihlavy.

První písemná zmínka o Třešti pochází z roku 1349. Původně patřila k hradu Janštejnu, z něhož dnes můžete vidět nepříliš zachovalou, přesto nepřehlédnutelnou zříceninu. Počátkem 16. století zde byla vybudovaná tvrz, která byla zanedlouho přestavena na renesanční zámek Třešť. Kolem něj se rozprostírají rozsáhlé zahrady a nedaleko od něj najdete kostel svatého Martina. Tento kostel, vedle kterého stojí boží muka, byl se zámkem propojen lávkou, která se bohužel nedochovala.

Druhým kostelem v obci je renesančně-barokní kostel svaté Kateřiny Sienské. Mezi další kulturní památky, které byste při návštěvě Třešti určitě neměli vynechat, patří židovský hřbitov ze 17. století s více než 1700 náhrobky, dvěma brankami a márnicí s hebrejskými liturgickými texty nebo místní synagoga. Obě tyto stavby odkazují k židovským obyvatelům, kteří ve městě žili od 13. století. Pokud Vás zajímají historické ozvěny, nevynechejte ani sochu Panny Marie Immaculaty a svatého Jana Nepomuckého, výklenkové kapličky.

Mezi další architektonické památky patří kříže u textilní továrny mezi stromy při silnici k Růžené a pamětní kříž Na hrázi nebo zajímavé měšťanské domy. V průběhu let bylo město spojeno se jmény mnoha slavných osobností a mezi nejslavnější patří například Franz Kafka. Dnes je Třešť známá především výrobou betlémů.

Třešť 2

V Třešti je vždy co podnikat

Třešť nabízí mnoho zábavných aktivit, které můžete při své dovolené vyzkoušet. Najdete zde kulturní dům, kino, městskou knihovnu a sportovní halu. V okolí Třešti se nachází krásná příroda, která vybízí k pěším i cyklistickým výletům k nejbližším turistickým zajímavostem.

Krásný výhled do krajiny získáte z nedaleké rozhledny Oslednice s točitým schodištěm. Oblíbenými cíli výletů jsou také hrady a zámky. V dojezdové vzdálenosti si můžete prohlédnout pozdně gotický hrad Roštejn a stejnojmennou zříceninu hradu Roštejn nebo zříceninu hradu Štamberk.

Daleko to není ani na hrad a zámek Žirovnice s rozsáhlým areálem, k rotundě sv. Václava ve Štěpkově, na oblíbený zámek Telč nebo k romanticky zchátralému, byť stále impozantnímu zámku Brtnice.

Rodiny s malými dětmi jistě nadchne, že to nemají z Třeště daleko do ZOO Jihlava. V zimě si můžete jít zalyžovat do skiareálu Křemešník, který nabízí vše, co se dá od moderního lyžařského centra očekávat, nebo využít lyžařský vlek Mrákotín.

V letních měsících je ideální ke koupání přehrada Sedlice ukrytá mimo hlavní silnice v lesích s velice působivou obloukovitou hrází. Osvěžení v horkých dnech najdete také u přehrady Trnávka, která je stejně jako předchozí vodní plocha využívána kromě rekreace i pro výrobu elektrické energie.

Možný je zde i rybolov. Celoročně si pak zaplavete a užijete si vodní radovánky v aquaparku Jihlava a v aquaparku Třebíč.

Třešť 3

Hotely, penziony a jiná ubytování v Třešti

Pokud vyrazíte do Třešti, nebudete mít nouzi o místa k ubytování. Přímo ve městě a v jeho nejbližším okolí se nachází mnoho hotelů, apartmánů a pensionů s hezkým vybavením.

Pokud chcete ušetřit, můžete využít ubytovny, motely nebo bydlení v soukromí. U vodních ploch s pěknými plážemi a zázemím jsou kempy, kde si v letních měsících můžete zarezervovat chatku nebo přijet s vlastním karavanem či stanem.

Třešť je ideálním místem pro každého turistu a zaujme i Vás. Díky širokým možnostem, co se dá ve městě i v jeho okolí ve volných dnech podnikat, je zde o zábavu postaráno.

Jedná se o místo, které je ideální pro krátký výlet i delší dovolenou a které má co nabídnout v létě i zimě. Široká škála ubytování a dobré zázemí dělají z Třešti ideální tip na Vaši další cestu po České republice. Přijeďte poznat krásy Třešti a užít si dovolenou.