Loading

Ubytování v Nové Vsi (okres Třebíč)

(1 objekt + 7 objektů v okolí 25 km)

Ranč Vápenka

Nová Ves (okres Třebíč), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Levné ubytování na ranči při lomu

Slunečná stráň

Rudíkov (Nová Ves (okres Třebíč) 11,3 km vzdušně), v obci...
Sportovně relaxační minicentrum Slunečná

Ubytovna TJ Sokol Brtnice

Brtnice (Nová Ves (okres Třebíč) 11,5 km vzdušně), v obci...
Cenově zvýhodněné dlouhodobé pobyty!

Chalupa u Smolíků - Jestřebí

Brtnice (Nová Ves (okres Třebíč) 12,5 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Výhodné ubytování pro rodinky i turisty!

Ubytování - keramický ateliér KVAK

Koněšín (Nová Ves (okres Třebíč) 18,2 km vzdušně), na okraji...
V areálu keramické dílny s hospůdkou

Penzion v lihovaru

Jaroměřice nad Rokytnou (Nová Ves (okres Třebíč) 18,3 km vzdušně), v obci / ve měst...
Netradičně tradiční penzion u zámku

Hotel Pod Zámkem

Velké Meziříčí (Nová Ves (okres Třebíč) 19,2 km vzdušně), v obci / ve městě, v cent...
Romantický pobyt v luxusním apartmá

Hospodářský dvůr Bohuslavice s.r.o.

Bohuslavice (okres Jihlava) (Nová Ves (okres Třebíč) 19,9 km...
Pohodlné pokoje na statku s restaurací
1 - 8 / 8

Nová Ves (okres Třebíč)

Většina lidí hledá pro odpočinek odlehlejší místa, na kterých nebudou nikým zbytečně rušeni. Zároveň by ale měla poskytovat dostatečně dobré zázemí a alespoň trochu kultury.

Nová Ves (okres Třebíč) 1

Přesně to je případ Nové Vsi, kterou byste našli v okrese Třebíč, který je součástí kraje VysočinaNová Ves je zasazená do zemědělsky hodně vytížené krajiny. Tou se klikatí řeka Jihlava, které čas od času přijde do cesty i nějaký menší les.

Můžete si tady udělat výlet k několika rybníkům, které na Vás vykouknou zpoza nedalekého Krahulova. Patří mezi ně Steklý rybník, Pastvištní rybník a několik málo dalších. Také si naplánujete celodenní výjezd do Kamenice, Rokytnice nad Rokytnou nebo třeba Třebíče.

Pokračování vypálené vesnice  Nová Ves

Poprvé se o Nové Vsi dozvídáme na počátku 13. století. Podle nejstarších historických pramenů šlo o náhradu zničených Dobrkovic, které stály na stejném místě od ranného 12. století. Co se týkalo její správy, té se ujal klášter v Třebíči. Po nějaké době se ale Nová Ves dostala do světských rukou, které ji podle potřeby připojovaly ke svým existujícím panstvím. Zdrojem obživy lidí bylo patrně zemědělství. Dále se tu mohla uplatňovat i nějaká drobná řemesla. Zvláštností je, že se v novodobé historii u Nové Vsi našly velmi vzácné pozůstatky mamuta. Ty jsou dnes vystavené v jednom z třebíčských muzeí.

Zajímavé tipy na výlet v Nové Vsi

Nejcennější stavbou Nové Vsi je zvonice. Tu doplňuje několik křížů. Další pamětihodnosti jsou důležité hlavně kvůli své architektuře, která ilustruje dovednosti a preference našich předků. Pokud Vás tato oblast zajímá, Vašemu pohledu by neměla uniknout škola a cihelna, která je považována za technickou památku.

Nová Ves (okres Třebíč) 2

Určitě se ale jeďte podívat i na některý z hradů a zámků v přilehlém okolí. Rozhodně neprohloupíte, když se pojedete podívat na zámek Velké Meziříčí, který funguje i jako muzeum. Během roku se na něm navíc koná mnoho kulturních akcí, které se zalíbí celé Vaší rodině.

Za zvážení stojí i prohlídka zříceniny hradu Rokštejn, hradu a zámku v Polné, kde sídlí i Městské muzeum nebo zámku Telč, který je na seznamu UNESCO. Klidné chvíle prožijete i na zámku Náměšť nad Oslavou a na zámku Jaroměřice nad Rokytnou. Celou výpravu můžete završit návštěvou zámku Dukovany, který slouží i jako hotel.

Nezapomněli jsme ale ani na Třebíč. V jejím srdci se skrývá bazilika sv. Prokopa, která je taktéž na seznamu UNESCO. Dále Vás jistě zaujme městská věž, malovaný dům, pamětní deska Antonína Kaliny, zámek Třebíč, větrný mlýn, Hluchý mlýn, synagoga nebo rozhledna U Kostelíčka. Milovníky techniky a průmyslu nasměrujeme do Alternátoru Elektrotechnického centra Třebíč nebo k bývalé továrně Bopo.

Sportovní aktivity v obci a blízkém okolí

Kromě pěší turistiky a cyklistiky si v Nové Vsi zahrajete i tenis. U ranče je možné se vykoupat nebo projet na koni. V sousedních Okříškách je tenisový kurt a fotbalový stadion. V Třebíči je venkovní koupaliště, fitness a několik multifunkčních hřišť. Také je v ní Aquapark Laguna, ve kterém se vykoupete takřka po celý rok. V případě nutnosti Vám tyto služby nabídne i Vodní ráj Jihlava.

Nová Ves (okres Třebíč) 3

Ani během zimní dovolené nepřijdete zkrátka. Kdo chce bruslit nebo hrát ve skupině hokej, ten se najde v Třebíči. Pro lyžování je velmi vhodný Ski areál Luka nad Jihlavou a Ski areál Jalovec. U Jihlavy provozuje svou činnost také Ski areál Křemešník. Za příznivého stavu sněhové pokrývky je Vysočina učiněný ráj všech běžkařů.

Jaké je ubytování v Nové Vsi?

V Nové Vsi je největším poskytovatelem ubytovacích kapacit ranč. Nejen v něm najdete především rekreační chalupy a chaty. Můžete si tu ale pronajmout i apartmány a cenově dostupné priváty. V blízkém okolí fungují i kempy a na rodinu zaměřené penziony. Větším skupinám bude nejvíce vyhovovat prázdninový dům, který jim nabídne širokou škálu vnitřních i venkovních aktivit a maximální míru soukromí.

Nová Ves je příjemné útočiště pro cestovatele, kteří chtějí strávit volný čas se svými blízkými, ale nechtějí se ochudit ani o zajímavé zážitky. Speciálně by o ní měly uvažovat rodiny s menšími dětmi, které mají obavy, že nezvládnou dlouhé cestování autem. Uvidíte, že spokojený tu bude ve finále každý.