Loading

Ubytování v Rudíkově

(1 objekt + 7 objektů v okolí 25 km)

Slunečná stráň

Rudíkov, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Sportovně relaxační minicentrum Slunečná

Hotel Pod Zámkem

Velké Meziříčí (Rudíkov 8,9 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Romantický pobyt v luxusním apartmá

Ranč Vápenka

Nová Ves (okres Třebíč) (Rudíkov 10,9 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Levné ubytování na ranči při lomu

Ubytování - keramický ateliér KVAK

Koněšín (Rudíkov 12,7 km vzdušně), na okraji obce / města, u...
V areálu keramické dílny s hospůdkou

Vzdělávací centrum CETT

Náměšť nad Oslavou (Rudíkov 17,8 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Komfortní ubytovna pro firemní klientelu

Zámecký penzion Náměšť nad Oslavou

Náměšť nad Oslavou (Rudíkov 18,1 km vzdušně), na okraji obce / města
Příjemné ubytování přímo v areálu zámku

Farma Kundratice

Kundratice (Rudíkov 18,4 km vzdušně), na okraji obce / města...
Ubytování na farmě, s bazénem

Ubytovna TJ Sokol Brtnice

Brtnice (Rudíkov 19,9 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Cenově zvýhodněné dlouhodobé pobyty!
1 - 8 / 8

Rudíkov

Rudíkov 1

Rudíkov – malebná vesnička v Jaroměřické kotlině

Rudíkov je malá obec na Vysočině obklopená lesy, mírnými kopci a vodními plochami. Je ideální pro klidnou a odpočinkovou dovolenou. Díky mnohým turistickým zajímavostem a památkám v nedalekém okolí se však hodí i pro nadšence do poznávání nových přírodních a historických krás. O turistický program v Rudíkově rozhodně nebudete mít nouzi.

Rudíkov je malá obec, kterou najdete v okrese Třebíč v kraji Vysočina na severovýchodním okraji Jaroměřické kotliny. Leží na trase významných spojek, jako je železniční trať Křižanov – Studenec a frekventovaná silnice z Třebíče do Velkého Meziříčí spojující Třebíč s dálnicí D1. Západně od Rudíkova uvidíte Bukový kopec a také jen nedaleko od obce pak Klapovský potok.

V okolí se kromě dalších drobných potůčků a kopců nachází převážně lesy, které jsou ideální pro turistiku, houbaření, sběr lesních plodů i pozorování krajiny. V oblasti Rudíkova můžete spatřit vzácné rostliny jako je koniklec velkokvětý, kozlík dvoudomý, vstavač obecný a také různé ohrožené druhy zvířat jako je čáp černý, užovka hladká a koroptev polní.

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1234 a hovoří o původním dřevěném kostelu, který náležel klášteru Oslavanech. Do současné doby se dřevěný kostel nezachoval, ale na jeho místě najdete stát kostel svatého Petra a Pavla, který byl postaven pravděpodobně před rokem 1470. Jedná se o jednolodní klasicistní stavbu s jedním hlavním oltářem a dvěma bočními oltáři. V obci můžete také navštívit kapličku z roku 1803.

Nejlepší tipy na výlety v okolí Rudíkova

Rudíkov 2

Pokud zavítáte na dovolenou do Rudíkova, určitě nezůstávejte jen v obci. Blízké okolí nabízí mnoho zajímavostí, které stojí za vidění. Krásy přírody můžete pozorovat z nedaleké rozhledny Rubačka nebo rozhledny Fajtův kopec s točitým schodištěm. Objevování historických památek Vás zavede na místa, jako je zámek Budišov nebo zřícenina hradu Lísek – Bukov.

V dojezdové vzdáleností stojí jeden z nejstarších moravských kamenných šlechtických hradů a zároveň zámek Velké Meziříčí. Daleko to není ani na hrad a zámek Polná, zříceninu hradu Rokštejn a určitě Vás pak zaujme i rotunda sv. Máří Magdalény v Šebkovicích nebo rotunda sv. Michala v Moravských Budějovicích.

Nevynechejte ani památky zapsané na seznam UNESCO, kterými jsou nedaleký poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře nedaleko města Žďár nad Sázavou a Bazilika sv. Prokopa a židovská čtvrť ve městě Třebíč. Děti zajisté nadchne dvorní zookoutek U Pipinga Jaroměřicích nad Rokytnou. Ten návštěvníkům ukáže zakrslá a exotická zvířata i různé ohrožené druhy. V Jihlavě se dokonce nachází klasická ZOO.

Pro celé rodiny je také dobrým tipem na společnou aktivitu koupání a vodní atrakce, jež na Vás čekají v aquaparku Třebíč a aquaparku Jihlava. Při letní dovolené se můžete koupat a užívat si vodních sportů i díky venkovním koupalištím, jako je vodní nádrž Jevišovice a přehrada Dalešice, která je zároveň zajímavou technickou památkou. V zimě zase zavítejte na svahy a do ski areálů Fajtův kopec, Jalovec nebo Dědkov, které se nacházejí jen pár kilometrů od Rudíkova a disponují vším, co byste si při zimních radovánkách mohli přát.

Možnosti ubytování, které Vám Rudíkov nabízí

Rudíkov 3

Rudíkov je sám o sobě malou vesničkou, ale nabízí ve svém nejbližším okolí mnoho ubytovacích kapacit. Vedle hotelů můžete zvolit i penziony nebo soukromější apartmány. Ideální možností, jak si užít nerušenou přírodu, jsou chaty a chalupy.

Lacinější menší chatky a možnost stanování přinášejí zase letní kempy. Pokud Vás zajímá opravdu originální možnost ubytování, určitě Vás osloví nabídka přespání na farmě či v architektonicky povedených vilách.

Klidná atmosféra Rudíkova je ideální pro každého, kdo si chce na dovolené odpočinout. Nedaleké přírodní, technické i historické zajímavosti na dosah ruky zase lákají nadšené cestovatele, sportovce i rodiny s dětmi.

V obci si zkrátka každý přijde na to své. Samozřejmostí je široká nabídka ubytovacích kapacit a také aktivity pro letní i zimní období. V Rudíkově si užije dovolenou úplně každý.

Názory a doporučení

Miroslava Kotačková (ubytovatel) 26.5.2020
Obec Rudíkov je skvěle situovaná, malebná vesnička v srdci Vysočiny. K návštěvě je toho tu hned několik. Malá Vyhlídka u krásného rybníku Visílka, cyklostezky pro začátečníky i náročné a v neposlední řadě úžasná příroda.