Loading

Ubytování na Žďársku

(35 objektů)

Hotel OC Panorama

Velké Meziříčí, na okraji obce / města
Moderní, útulné a čisté pokoje

Penzion Najdek

Hamry nad Sázavou, v obci / ve městě
Rodinný penzion v srdci Vysočiny

Rekreační dům Květnov

Havlíčkův Brod, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Vzdělávej se, cestuj, relaxuj a žij!

Penzion Zubr

Ujčov, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Ideální dovolená na Vysočině s bazénem!

Wellness hotel Marta

Sněžné (okres Žďár nad Sázavou), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Kvalitní ubytování i služby

Chata 172 Velké Dářko

Polnička, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Útulná chata v rekreační oblasti

Rekreační středisko Štíří Důl

Krucemburk, v rekreační oblasti, u vody
středisko plné aktivit a zábavy...

Penzion Bobrová

Bobrová, v obci / ve městě
Rodinný penzion s bazénem na Vysočině

Chalupa Vlachovice

Vlachovice (okres Žďár nad Sázavou), na okraji obce / města,...
Útulné ubytovanie v štýlovej chalupe

Chalupa Světnov

Světnov, v obci / ve městě
Chata s venkovním bazénem a jezírkem!
1 - 35 / 35

Žďársko

Žďársko 1

Žďársko je součástí chráněné krajinné oblasti

Žďársko je jednou z nejhezčích oblastí Vysočiny, kde si najde to své úplně každý, a to bez ohledu na roční dobu. Centrem Žďárska je Žďár nad Sázavou, který vznikl jako původní osada už v roce 1252. Statut města však získalo až v roce 1607.

Významnou událostí pro Žďár nad Sázavou bylo v roce 1994 zapsání kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Milovníci přírody určitě ocení, že Žďársko je místo, které leží přímo v srdci Českomoravské vrchoviny. Nachází se zde chráněná krajinná oblast Žďárské vrchy s nejvyšším bodem Devět skal. Kromě krásných lesů, které jsou rájem houbařů, se zde také nachází největší rybník na VysočiněVelké Dářko.

Jedno léto na prozkoumání Žďárska určitě nestačí

V letních měsících je toho na Žďársku opravdu hodně co vidět a zažít. Ti, kteří milují folklor, by určitě měli navštívit Muzeum v přírodě Vysočina v Hlinsku. Zde je možné navštívit také Betlém, je to čtvrť roubených domků a řemeslnických obydlí, nacházejících se na pravém břehu Chrudimky.

Žďársko 2

V neposlední řadě stojí za návštěvu i Centrum Eden, které vyrostlo v Bystřici nad Pernštejnem. Tady kromě Horácké vesnice, folklorních staveb, můžete navštívit také panský dvůr, pivovar, farmu, jízdárnu a ekopavilon. Nudit se tedy nebudou ani děti, ani dospělí.

Pokud chcete něco jiného, můžete vyzkoušet Westernové městečko Šiklův mlýn s možností ubytování, které najdete kousek od vesnice Zvole. A jestliže dáváte přednost hradům a zámkům, na hranici s Jihomoravským krajem se nachází gotický hrad Pernštejn. Dále je možné podniknout výlet na zámek Žďár nad Sázavou nebo zámek Velké Meziříčí.

Zima na Žďársku má své kouzlo

Zimní měsíce jsou v oblasti Žďárských vrchů hlavně ve znamení sportu. Jakmile napadne sníh, můžete vzít běžky a vydat se na některou z devíti pravidelně upravovaných běžeckých tratí, které většinou vycházejí ze Žďáru nad Sázavou.

Ti, kteří naopak dávají přednost sjezdovkám, si mohou zalyžovat např. v Hlinsku nebo Jimramově. A pokud nejste fanoušci aktivního sportu, můžete se jenom dívat. V Novém Městě na Moravě se pravidelně koná Světový pohár v biatlonu.

V této oblasti můžete střídat aktivní dovolenou s relaxem. V letních měsících využijte krásnou přírodu a rybníky, v zimních měsících pak vyzkoušejte Relaxační centrum Žďár nad Sázavou, kde kromě různých bazénů mají také parní saunu, suchou saunu i solnou jeskyni.

Žďársko 3

Zajímavostí jsou bezesporu Olšiakovy sochy. Jedná se o 21 betonových soch Michala Olšiaka, které jsou rozmístěny po celých Žďárských vrších a jsou často vyhledávanou turistickou atrakcí.

Možnosti ubytování na Žďársku jsou velmi rozmanité

Protože jsou Žďárské vrchy žádanou oblastí, je zde dostatek hotelů, apartmánů i penzionů. Na druhou stranu je to i velmi lákavá oblast pro chataře a chalupáře. Proto, pokud hledáte něco trošku jiného než klasický hotelový pobyt, vyzkoušejte pronájem chaty či pronájem chalupy nebo ubytování v soukromí.

Můžete být ubytováni i v roubené chaloupce blízko farmy apod. Další možností pro ty, kteří chtějí být ve větším kontaktu s přírodou, je k dispozici několik kempů.

Žďársko je opravdu krásná část Kraje Vysočina. Je zde rozmanitá příroda, bohatá folklorní kultura v podobě roubených staveb, jsou zde hrady i zámky, westernové městečko i pohádková vesnička. Vypsat všechny tipy na výlety, dovolené nebo jenom krátkodobý pobyt není úplně možné. Nejlepší je, aby si každý z Vás vzal pár dnů volna a tento kraj prozkoumal na vlastní oči. Určitě Vás dovolená na Žďársku nezklame.

Názory a doporučení

Zdeňka Šabartová (ubytovatel) 19.2.2020
– Historie i sportovní vyžití. Zábava pro dospělé i děti. – Zámek Kinských – bývalý cisterciácký klášter – barokní most přes řeku Sázavu – areál poutního kostela sv. Jana Nepomuckého – Zelená hora – památka UNESCO – naučná stezka kolem Zelené hory – dětská zahradní železnice Vagon Expres v Polničce – rybník Velké Dářko – největší rybník na Vysočině (210 ha) – hrad Pernštejn a Vírská přehrada – skanzen Vysočiny na Veselém kopci – lidová architektura horáckých staveb – Westernové městečko Šiklův mlýn – Horácké muzeum Vysočiny v Novém Městě na Moravě – Aréna Vysočina - centrum příznivců biatlonu. – Devět skal – nejvyšší vrchol Žďárských vrchů s vyhlídkou (836 m.n.m), přírodní památka – Žákova hora – 810 m.n.m, národní přírodní rezervace – Golfové hřiště s 9 jamkami ve Svratce – Cyklotrasy a běžkařské trasy kolem Ždáru nad Sázavou a kolem Nového Města na Moravě – Sjezdové lyžování a snowbordingu – Ski snowpark Nové Město na Moravě - sedačková lanovka – možnost snowkitingu – jeden z nejlepších revírů, vhodných pro snowkiting, v ČR - Fryšava pod Žákovou horou. Velký počet větrných dní.
Radim Zákoutský (skupina - návštěvník) 4.2.2020
Asi Santini a Zelenou horu, 3 studně, 9 skal.
Gabriela Lédlová (ubytovatel) 25.1.2020
Žďárské vrchy ( Chráněná krajinná oblast ) se dají bez nadsázky považovat za jednu z posledních nedotčených oáz klidné a čisté přírody v srdci České republiky. V oblasti pramení několik českých a moravských řek. Krajina v okolí nabízí nejen přírodu ale i mnoho historických staveb a kulturního vyžití. Největším lákadlem oblasti je poutní kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře zapsaný na seznam kulturního dědictví UNESCO. V oblasti Žďárských vrchů se však nacházejí také další historické a kulturní památky, mezi nejznámější z nich patří skanzen Betlém Hlinsko, hrad Pernštejn, státní zámek Litomyšl. Krajina v okolí Svratky je protkána stovkami kilometrů turistických i cyklistických tras. Cyklotrasy většinou vedou po pěkných lesních asfaltových cestách, na kterých není žádný provoz. Žďárské vrchy nabízí ideální podmínky a jsou považovány za jednu z nejhezčích a nejnavštěvovanější oblastí pro zimní turistiku. Na Novoměstsku se každoročně pořádají závody v běžeckém lyžování a biatlonu včetně mistrovství světa. Značené lyžařské tratě v okolí kopírují turistické trasy a jsou po celou zimu kvalitně strojově udržovány. Přímo ve Svratce (cca 3 km od objektu) a v Novém Městě na Moravě (22 km) jsou upravené svahy na sjezdové lyžování. Ve Svratce je sjezdovka o délce 500 m, umělé osvětlení a zasněžování, parkoviště u vleku zdarma, dětský lanový vlek. V Novém Městě najdete sedačkovou lanovku, sjezdovku o délce 600 m, umělé osvětlení a zasněžování. Další sjezdovky jsou v Novém Jimramově, (tři tratě délek: 410,650 a 750) nebo Hlinsku (dvě lyžařské sjezdovky - délka 300m se třemi moderními lyžařskými vleky a dětský svah délka 60m).
Jiří Polcer (skupina - návštěvník) 15.1.2020
Vysocina, opravdu moc hezka
Hana Rosecká (starší pár - návštěvník) 14.1.2020
Hospodu pod lipou
Jan Pelc (starší pár - návštěvník) 27.11.2019
Je toho mnoho
Libor Čapek (starší pár - návštěvník) 24.11.2019
Vysočina se vším všudy
Jan Pelc (starší pár - návštěvník) 23.11.2019
Je toho mnoho
Kateřina Dokoupilová (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 3.11.2019
příjemná oblast Žďárských vrchů, značené turistické cesty, cyklotrasy
Marketa Chocova (rodina s malými dětmi - návštěvník) 1.11.2019
Je toho velmi mnoho
Zdenek Ernc (starší pár - návštěvník) 24.10.2019
Zelena hora Zdar nad SaZavou, poutni misto
Ales Sibera (mladý pár - návštěvník) 24.10.2019
Hasičske muzeum v zamku Pribyslav
Marie Tkadlečková (skupina - návštěvník) 12.10.2019
Betlém Hlinsko
Dana Soukupova (sólo host - návštěvník) 23.9.2019
Hrad Perstejn
Taťána Schlesingerová (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 23.8.2019
Velmi blízko Bystřice nad Pernštejnem, Zvole- Šiklův mlýn.
Josefa Hosnedlová (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 18.8.2019
V dosahu hodně možností pro děti různého věku, památky , historie.
Hana Hrušková (rodina s malými dětmi - návštěvník) 11.8.2019
nabídka různorodá:Žďár-zámek, muzeum, Zelená hora, v centru kryté hřiště, Modelová železnice, Velké Dářko-přehrada, Hlinsko-skanzen,rozhledny, lanové centrum, Polinička- venkovní hřiště pro děti Salon Expres vagon aj.
Jiři Svoboda (skupina - návštěvník) 5.8.2019
Krásný klidný kraj
Renata Kičmerová (rodina s malými dětmi - návštěvník) 23.7.2019
Výborné místo na cykloturistiku.
Miluše Koudelová (starší pár - návštěvník) 13.7.2019
Ve Zdáru Santiniho kostel, ve Slatinanech zámek s hřebčínem. Víc jsme bohužel nestihli, ale určitě se vrátíme !
Karolína Karolína (rodina s malými dětmi - návštěvník) 10.7.2019
Nedotčená příroda.
Alexandra Pavlickova (mladý pár - návštěvník) 4.6.2019
malebny
D. L. (rodina s malými dětmi - návštěvník) 8.5.2019
Skvělý, Vysočina nás milé překvapila a urcite se sem vrátíme, nestihli jsme zdaleka ani 1/3 moznych výletu.
Kateřina Hašková (rodina s malými dětmi - návštěvník) 17.11.2018
Možnost pěších i cyklo výletů. V okolí 8 km dvě relaxační centra pro děti.