Loading

Ubytování na Žďársku

(24 objektů)

Hotel OC Panorama

Velké Meziříčí, na okraji obce / města
Moderní, útulné a čisté pokoje

Roubená chalupa Krátká 31

Sněžné (okres Žďár nad Sázavou), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Romantická roubená chalupa - pro rodiny

Turistická ubytovna Skorotice

Skorotice, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Pěkná ubytovna - certifikována i KČT.

Chalupa Pod Zubštejnem

Bystřice nad Pernštejnem, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Stylově zařízená chalupa se saunou

Penzion Bobrová

Bobrová, v obci / ve městě
Rodinný penzion s bazénem na Vysočině

Penzion U statkářky

Moravecké Pavlovice, na okraji obce / města
Penzion v příjemném poklidném prostředí!

Ubytování Vysočina

Svratka, na okraji obce / města, u lyžařského střediska
Apartmán ve Žďárských vrších

Chalupa u Vipa

Písečné (okres Žďár nad Sázavou), na okraji obce / města
Chalupa s bazénem,vířivou vanou,hřištěm

Wellness hotel Marta

Sněžné (okres Žďár nad Sázavou), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Kvalitní ubytování i služby

Penzion na Křižánkách

Křižánky, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Komfortný penzion v Žďárských vrších
1 - 24 / 24

Žďársko

Žďársko 1

Žďársko je součástí chráněné krajinné oblasti

Žďársko je jednou z nejhezčích oblastí Vysočiny, kde si najde to své úplně každý, a to bez ohledu na roční dobu. Centrem Žďárska je Žďár nad Sázavou, který vznikl jako původní osada už v roce 1252. Statut města však získalo až v roce 1607.

Významnou událostí se pro Žďár nad Sázavou stalo v roce 1994 zapsání kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Milovníci přírody určitě ocení, že Žďársko je místo, které leží přímo v srdci Českomoravské vrchoviny. Nachází se zde chráněná krajinná oblast Žďárské vrchy s nejvyšším bodem Devět skal. Kromě krásných lesů, které jsou rájem houbařů, se zde také nachází největší rybník na Vysočině - Velké Dářko.

Jedno léto na prozkoumání Žďárska určitě nestačí

V letních měsících je toho na Žďársku opravdu hodně co vidět a zažít. Ti, kteří milují folklor, by určitě měli navštívit Soubor lidových staveb Vysočina v Hlinsku. Zde je možné navštívit také Betlém, to je čtvrť roubených domků a řemeslnických obydlí, nacházejících se na pravém břehu Chrudimky.

Poblíž Hlinska se také nachází muzeum v přírodě Veselý Kopec, což je rozsáhlá expozice roubených stavení. Žďársko 2A v neposlední řadě stojí za to také Centrum Eden, které vyrostlo v Bystřici nad Pernštejnem, ve kterém, kromě Horácké vesnice folklorních staveb, můžete navštívit také Panský dvůr, pivovar, farmu, jízdárnu a ekopavilon. Nudit se tedy nebudou ani děti, ani dospělí.

Pokud chcete něco jiného, můžete vyzkoušet Westernové městečko Šiklův mlýn s možností ubytování, které najdete kousek od vesnice Zvole. A pokud dáváte více přednost hradům a zámkům, na hranici s Jihomoravským krajem se nachází gotický hrad Pernštejn. Dále je možné podniknout výlet na zámek Žďár nad Sázavou nebo zámek Velké Meziříčí.

Taky zima na Žďársku má své kouzlo

Zimní měsíce jsou v oblasti Žďárských vrchů hlavně ve znamení sportu. Jakmile napadne sníh, můžete vzít běžky a vydat se na některou z devíti pravidelně upravovaných běžeckých tratí, které většinou vycházejí ze Žďáru nad Sázavou.

Ti, kteří naopak dávají přednost sjezdovkám, si mohou zalyžovat např. v Hlinsku nebo Jimramově. A pokud nejste fanoušci aktivního sportu, můžete se jenom dívat. V Novém Městě na Moravě se pravidelně koná Světový pohár v biatlonu.

V této oblasti můžete střídat aktivní dovolenou s relaxem. V letních měsících využijte krásnou přírodu a rybníky, v zimních měsících pak vyzkoušejte Relaxační centrum Žďár nad Sázavou, kde kromě různých bazénů mají také parní saunu, suchou saunu i solnou jeskyni.

Žďársko 3

 Zajímavostí jsou bezesporu Olšiakovy sochy. Jedná se o 21 betonových soch Michala Olšiaka, které jsou rozmístěny po celých Žďárských vrších a jsou často vyhledávanou turistickou atrakcí.

Možnosti ubytování na Žďársku jsou velmi rozmanité

Protože jsou Žďárské vrchy žádanou oblastí, je zde dostatek hotelů, apartmánů i penzionů. Na druhou stranu je to i velmi lákavá oblast pro chataře a chalupáře. Proto, pokud hledáte něco trošku jiného než klasický hotelový pobyt, vyzkoušejte pronájem chaty či pronájem chalupy nebo ubytování v soukromí.

Můžete být ubytováni i v roubené chaloupce blízko farmy apod. Další možností pro ty, kteří chtějí být ve větším kontaktu s přírodou, je k dispozici několik kempů.

Žďársko je opravdu krásná část kraje Vysočina. Je zde rozmanitá příroda, bohatá folklorní kultura v podobě roubených staveb, jsou zde hrady i zámky, westernové městečko i pohádková vesnička. Vypsat všechny tipy na výlety, dovolené nebo jenom krátkodobý pobyt není úplně možné. Nejlepší je, aby si každý z Vás vzal pár dnů volna a tento kraj prozkoumal na vlastní oči. Určitě Vás dovolená na Žďársku nesklame.

Názory a doporučení

Petra Kusá (ubytovatel) 22.5.2019
Atraktivní region Českomoravského pomezí nabízí návštěvníkům nespočet kulturních i památných akcí, díky své výhodné pozici je hojně navštěvován turisty ze všech koutů naší země. Turisté se sem často vracejí, nachází zde atraktivní vyžití ve všech ročních obdobích.
D. L. (rodina s malými dětmi - návštěvník) 8.5.2019
Skvělý, Vysočina nás milé překvapila a urcite se sem vrátíme, nestihli jsme zdaleka ani 1/3 moznych výletu.
Gabriela Lédlová (ubytovatel) 28.1.2019
Žďárské vrchy ( Chráněná krajinná oblast ) se dají bez nadsázky považovat za jednu z posledních nedotčených oáz klidné a čisté přírody v srdci České republiky. V oblasti pramení několik českých a moravských řek. Krajina v okolí nabízí nejen přírodu ale i mnoho historických staveb a kulturního vyžití. Největším lákadlem oblasti je poutní kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře zapsaný na seznam kulturního dědictví UNESCO. V oblasti Žďárských vrchů se však nacházejí také další historické a kulturní památky, mezi nejznámější z nich patří skanzen Betlém Hlinsko, hrad Pernštejn, státní zámek Litomyšl. Krajina v okolí Svratky je protkána stovkami kilometrů turistických i cyklistických tras. Cyklotrasy většinou vedou po pěkných lesních asfaltových cestách, na kterých není žádný provoz. Žďárské vrchy nabízí ideální podmínky a jsou považovány za jednu z nejhezčích a nejnavštěvovanější oblastí pro zimní turistiku. Na Novoměstsku se každoročně pořádají závody v běžeckém lyžování a biatlonu včetně mistrovství světa. Značené lyžařské tratě v okolí kopírují turistické trasy a jsou po celou zimu kvalitně strojově udržovány. Přímo ve Svratce (cca 3 km od objektu) a v Novém Městě na Moravě (22 km) jsou upravené svahy na sjezdové lyžování. Ve Svratce je sjezdovka o délce 500 m, umělé osvětlení a zasněžování, parkoviště u vleku zdarma, dětský lanový vlek. V Novém Městě najdete sedačkovou lanovku, sjezdovku o délce 600 m, umělé osvětlení a zasněžování. Další sjezdovky jsou v Novém Jimramově, (tři tratě délek: 410,650 a 750) nebo Hlinsku (dvě lyžařské sjezdovky - délka 300m se třemi moderními lyžařskými vleky a dětský svah délka 60m).
Kateřina Hašková (rodina s malými dětmi - návštěvník) 17.11.2018
Možnost pěších i cyklo výletů. V okolí 8 km dvě relaxační centra pro děti.