Loading

Ubytování na Žďársku

(27 objektů)

Roubenka U Jakuba

Křižánky, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Hezké ubytování na Vysočině-pro skupinky

Hotel OC Panorama

Velké Meziříčí, na okraji obce / města
Moderní, útulné a čisté pokoje

Chalupa Světnov

Světnov, v obci / ve městě
Chata s venkovním bazénem a jezírkem!

Chalupa Za Humny

Cikháj, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Stylová chalupa na Vysočine, s bazénem!

Chalupa u Vipa

Písečné (okres Žďár nad Sázavou), na okraji obce / města
Chalupa s bazénem,vířivou vanou,hřištěm

Chalupa Na Špici

Oudoleň, v obci / ve městě
Romantické apartmány na okraji Vysočiny

Chalupa Vlachovice

Vlachovice (okres Žďár nad Sázavou), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Útulné ubytovanie v štýlovej chalupe

Hotel Pod Zámkem

Velké Meziříčí, v obci / ve městě, v centru města
Romantický pobyt v luxusním apartmá

Turistická ubytovna Skorotice

Skorotice, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Pěkná ubytovna - certifikována i KČT.

Roubenka U Machů

Krucemburk, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Krásná nová roubenka na Vysočině
1 - 27 / 27

Žďársko

Žďársko 1

Žďársko je součástí chráněné krajinné oblasti

Žďársko je jednou z nejhezčích oblastí Vysočiny, kde si najde to své úplně každý, a to bez ohledu na roční dobu. Centrem Žďárska je Žďár nad Sázavou, který vznikl jako původní osada už v roce 1252. Statut města však získalo až v roce 1607.

Významnou událostí pro Žďár nad Sázavou bylo v roce 1994 zapsání kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Milovníci přírody určitě ocení, že Žďársko je místo, které leží přímo v srdci Českomoravské vrchoviny. Nachází se zde chráněná krajinná oblast Žďárské vrchy s nejvyšším bodem Devět skal. Kromě krásných lesů, které jsou rájem houbařů, se zde také nachází největší rybník na VysočiněVelké Dářko.

Jedno léto na prozkoumání Žďárska určitě nestačí

V letních měsících je toho na Žďársku opravdu hodně co vidět a zažít. Ti, kteří milují folklor, by určitě měli navštívit Muzeum v přírodě Vysočina v Hlinsku. Zde je možné navštívit také Betlém, je to čtvrť roubených domků a řemeslnických obydlí, nacházejících se na pravém břehu Chrudimky.

Žďársko 2

V neposlední řadě stojí za návštěvu i Centrum Eden, které vyrostlo v Bystřici nad Pernštejnem. Tady kromě Horácké vesnice, folklorních staveb, můžete navštívit také panský dvůr, pivovar, farmu, jízdárnu a ekopavilon. Nudit se tedy nebudou ani děti, ani dospělí.

Pokud chcete něco jiného, můžete vyzkoušet Westernové městečko Šiklův mlýn s možností ubytování, které najdete kousek od vesnice Zvole. A jestliže dáváte přednost hradům a zámkům, na hranici s Jihomoravským krajem se nachází gotický hrad Pernštejn. Dále je možné podniknout výlet na zámek Žďár nad Sázavou nebo zámek Velké Meziříčí.

Zima na Žďársku má své kouzlo

Zimní měsíce jsou v oblasti Žďárských vrchů hlavně ve znamení sportu. Jakmile napadne sníh, můžete vzít běžky a vydat se na některou z devíti pravidelně upravovaných běžeckých tratí, které většinou vycházejí ze Žďáru nad Sázavou.

Ti, kteří naopak dávají přednost sjezdovkám, si mohou zalyžovat např. v Hlinsku nebo Jimramově. A pokud nejste fanoušci aktivního sportu, můžete se jenom dívat. V Novém Městě na Moravě se pravidelně koná Světový pohár v biatlonu.

V této oblasti můžete střídat aktivní dovolenou s relaxem. V letních měsících využijte krásnou přírodu a rybníky, v zimních měsících pak vyzkoušejte Relaxační centrum Žďár nad Sázavou, kde kromě různých bazénů mají také parní saunu, suchou saunu i solnou jeskyni.

Žďársko 3

Zajímavostí jsou bezesporu Olšiakovy sochy. Jedná se o 21 betonových soch Michala Olšiaka, které jsou rozmístěny po celých Žďárských vrších a jsou často vyhledávanou turistickou atrakcí.

Možnosti ubytování na Žďársku jsou velmi rozmanité

Protože jsou Žďárské vrchy žádanou oblastí, je zde dostatek hotelů, apartmánů i penzionů. Na druhou stranu je to i velmi lákavá oblast pro chataře a chalupáře. Proto, pokud hledáte něco trošku jiného než klasický hotelový pobyt, vyzkoušejte pronájem chaty či pronájem chalupy nebo ubytování v soukromí.

Můžete být ubytováni i v roubené chaloupce blízko farmy apod. Další možností pro ty, kteří chtějí být ve větším kontaktu s přírodou, je k dispozici několik kempů.

Žďársko je opravdu krásná část Kraje Vysočina. Je zde rozmanitá příroda, bohatá folklorní kultura v podobě roubených staveb, jsou zde hrady i zámky, westernové městečko i pohádková vesnička. Vypsat všechny tipy na výlety, dovolené nebo jenom krátkodobý pobyt není úplně možné. Nejlepší je, aby si každý z Vás vzal pár dnů volna a tento kraj prozkoumal na vlastní oči. Určitě Vás dovolená na Žďársku nezklame.