Loading

Ubytování ve Žďárských vrších

(35 objektů)

Chalupa Štoky

Štoky, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Chalupa pod lesem, s bazénem, pergolou

Penzion a restaurace Na Sklepích

Chrudim, v obci / ve městě, v centru města
Luxusní penzion a restaurace v centru

Hotel OC Panorama

Velké Meziříčí, na okraji obce / města
Moderní, útulné a čisté pokoje

Ubytování Pod Rozhlednou

Skuteč, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Ubytování na okraji přírodní rezervace

Penzion Zájezdní hostinec Obora Trpišov

Slatiňany, na okraji obce / města
Moderní ubytování s restaurací

Roubenka U Jakuba

Křižánky, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Hezké ubytování na Vysočině-pro skupinky

Chalupa Světnov

Světnov, v obci / ve městě
Chata s venkovním bazénem a jezírkem!

Penzion na Křižánkách

Křižánky, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Komfortný penzion v Žďárských vrších

Rekreační středisko Štíří Důl

Krucemburk, v rekreační oblasti, u vody
středisko plné aktivit a zábavy...

Turistická ubytovna Skorotice

Skorotice, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Pěkná ubytovna - certifikována i KČT.
1 - 35 / 35

Žďárské vrchy

Žďárské vrchy 1

Pokud máte rádi lesy a rádi se procházíte v přírodě bez ohledu na roční období, pak jsou ideálním místem pro vaši dovolenou Žďárské vrchy. Oblast, kterou lesy pokrývají více jak z poloviny a na zbytku se rozprostírají louky a široká údolí, leží ve východní části Českomoravské vrchoviny. Její hranici určují města Žďár nad Sázavou, Nové Město na Moravě a Bystřice nad Pernštejnem.

Žďárské vrchy - aktivní dovolená

Tento region je pro velké množství značených turistických tras oblíbenou destinací pro ty, kteří dávají přednost aktivní dovolené. Žďárské vrchy potěší i cyklisty. A to navíc nejen v létě. I v zimě si zde najdete zajímavá místa a aktivity.

Kromě pěkné přírody Vás do této oblasti přilákají také památky – kulturní i historické. Nejznámější je beze sporu kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, který je zapsán na seznamu UNESCO. Je dílem architekta Jana Blažeje Santiniho - Aichela. Kostel je postaven ve tvaru hvězdy, což z něj činí netypickou stavbu. Santini si pohrál se symbolikou, kterou tu najdete doslova na každém kroku.

V kraji je také několik dalších gotických staveb. Hrad Pernštejn je jeden z největších a nejzachovalejších hradů. Jeho monumentalita se zasloužila o přezdívku “král moravských hradů“. Sídlo rodu Pernštejnů se do dnešních dnů dochovalo téměř v původní podobě, a zřejmě i proto je hrad tolik oblíbený u filmařů, kteří zde natočili třeba pohádky Čert ví proč, Jak se budí princezny či Sedmero krkavců. Z dalších hradů a zřícenin můžeme uvést třeba Zubštejn a Dalečín.

Žďárské vrchy 2

Turisté rádi zavítají na Devět skal, nejvyšší vrchol Žďárských vrchů. Čtyři kilometry dlouhá trasa není náročná a s výjimkou závěrečného stoupání je vhodná i pro sportovní kočárky. Tento výlet je tedy ideální i pro rodiny s dětmi. Auto můžete nechat na parkovišti, které se nachází na začátku trasy a dál se vydat po značené žluté trase.

Turistika ve Žďárských vrších

Kromě tohoto výletu můžete na Žďársku projít stovky turistických tras, a to nejen pěšky, ale spoustu z nich můžete i projet na kole. V létě se pak můžete osvěžit třeba u rybníku Velké Dářko, Medlov, Sykovec nebo u vodní nádrže Pilská. U největšího z nich, kterým je Velké Dářko, najdete několik rekreačních objektů, kemp i jachtový klub. Zajímavostí je, že maximální hloubka tohoto rybníku je pouhé čtyři metry. Kolem rybníka vede 12 kilometrů dlouhá naučná stezka a po břehu také cyklostezka.

Mezi nejnavštěvovanější oblasti tohoto regionu patří okolí Nového Města na Moravě, které proslavily lyžařské závody. Ty se tu pořádají každý rok. Navštívit můžete zámek, Horáckou galerii a Horácké muzeum. Netradiční je také kostel sv. Kunhuty na náměstí, který je jako Horácké muzeum zdoben sgrafity. Z Nového Města se vydejte na túru k rybníku Sykovec a nejvyššímu místu této oblasti – k Bílé skále.

Žďárské vrchy 3

V zimě je živo v lyžařském areálu Vysočina Arena, a to nejen během již zmíněných lyžařských závodů, které tu mají start i cíl. Světový pohár v běhu na lyžích a biatlonu sem každý rok přiláká tisíce fanoušků zimních sportů. V okolí Vysočina Areny jsou stovky udržovaných tras pro běžkaře. Pro sjezdové lyžaře a snowboardisty je připravena sjezdovka na Harusově kopci. Zajímavostí je také les Ochoza, kde byl vytvořen téměř pět kilometrů dlouhý okruh pro příznivce cross country.

Kde se ubytovat ve Žďárských vrších

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou ve Žďárských vrších, můžete využít různé možnosti ubytování, které tu jsou pro Vás připraveny. Největší výběr najdete ve Žďáru nad Sázavou, v Novém Městě na Moravě, Hlinsku, ve Svratce, Novém Veselí, Poličce, Sněžném či Škrdlovicích.

Pro rodinnou dovolenou je výbornou volbou pronájem chaty nebo chalupy. Nezapomenutelné zážitky budete určitě mít, i pokud strávíte dovolenou v kempu, kterých je zde několik. Dáváte – li přednost komfortu, pak si vyberte některý ze zdejších hotelů. Podle svých možností a preferencí máte na výběr z hotelů dvou, tří až čtyřhvězdičkových. Velký výběr budete mít i z penzionů a apartmánů.

Žďárské vrchy Vás okouzlí jedinečnou přírodou, kterou najdete pouze na Vysočině. Oblast plná studánek, skalisek, luk a lesů je zárukou klidné dovolené, během které si dosyta užijete jak odpočinku, tak i sportovních aktivit.

Názory a doporučení

Nikol (rodina s malými dětmi - návštěvník) 17.7.2019
Muzeum motocyklů jsem navštívila
Miluše Koudelová (starší pár - návštěvník) 13.7.2019
Ve Zdáru Santiniho kostel, ve Slatinanech zámek s hřebčínem. Víc jsme bohužel nestihli, ale určitě se vrátíme !
Karolína Karolína (rodina s malými dětmi - návštěvník) 10.7.2019
Nedotčená příroda.
Petra Kusá (ubytovatel) 3.7.2019
Atraktivní region Českomoravského pomezí nabízí návštěvníkům nespočet kulturních i památných akcí, díky své výhodné pozici je hojně navštěvován turisty ze všech koutů naší země. Turisté se sem často vracejí, nachází zde atraktivní vyžití ve všech ročních obdobích.
Alexandra Pavlickova (mladý pár - návštěvník) 4.6.2019
malebny
Lucie Malá (rodina s malými dětmi - návštěvník) 4.6.2019
Region plný kopců, rozhleden, zajímavostí Peklo Čertovina, Zámek Nové Hrady s oborou muflonů, zámecké zahrady Litomyšl, dětské hřiště v Poličce i Litomyšli, cesta z Brna bezproblémová.
D. L. (rodina s malými dětmi - návštěvník) 8.5.2019
Skvělý, Vysočina nás milé překvapila a urcite se sem vrátíme, nestihli jsme zdaleka ani 1/3 moznych výletu.
Tomáš Baťa (ubytovatel) 21.2.2019
V okolí je mnoho kulturních památek, ale i možností sportovního vyžití. Tipy na výlet: město Slatiňany - státní zámek, muzeum Švýcárna; město Skuteč - městská sportoviště (bazén, koupaliště zimní stadion, sportovní hala), městské muzeum; město Chrudim - loutkářské muzeum, regionální muzeum, muzeum barokních soch, historické centrum, městská sportoviště (bazén, koupaliště zimní stadion, sportovní hala); město Hlinsko - soubor lidových staveb Vysočina, pivovar Rychtář, SKI klub; zámek Nové Hrady; a další známá blízká kulturní a historická města do 40km (Vysoké Mýto, Litomyšl, Polička , Pardubice, Proseč, Nasavrky … ) nebo přírodní památky ( Toulovcovy maštale, údolí Chrudimky … )
Gabriela Lédlová (ubytovatel) 28.1.2019
Žďárské vrchy ( Chráněná krajinná oblast ) se dají bez nadsázky považovat za jednu z posledních nedotčených oáz klidné a čisté přírody v srdci České republiky. V oblasti pramení několik českých a moravských řek. Krajina v okolí nabízí nejen přírodu ale i mnoho historických staveb a kulturního vyžití. Největším lákadlem oblasti je poutní kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře zapsaný na seznam kulturního dědictví UNESCO. V oblasti Žďárských vrchů se však nacházejí také další historické a kulturní památky, mezi nejznámější z nich patří skanzen Betl&#