Loading

Ubytování v Bučině

(1 objekt + 7 objektů v okolí 25 km)

Chalupa Bučina u Vysokého Mýta

Bučina, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
S bazénem, kulečníkem, velikým posezením

Ubytování v Boru u Skutče

Bor u Skutče (Bučina 9,5 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Útulné a cenově výhodné ubytování

Ubytování Pod Rozhlednou

Skuteč (Bučina 11,5 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Ubytování na okraji přírodní rezervace

Ubytovny Hamzovy léčebny

Luže (Bučina 11,7 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / n...
Levné ubytování v příjemném prostředí

Apartmány Harmonie

Luže (Bučina 11,8 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Klid a pohoda? 100% v našich apartmánech

Ubytovna a Penzion Perla

Ústí nad Orlicí (Bučina 15,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraj...
Levné, čisté a komfortní ubytování...

Ubytování v soukromí Iveta

Polička (Bučina 16,6 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Levné a příjemné ubytování v soukromí

Penzion Hůrka

Libchavy (Bučina 18,5 km vzdušně), v obci / ve městě
Nadstandardně vybavené pokoje v penzionu
1 - 8 / 8

Bučina

Bučina 1

Navštivte obec Bučina ve východních Čechách

Bučina je obec v okrese Ústí nad Orlicí v Pardubickém kraji. Je to poměrně malá obec obklopená poli a loukami, žije zde asi 260 obyvatel. Leží ve Svitavské pahorkatině na jihozápadním pomezí okresu u hranic s okresem Svitavy. Obec se nachází 21 km na jihozápad od Ústí nad Orlicí, 8 km na jihovýchod od Vysokého Mýta a 10 km na severozápad od Litomyšle.

Budete-li chtít navštívit krajské město Pardubice, čeká Vás asi 40 km severozápadním směrem od Bučiny. První písemná zmínka o obci se dochovala z r. 1167. Bučina tak patří k nejstarším a nejdéle obydleným místům někdejšího Litomyšlska. Nejvýznamnější památkou obce je kostel svatého Jakuba Většího stojící v jejím centru, který se poprvé zmiňuje v r. 1346. Kulturní památkou ČR je i kostel Českobratrské církve evangelické z konce 18. století.

Krásné zážitky si odnesete z výletů do okolí Bučiny

Pokud preferujete spíše aktivní turistiku spojenou s poznáváním nových zajímavostí a atrakcí, v okolí Bučiny budete mít k tomu dostatek příležitostí. Okolní terén je vhodný jak pro turisty, tak i pro cyklisty, najdete zde několik značených cyklostezek různé obtížnosti s informačními tabulemi. Vyhledávanými turistickými objekty jsou vyhlídkové věže. V blízkosti Bučiny jsou dvě oblíbené – Toulovcova rozhledna nedaleko Boru u Skutče, asi 10 km na jih od Bučiny. Trochu dál na jihozápad je rozhledna Borůvka u obce Hluboká.

Jedna z turistických stezek Vás zavede do 4 km vzdáleného Růžového paloučku u obce Újezdec na jih od Bučiny. Je to památné místo spojené s pověstí o Českých bratřích a kromě toho se tu nachází arboretum. Na jeden z výletů se vydejte např. za krásami přírody do přírodní rezervace Toulovcovy maštale u obce Proseč, asi 11 km jihozápadním směrem od Bučiny. Území přírodní rezervace je turisticky velmi atraktivní, přitom civilizací téměř nedotčené. Využijete ho pro pěší i cykloturistiku, ale i např. k horolezectví. Při procházce mezi pískovcovými věžemi a romantickými rozsedlinami tvořícími pískovcové město můžete tak strávit příjemný den.

Cestou zpět si udělejte přestávku v Nových Hradech, kde najdete „České Versailles“, jak bývá nazýván zámek Nové Hrady. Je to jedna z mála rokokových stavebních památek v Čechách, vybudovaná v poslední čtvrtině 18. století. V areálu zámku kromě prohlídky zámeckých komnat můžete zhlédnout expozice nábytkového umění a První české muzeum cyklistiky.

Bučina 2

Při potulkách po českých hradech a zámcích nezapomeňte na jeden z největších renesančních zámků v Litomyšli, zříceninu gotického hradu Košumberk nedaleko městečka Luže, dodnes pěkně zachovaný gotický hrad Rychmburk ze 14. století na Skutečsku, zámek Brandýs nad Labem a hrad Litice.

V obci Doudleby nad Orlicí si nenechte ujít ani prohlídku stejnojmenného renesančního zámku a návštěvu sousedícího Přírodovědného muzea. Máte-li rádi koně a jezdectví patří k Vašim oblíbeným aktivitám, na ranči v osadě Roudná si můžete užít pohled na romantickou krajinu Českomoravského pomezí z koňského hřbetu a bude-li Vás to zajímat, dozvíte se hodně zajímavého o práci s koňmi.

K oblíbeným výletním aktivitám při návštěvě Bučiny patří návštěva okolních měst. V České Třebové si nenechte ujít prohlídku Rotundy sv. Kateřiny ze 13. století a návštěvu Městského muzea s významnou expozicí betlémů. K příjemné procházce Vás vyzve také historické centrum města i malebné prostředí rozsáhlého anglického Parku Javorka. V Litomyšli, kromě národní kulturní památky – zámku Litomyšl a zámeckého areálu, patří k místním zajímavostem i Dům u Rytířů, Smetanův dům, secesní Litomyšlský orloj na staré radnici na Smetanově náměstí a jiné.

Ústí nad Orlicí poskytne bohaté sportovní zázemí v místním aquaparku a víceúčelové hřiště, kde si můžete zahrát i minigolf. Vyzkoušejte si také umělou lezeckou stěnu Via ferrata Cakle v areálu místního vodáckého tábořiště. Nejenom sport a zábava, ale i doplnění znalostí v Městském muzeu Hernychova vila, které se specializuje především na zmapování historie textilnictví, zpestří Váš den. V Hlinsku Vás jistě zaujme skanzen – památková rezervace lidové architektury s názvem Betlém Hlinsko. Najdete zde skutečně unikátní roubená stavení z 18. století.

Okolí Bučiny je bohaté i na možnosti letní a zimní rekreace. V létě Vám příjemné osvěžení v podobě koupání poskytnou umělá a přírodní koupaliště v okolí. V zimním a chladnějším období se můžete koupat v Aquacentru Pardubice a Aquaparku Ústí nad Orlicí. Najdete tu širokou nabídku vodních atrakcí a relaxačních služeb.

Bučina 3

V podhůří Orlických hor se nachází Ski areál Přívrat, kde budete mít k dispozici pět sjezdovek různé obtížnosti pro sjezdové lyžování a snowboarding. Podobné podmínky Vám nabídne i Ski areál Hlinsko s upravenými běžeckými stopami i sjezdovkami a Ski areál Peklák. Milovníci adrenalinu na lyžích ocení snowpark s překážkami.

Možnosti ubytování v Bučině

Krásné chvíle můžete prožít během své dovolené v Bučiněchatách a chalupách na kraji obce. Další možnost, kde strávit klidné noci a příjemný relax během dne Vám poskytne i ubytování v soukromí. V okolí Bučiny najdete rozmanité ubytování, ať už se to bude týkat typu, kategorie či lokalizace daného místa.

Záleží jen na Vás, dáte-li přednost komfortnějšímu ubytování v hotelech, penzionech či apartmánech. Skutečně levné ubytování potom seženete v ubytovnách, kempech nebo motelech při silničních komunikacích vedoucích z Bučiny. Bučina je sice jen maličká vesnička, ale toužíte-li prožít svou dovolenou v klidu a objetí krásné přírody, je to přímo ideální místo pro Vás.