Loading

Ubytování v Ústí nad Orlicí

(1 objekt + 14 objektů v okolí 25 km)

Ubytovna a Penzion Perla

Ústí nad Orlicí, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Levné, čisté a komfortní ubytování...

Penzion Hůrka

Libchavy (Ústí nad Orlicí 3,6 km vzdušně), v obci / ve městě
Nadstandardně vybavené pokoje v penzionu

Apartmán Záchlumí

Záchlumí (okres Ústí nad Orlicí) (Ústí nad Orlicí 13,1 km vzdušně), na okraji obce...
Soukromí, velký balkon, domácí atmosféra

Penzion Marie Magdalenka

Helvíkovice (Ústí nad Orlicí 13,4 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
v podhůří Orlických hor, se saunou

Hotel Zámek Potštejn

Potštejn (Ústí nad Orlicí 13,5 km vzdušně), v obci / ve měst...
Nádherné ubytování na zámku!

Penzion Rot

Žamberk (Ústí nad Orlicí 13,9 km vzdušně), v obci / ve městě, u potoka
Rodinný penzion - výhodní cena!

Chalupa Bučina u Vysokého Mýta

Bučina (Ústí nad Orlicí 16,5 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraj...
S bazénem, kulečníkem, velikým posezením

Chalupa Majdalenka

Studené (Ústí nad Orlicí 17,5 km vzdušně), na okraji obce...
SUPER LM 26.-29.02. cena 6999,- až 10 os

Chalupa u Frimlů

Studené (Ústí nad Orlicí 17,5 km vzdušně), na okraji obce...
Poslední volné termíny na léto...!!!!

Chata KINEX Relax

Pastviny (Ústí nad Orlicí 17,7 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji...
Útulná chata v Orlických horách
1 - 15 / 15

Ústí nad Orlicí

Ústí nad Orlicí 1

Úžasná dovolená na Pardubicku

Zkuste letošní dovolenou pojmout trochu jinak než obvykle. Místo toho, abyste se vraceli na ta stejná místa, vsaďte na něco úplně nového. Říkáte, že Vás nic zajímavého nenapadá? Nechte se inspirovat a zajeďte si do Pardubického kraje.

A to konkrétně do Ústí nad Orlicí, které je středobodem okresu Ústí nad Orlicí. Uvidíte, že z místního prostředí budete jednoznačně nadšení. Městem protékají řeky Tichá Orlice a Třebovka a jen nedaleko se do výšky zvedají vrcholy Orlických hor.

Komu se ale nechce jezdit tak daleko, určitě se spokojí i s několika lesy, které se rozkládají těsně za hranicí centra. Poklidný pobyt můžete proložit i výletem do některého z dalších měst. V dobrém čase se dostanete do Svitav, Litomyšle či do Rychnova nad Kněžnou. Poprvé se o Ústí nad Orlicí dozvídáme ve 13. století. Jen několik málo let po jeho založení došlo k první výrobě látek.

Pozvolný rozvoj města byl narušen několika požáry, z nichž nejničivější byl ten na počátku 18. století. Díky němu však ve městě vzniklo několik významných památek. Během období industrializace se Ústí napojilo na železnici, díky čemuž mohl začít další průmyslový rozkvět. Výrobě látek se tu v té době tak dařilo, že se městu začalo přezdívat “Východočeský Manchester”. Po 2. světové válce se Ústí nad Orlicí dočkalo rostoucího zájmu turistů i dalšího hospodářského vývoje.

Kulturní památky v Ústí nad Orlicí a možnosti zábavy

Nejvýznamnější stavbu ve městě představuje Hernychova vila. Šlo o obytnou vilu průmyslníka Hernycha, který ji postavil vedle své továrny na látky. Dnes je ve vile Městské muzeum. To Vám představí hned několik stálých expozic. Mezi nimi je třeba výstava věnovaná nábytku či historii výroby textilu.

Ústí nad Orlicí 2

Historický cenný je i střed města. V něm je k vidění několik klasicistních domů a mariánský sloup. Kdo má blízko k architektuře, ten by se měl projít i Zahradní ulicí. V ní se zachovalo několik původních tkalcovských domků. Klidnější podívanou Vám poskytne vycházka na Andrlův Chlum.

Cestou na kopec byste měli potkat několik kaplí, které jsou součástí zdejší křížové cesty. Úplně stačí, když se necháte vést zeleným turistickým značením. Cestujete-li s dětmi, určitě Vás potěší, že je tu poměrně široké spektrum nejrůznějších hradů a zámků. Jedním z nejznámějších je zámek Litomyšl, který je na světovém seznamu UNESCO.

Velmi vyhledávaným turistickým cílem je i zámek Doudleby nad Orlicí. Jsou-li Vaše ratolesti už trochu větší, zastavte se v zámku Kostelec nad Orlicí. Ačkoliv se jedná o zámek, je v něm instalováno i několik výstav. Doslova jako v pohádce si budete připadat, pokud dáte šanci zámku Rychnov nad Kněžnou. Velmi populárním cílem turistů je také hrad Bouzov.

V případě, že dáváte přednost prostším historickým památkám, zavítejte do některého ze skanzenů. Děti i dospělé nadchne skanzen Villa Nova Uhřínov. Horskou idylku naopak prožijete v případě, že pojedete do Podorlického skanzenu Krňovice u Třebechovic pod Orebem. V létě se svlažte v Aquaparku Ústí nad Orlicí. Ten Vám nabídne velké množství atrakcí, včetně služeb, které jsou spojené s wellness. Ve městě je i krytý plavecký bazén, taktéž spojený se službami wellness. 

Kdo chce během prázdnin vyzkoušet něco nového, ten jistě využije lezeckou stěnu či zkoušku lukostřelby ve sportovním areálu Cakle. Adrenalin zažijete i v bikeparku FFT Bike park Dukla. V Ústí nad Orlicí je i několik bowlingových hal. Během zimních měsíců město provozuje kluziště na místním zimním stadionu.

Ústí nad Orlicí 3

Pokud jste ale přijeli primárně za lyžováním, doporučíme Vám návštěvu Ski areálu Přívrat. Kvalitně si zajezdíte i ve Ski areálu Peklák. V neposlední řadě, pokud Vám to klimatické podmínky dovolí, zdejší svahy je možné využít k bobování či k jízdě na saních.

Cenově výhodné ubytování ve městě

Ústí nad Orlicí má velmi široké spektrum ubytovacích kapacit. Cestuje-li celá rodina, určitě Vám přijde vhod ubytování v penzionu či v dobře vybaveném apartmánu. Ti, kteří chtějí realizaci dovolené ponechat jiným se jistě spokojí s bohatou nabídkou hotelů.

Naopak ti z Vás, kteří preferují klid budou nejvíce spokojení, pokud zvolí ubytování v soukromí. Ne příliš náročným turistům přijde vhod některá z turistických ubytoven. Dovolenou s přáteli si užijete nejvíc v některé chatě či chalupě. Ústí nad Orlicí je zasazeno v krajině, která skýtá nepřeberné množství zážitků. Věříme, že si toto místo oblíbíte a budete se sem rádi vracet. Uvidíte sami.