Loading

Ubytování v Mladkově

(2 objekty + 28 objektů v okolí 25 km)

Apartmány Mladkov

Mladkov, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Apartmány s bazénem v Orlických horách

Chalupa Mladkov - Vlčkovice

Mladkov, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Bazén, sauna, krb... v Orlických horách

Dům U nových přátel

Lichkov (Mladkov 4,0 km vzdušně), na okraji obce / města, v lese
Ubytování v podhůří Orlických hor

Ubytování U Floriána

Klášterec nad Orlicí (Mladkov 4,1 km vzdušně), na samotě, na...
Unikátní ubytování - ideální pro rodiny

Chalupa u Frimlů

Studené (Mladkov 4,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
SUPER LM 14.-16.06.2019

Chalupa Majdalenka

Studené (Mladkov 4,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Komfortní chalupa s vyhřívaným bazénem.

Chata Pastviny

Pastviny (Mladkov 4,5 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vody
Chata s krásným výhledem na přehradu

Chaty Pastviny

Nekoř (Mladkov 5,5 km vzdušně), na okraji obce / města, u vody
Prostorné chaty u Pastvinské přehrady

Dědova chata

Čenkovice (Mladkov 10,1 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Chata s velkou kapacitou, v přírode!

Elsa chalupa

Kunvald (Mladkov 10,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Ideální pro rodinky s dětmi-skvělý pobyt
1 - 30 / 30

Mladkov

Mladkov 1

Odpočinek v Orlických horách

Mladkov je městys v okresu Ústí nad Orlicí v Pardubickém kraji. Oproti jiným pohraničním oblastem se Mladkov vyznačuje spíš mírnějším terénem, takže se jedná o vhodné místo i pro ty, kteří neoplývají ukázkovou fyzičkou. Kolem městysu se nachází velké množství hlubokých lesů, které přímo svádí k výletům.

A pokud by se náhodou stalo, že by Vás pobyt v Mladkově přestal bavit, nedaleko je poměrně dost větších měst. Jen několik málo kilometrů od Mladkova je město Žamberk, které proslulo dokumentární reality show Dovolená v éře páry. Kousek je i Letohrad a Jablonné nad Orlicí.

Pod dřevěným srubem

První zmínky o Mladkově pochází z poloviny 14. století. Jednalo se o menší obec, v jejíž blízkosti byla zbudována celnice pro větší bezpečnost a regulaci obchodu. Oproti jiným obcím nebyl Mladkov už od svého počátku zaměřen na zemědělskou činnost. Díky nerostnému bohatství se zde nejvíce dařilo především hornictví a hutnictví.

Obec později získala městská práva a v jejím okolí vzniklo šlechtické sídlo, které bylo považováno spíše za srub. Jednalo se ale více méně o strategickou stavbu, ze které by bylo možné spravovat část panství. Do dnešních dní se však tato budova bohužel nedochovala.

I přesto, že byl Mladkov menším městečkem, v průběhu dalších staletí došlo k jeho významnému rozvoji. Zvětšila se jeho rozloha a byly v něm vybudovány významnější budovy, jako například škola. V první polovině 20. století pak kolem Mladkova vznikaly četné fortifikace. V současné době jsou v místě velmi příznivé podmínky pro provozování turismu.

Mladkov 2

Místa v Mladkově, která stojí za návštěvu

Pokud jste milovníci vojenské historie, určitě byste měli navštívit betonové hranice, které jsou v přilehlé blízkosti městysu. Místem vede naučná stezka, která Vám zajímavým způsobem představí budování hraničních pevností, včetně jejich dalšího osudu a využití. Celá trasa má asi 13 km, takže je vhodná na delší pěší výlet.

Dalším zajímavým místem v okolí Mladkova je bezpochyby Pramen knížete Rostislava. Ten je ale mezi místními spíš znám jako Radioaktivní pramen. Přímo nad ním jsou ještě další dva. Ale nemusíte se bát. Zdejší voda Vám nijak neublíží, jelikož její účinky jsou čistě léčivé. V minulosti místní představitelé přemýšleli o výstavbě lázní. Projekt se však nepodařilo realizovat.

Jestliže cestujete s dětmi, nebo dáváte přednost návštěvě historických památek, jistě Vás potěší blízkost řady atraktivních hradů a zámků v okolí. Mezi ty nejzajímavější, ke kterým se dostanete během několika minut, patří třeba zámek Doudleby nad Orlicí, či zámek Litomyšl, který je zapsán na seznamu UNESCO.

V zimních měsících určitě doporučujeme procházku k místnímu vánočnímu stromu. Pyšní se českým rekordem, jelikož se jedá o nejvyšší živý vánoční strom. V současné době se také dočkal nových ozdob, takže je jeho návštěva opravdu zajímavým zážitkem.

Sport a rekreace

Pokud cestujete za koupáním, zastavte se v nedalekém Aquaparku Ústí nad Orlicí. Ten je přizpůsoben k provozování vodních i suchozemských sportů. Trápí-li Vás zdravotní problémy, v dobré dojezdové vzdálenosti od Mladkova jsou i Termální lázně Velké Losiny. Mimo termálních bazénů tu využijete i širokou nabídku wellness procedur.

Mladkov 3

V zimních měsících Vám k lyžování doporučujeme nedaleký Ski areál Dolní Morava. Kromě lyžování je zde možné provozovat i jízdu na sáňkách, bobech i běžkách. A pokud si dostatečně troufáte, změřte své síly na freestylové trati.

Ubytování v Mladkově

Přímo v Mladkově se lze ubytovat v několika zařízeních. Mezi nimi jsou pohodlně zařízené penziony. Pokud máte raději klid a soukromí, v nabídce najdete i možnost ubytování v soukromí. Správnou horskou romantiku, ale i dostatečně velký prostor Vám poskytne některá z místních chalup a chat. Pro ty, kdo mají rádi větší luxus a rozsah služeb jsou k dispozici hotely a apartmány v okolí.

Jestliže hledáte klid a krásnou přírodu, pak je pro Vás Mladkov tím pravým místem pro trávení zasloužené dovolené.