Loading

Ubytování ve Zdobnici

(0 objektů + 34 objektů v okolí 25 km)

Apartmán Říčky U Sněžného Lva

Říčky v Orlických horách (Zdobnice 4,7 km vzdušně), v obci...
Pohodlný apartmán v přijemném prostředí

Chalupa U Bigena

Říčky v Orlických horách (Zdobnice 4,7 km vzdušně), v obci / ve městě, u potoka
Chalupa s bazénem v Orlických horách

Chata Hluchavka

Orlické Záhoří (Zdobnice 6,1 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vleku
Moderní apartmánová chata, 200m od vleku

Chata Wellneska

Deštné v Orlických horách (Zdobnice 7,0 km vzdušně), na okraji obce / města, v lese
Wellness chata pro rodinnou dovolenou

Horská chata Orlice

Deštné v Orlických horách (Zdobnice 7,2 km vzdušně), v obci...
Útulné pokoje, dobrá restaurace

Apartmán Věrka

Deštné v Orlických horách (Zdobnice 7,3 km vzdušně), v obci / ve městě, u vleku
Apartmán v blízkosti lyžařského areálu

Penzion Chata Rampušák

Bartošovice v Orlických horách (Zdobnice 7,3 km vzdušně), mi...
Rodinný penzion s restaurací a bowlingem

Penzion Severka - Orlické hory

Rokytnice v Orlických horách (Zdobnice 7,8 km vzdušně), na s...
Blízko do pohody|Infrasauna|Krb|Samota

Chata Rozárka

Deštné v Orlických horách (Zdobnice 8,0 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na...
Kouzelá chata u potoku v lese

Chalupa Terasa

Deštné v Orlických horách (Zdobnice 8,1 km vzdušně), v obci / ve městě, na horách
krásná, jen 250 m od lanovky a sjezdovek
1 - 34 / 34

Zdobnice

Zdobnice 1

Krásy Zdobnice

Pokud se nějaké místo jmenuje Zdobnice, mohl by jeho návštěvník očekávat, že se bude kochat vším krásným a ozdobeným. Může a nemusí to tak být i ve skutečnosti, ale v případě Zdobnice ve Východních Čechách Vás můžeme ujistit, že tomu tak je.

Zdobnici najdete v Orlických horách ve stráni nad stejnojmennou říčkou asi 40 km od Hradce Králové a pouhých 9 km od Rokytnice v Orlických horách. Jedná se o okres Rychnov nad Kněžnou a Královéhradecký kraj.

Tato malebná vesnice leží ve výšce 605 metrů nad mořem a její poloha je vskutku výhodná. Velmi blízko totiž najdete dvě lyžařská a turistická střediska – Říčky a Deštné v Orlických horách.

Jak to dřív ve Zdobnici vypadalo

Začátek psané historie obce Zdobnice se datuje na přelom 16. a 17. století, i když ve farní kronice je to nedoloženě už rok 1500. Původně byla Zdobnice dřevařskou osadou, takže byste zde potkali spoustu statných dřevorubců. Později zde nechal šlechtický rod Kolowratů postavit tavírnu železné rudy a díky tomu získalo práci spousta obyvatel.

Zdobnice se dotkly všechny války, a to například odchodem spousty mužů, kteří se již nevrátili. Roku 1938 byla Zdobnice připojena jako sudetoněmecké území ke Třetí říši a čeští obyvatelé museli odejít. Když došlo po 2. světové válce k odsunu Němců, bylo ze Zdobnice vysídleno až 800 německých obyvatel.

Zdobnice 2

Zdobnice Vám nabídne spoustu pamětihodností - například kostel Dobrého Pastýře, jednolodní stavbu s hranolovou věží. Za zmínku určitě stojí také most přes řeku Zdobnici se sochou Panny Marie.

V jakémkoliv počasí si také můžete projít křížovou cestu, která začíná u kaple sv. Anny. Tu tvoří dvanáct kamenných sloupků s vrcholovou kapličkou a samotná kaple je od roku 2003 znovu otevřena po rekonstrukci.

Jak trávit volný čas v Zdobnici a blízkém okolí

Pokud jste milovníci přírody, užijete si Orlické hory i pobyt ve Zdobnici dosyta. Okolní lesy jsou plné turistických tras, v létě využijete i kolo a můžete se kochat půvabnou zalesněnou krajinou. Lesy jsou plné hub a borůvek, což naláká nejednoho turistu. Ostatně pěšky nebo na kole se můžete vydat do blízkých klidných částí obce Zdobnice, bývalých samostatných vesniček Kunčiny Vsi, Kačerova nebo Souvlastní.

V zimě se tu určitě dočkáte spousty sněhu, takže není nic lepšího než vyrazit na sjezdovku do blízkého Ski areálu Zdobnice či se vydat na běžky a užít si pohled z výšky do překrásné krajiny. Velmi blízko to máte i do větších oblíbených lyžařských středisek Skicentrum Deštné v Orlických horách a Ski centrum Říčky, kde si budete chtít lyžování určitě zopakovat vícekrát během Vaší dovolené ve Zdobnici.

Zdobnice 3

Pokud Vás láká zámecká romantika, můžete se vydat na zámek Opočno či na zámky Rychnov nad Kněžnou nebo Nového Města nad Metují. Nedaleko také stojí Vojenská tvrz Dobrošov a v Orlických horách najdete na více místech taky dělostřelecké sruby a bunkry, které zde byly vybudované v rámci československého opevnění severní hranice.

Kde se ubytovat ve Zdobnici?

O velké oblíbenosti Zdobnice svědčí také to, kolik má ubytovacích zařízení. Věřte tomu nebo ne, ale je to kolem 200 soukromých chat a chalup a dalších rekreačních zařízení.

Výběr penzionů, apartmánů, privátů nebo horských chat je zde opravdu široký, takže je téměř jisté, že najdete přesně to, co bude vyhovovat přímo Vám.

Ceny za ubytování jsou různé dle komfortu a velikosti objektů, ale je možné najít jak levné ubytování pro širokou společnost, tak ubytování pro páry či pro rodiny s dětmi se vším potřebným vybavením a za rozumnou cenu. Chaty a chalupy jsou většinou malované jako z pohádky a můžete se usadit také v romantické roubence nebo na salaši. Zdobnice v CHKO Orlické hory Vás prostě a jednoduše vítá s otevřenou náručí!