Loading

Ubytování v Olešnici v Orlických horách

(2 objekty + 32 objektů v okolí 25 km)

Dům Olešnice v Orlických horách

Olešnice v Orlických horách, v obci / ve městě, v centru města
Útulné a cenově velmi výhodné ubytování

Chalupa 56

Olešnice v Orlických horách, v obci / ve městě, u řeky
Stylová chalupa v Orlických horách

Penzion Na Staré Škole

Polom (okres Rychnov nad Kněžnou) (Olešnice v Orlických horá...
Penzion , ubytování s vlastní stravovou

Chata Roubenka Sedloňov

Sedloňov (Olešnice v Orlických horách 3,7 km vzdušně), v obc...
Ubytovanie iba 100 m od zjazdovky

Horská chata Hrad Sedloňov

Sedloňov (Olešnice v Orlických horách 3,8 km vzdušně), v obci / ve městě, u vleku
Útulné, s vířivkou pod lyžařským svahem!

Sedloňovský dvůr

Sedloňov (Olešnice v Orlických horách 4,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u le...
Útulný penzion s bazénem, restaurací

Chata U Studánky

Sedloňov (Olešnice v Orlických horách 4,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u le...
Kouzelná chata se saunou a vířivkou

Rekreační domek ve Sněžném

Sněžné (okres Rychnov nad Kněžnou) (Olešnice v Orlických hor...
Krásný rekreační domek s bazénem a krbem

Chata Evelína Bystré

Bystré (okres Rychnov nad Kněžnou) (Olešnice v Orlických hor...
Chata u koupaliště v Orlických horách

Chata Kunc

Deštné v Orlických horách (Olešnice v Orlických horách 7,1 k...
LASTMINUTE - Mimořádné slevy
1 - 34 / 34

Olešnice v Orlických horách

Olešnice v Orlických horách 1

Olešnice v Orlických horách – super místo na dovolenou obklopené horskou přírodou

Královéhradeckém kraji, v okrese Rychnov nad Kněžnou se nachází obec Olešnice v Orlických horách. Obec je součástí chráněné krajinné oblasti Orlické hory a po celý rok je vyhledávaným místech mnoha turistů, kteří zde chtějí strávit aktivní dovolenou.

V letních měsících nabízí Olešnice v Orlických horách mnoho turistických stezek pro pěší turistiku nebo cyklistiku, a v zimě se může pochlubit mnoha kvalitními běžeckými trasami a lyžařskými areály na vysoké úrovni.

Prví zmínka o obci Olešnice v Orlických horách se objevila roku 1369 v starém břevnovském urbáři. Obec vznikla na obchodní cestě vedoucí do Polska a používali ji jak obchodníci, tak vojska za husitských válek. Z důvodu neúrodné půdy se původní obyvatelé obce živili hlavně řemeslnou výrobou. Až v pozdějších dobách se díky umístění v Orlických Horách stala obec oblíbenou turistickou destinací.

Za návštěvu přímo v obci stojí lovecký zámeček ze 17. století, kostel sv. Maří Magdalény a Utzův mechanický betlém. Dále je pak k vidění pranýř u školy a mnoho soch po celé obci. V blízkém okolí Olešnice v Orlických horách se také nachází přírodní rezervace Hořečky, která je bohatá na květnaté louky s výskytem vzácného hořečku mnohotvárného. Smíšený pralesovitý horský les pak můžete navštívit v přírodní rezervaci Pod Vrchmezím.

Olešnice v Orlických horách 2

Turistika, sport i relax v Olešnici a jejím okolí

I v blízkém okolí Olešnice v Orlických horách stojí za návštěvu mnoho zajímavých míst. Milovníci hor se mohou vydat po červeně značené Jiráskově cestě na vrchol Šerlich, Vrchmezí či Velkou Deštnou odkud se naskytne úžasný výhled do okolní krajiny, a to jak v zimním, tak v letním období.

Cestou se můžete zastavit v přírodní rezervaci Bukačka nebo odbočit k Šerlišskému mlýnu. Pro výlety na kole je ideální trasa směrem od hor, která Vás zavede hlubokým údolím řeky Olšenky až do nedalekého Pekla. Cyklostezkou se můžete také vydat po silnici na Nový Hrádek až pod zříceninu hradu Frymburk.

Zajímáte-li se o historii, určitě Vás nadchne naučná stezka po lehkém opevnění v okolí Olešnice, která Vás seznámí s technickými daty i historií lehkých objektů. Příznivci kulturních atrakcí a zámků ocení návštěvu zámku s originální zámeckou zahradou v Novém Městě nad Metují nebo výlet na zámek ve městě Náchod. Místa známá z knihy Boženy Němcové "Babička" jako je Ratibořický zámek, Staré bělidlo, splav nebo mlýn Vás okouzlí v malebné krajině Ratibořic a Babiččina údolí.

Milovníci vodních sportů si přijdou na své návštěvou přehrady Rozkoš, která bývá také nazývána Východočeské moře. Součástí areálu je autokemp a plně vybavený kemp s celoročním provozem. Přehrada je vyhledávanou lokalitou mnoha rybářů, nadšenců do vodních sportů a ideální pro rodinnou rekreaci. V zimních měsících je skvělé místo na dovolenou pro celou rodinu Ski areál Olešnice Orlických horách. Čtyři sjezdovky v nadmořské výšce 730 metrů, které jsou pravidelně upravované, přehledné a dostatečně široké. Své si najde opravdu každý a nechybí ani večerní lyžování či dětská školička.

Olešnice v Orlických horách 3

K dalším navštěvovaným a oblíbeným ski areálům v Olešnici a blízkém okolí patří Ski areál Hartman, který nabízí mimořádně široké sjezdové tratě pro začátečníky i pro zkušené a náročné lyžaře.

Najdete tady i Ski areál Sedloňov, který je vhodný pro lyžující rodiny s dětmi nebo začínající lyžaře či snowboardisty. Dáváte-li přednost více snowboardingu, jistě Vás potěší návštěva Snowparku Čihalka.

Ubytování v Olešnici v Orlických horách opravdu pro každého

I možnosti ubytování je v Olešnici v Orlických horách a jejím okolí opravdu velký výběr. Záleží jen na Vás, zda dáte přednost luxusnějšímu hotelu, apartmánupenzionu nebo jestli si vyberete pobyt v klidné horské chatě, roubence nebo