Loading

Ubytování v Dobrušce

(1 objekt + 33 objektů v okolí 25 km)

Penzion Slunný Dvůr

Dobruška, v obci / ve městě, v centru města
Komfortní penzion s restaurací a bazénem

Apartmány na náměstí

Opočno (okres Rychnov nad Kněžnou) (Dobruška 4,1 km vzdušně), v obci / ve městě, v...
Stylové apartmány v centru Opočna

Hotel Rambousek

Nové Město nad Metují (Dobruška 6,3 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
Skvělý hotel s dobrou restaurací

Chata Evelína Bystré

Bystré (okres Rychnov nad Kněžnou) (Dobruška 7,8 km vzdušně)...
Chata u koupaliště v Orlických horách

Rekreační domek ve Sněžném

Sněžné (okres Rychnov nad Kněžnou) (Dobruška 9,1 km vzdušně)...
Krásný rekreační domek s bazénem a krbem

Roubenka Rozkoš

Nové Město nad Metují - Lhota u Nahořan (Dobruška 9,5 km vzdušně), v obci / ve měst...
Romantika s wellness u jezera...

Farma u Otčenášků

Voděrady (okres Rychnov nad Kněžnou) (Dobruška 9,9 km vzdušně), na okraji obce / mě...
Krásné a prostorné ubytování jako doma!

Chata u Metuje

Náchod (Dobruška 9,9 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Dřevěná chata s výhledem na řeku Metuji

Horská chata Hrad Sedloňov

Sedloňov (Dobruška 12,0 km vzdušně), v obci / ve městě, u vleku
Útulné, s vířivkou pod lyžařským svahem!

Chata Roubenka Sedloňov

Sedloňov (Dobruška 12,0 km vzdušně), v obci / ve městě
Ubytovanie iba 100 m od zjazdovky
1 - 34 / 34

Dobruška

Dobruška 1

V údolí Zlatého potoka

Hledáte pohodovou destinaci pro trávení rodinné dovolené? Pak se zaměřte na Královéhradecký kraj, ve kterém objevíte Dobrušku. Ta se nachází v okrese Rychnov nad Kněžnou a turistům poskytne zázemí druhého největšího střediska v této oblasti.

Dobruška leží na soutoku Zlatého a Brtevského potoka a je obklopená rozlehlou zemědělskou krajinou. Jen kousek od ní je přírodní památka Broumarské slatiny, ke kterým přiléhá stejnojmenný rybník Broumar.

Dalším významným místem je přírodní rezervace Zbytka. S rodinou či přáteli však našlapujte jen velmi opatrně. V tomto lužním lese totiž roste pěkná řádka chráněných druhů rostlin.

Jen několik málo minut jízdy Vás dělí i od vodní nádrže Rozkoš. V případě, že byste si během dovolené chtěli vyrazit i do některého z dalších cílů v blízkém okolí Vám doporučíme cestu do Nového Města nad Metují, Bohuslavic či Opočna.

První záznamy o Dobrušce pocházejí z počátku 14. století. Archeologické nálezy však dokládají, že živo tu bylo už v období doby kamenné. Rané informace o Dobrušce navíc naznačují, že existovala už o několik let dříve a jen o ní nebyly žádné oficiální zmínky.

Stejně jako spousta dalších obcí a měst, i Dobruška stála poblíž významné mezistátní stezky. Lidé tu ale nespoléhali jen na finance plynoucí z obchodní činnosti. Zcela jistě víme, že už ve 14. století vařili pivo a věnovali se řemeslům. Jen o několik desítek let později se dočkali i širokého spektra práv, díky kterým Dobruška neustále rostla.

Veškerá snaha o rozvoj aglomerace přišla vniveč v časech třicetileté války. Lid nebyl spokojen, což vedlo k násilnému povstání poddaných, kterým se jediná Dobruška vydala na pomoc. Kolem Dobrušky prošlo i několik vojenských tažení.

Během 2. světové války se část obyvatel angažovala v odboji. Dnes je Dobruška poklidným českým městem, které je z velké části orientované na služby, které jsou spojené s cestovním ruchem.

Dobruška 2

Kam v Dobrušce na výlet?

První památkou, které si v Dobrušce všimnete je budova radnice z 16. století. Tato impozantní stavba slouží k mnoha společenským a kulturním účelům. Mimo jiné jsou v ní vystavena díla malíře Františka Kupky.

V centru si ale povšimněte i mariánského sloupu, kostela sv. Václava nebo několika původních domů. Protože je Dobruška spojená i s židovskou obcí, narazíte tu na synagogu a židovský hřbitov.

Spolu s dětmi se pak zanořte do historie Dobrušky ve Vlastivědném muzeu. S ním se pojí i jedna zajímavá rarita. V jeho areálu uvidíte jedinou veřejnosti přístupnou židovskou očistnou lázeň. Starší cestovatelé se zase potěší u rodného domu F. L. Věka a u jeho sochy, která je na hlavním náměstí.

Doslova za rohem máte i velmi krásný zámek Opočno. S ratolestmi na něm budete moci obdivovat díla věhlasných i téměř neznámých malířů. V zámku jsou také etnografické předměty a široká paleta dalších atraktivních exponátů, které pocházejí ze všech koutů světa.

Dalším neméně významným klenotem Královéhradecka je i zámek v Rychnově nad Kněžnou. Asi půl hodiny jízdy Vás dělí i od hradu Kunětická hora a hradu Litice nad Orlicí.

Za delší čas strávený na cestě stojí v každém případě i Litomyšl, ve které se Vám otevřou brány světově proslulého zámku. P

říjemným zážitkem pro Vás bude také výlet do Zoologické zahrady ve Dvoře Králové nad Labem, nebo do Kuksu, který zdobí barokní sochy z dílny Matyáše Bernarda Brauna.

Dobruška má několik tělocvičen, tenisové kurty a fotbalové hřiště. V létě i v zimě se tu s rodinou a přáteli svlažíte v areálu venkovního a krytého bazénu. Pokud ale preferujete koupání v otevřené krajině, investujte několik minut ze svého času a zajeďte si k vodní nádrži Rozkoš. V té lze mimo jiné i chytat ryby, nebo se po ní plavit na lodi.

V zimě se jeďte vykoupat do některého ze dvou vodních center. Jedno provozuje Ústí nad Orlicí. To druhé pak Hradec Králové. Nejbližší lyžařské středisko je v Sedloňově a v Olešnici v Orlických horách.

Dobruška 3

Jaké je ubytování v Dobrušce?

V Dobrušce je Vám k dispozici několik rozličných typů ubytovacích kapacit. Kromě několika hotelů tu funguje pár penzionů a cenově dostupné ubytování v soukromí.

Vedle nešlápnete ani v případě, že si pronajmete chalupu či chatu od místních.

Cestovatelé, kteří jsou méně nároční na rozsah služeb nasměrujeme do turistické ubytovny.

Veškerý komfort a pohodlí při dovolené ve více lidech Vám poskytne apartmán.

V Dobrušce je všechno, co je pro pohodovou dovolenou potřeba. Sportovní aktivity, památky a další možnosti, jak trávit volný čas Vám zaručí, že se tu nebudete ani chvilku nudit. Zároveň Vám ve městě nehrozí tlačenice se zástupy dalších turistů.