Loading

Ubytování v Opočně (okres Rychnov nad Kněžnou)

(1 objekt + 28 objektů v okolí 25 km)

Apartmány na náměstí

Opočno (okres Rychnov nad Kněžnou), v obci / ve městě, v centru města
Stylové apartmány v centru Opočna

Penzion Slunný Dvůr

Dobruška (Opočno (okres Rychnov nad Kněžnou) 3,3 km vzdušně), v obci / ve městě, v...
Komfortní penzion s restaurací a bazénem

Farma u Otčenášků

Voděrady (okres Rychnov nad Kněžnou) (Opočno (okres Rychnov nad Kněžnou) 6,9 km vzd...
Krásné a prostorné ubytování jako doma!

Hotel Rambousek

Nové Město nad Metují (Opočno (okres Rychnov nad Kněžnou) 9,3 km vzdušně), v obci...
Skvělý hotel s dobrou restaurací

Roubenka Rozkoš

Nové Město nad Metují - Lhota u Nahořan (Opočno (okres Rychnov nad Kněžnou) 10,8 km...
Romantika s wellness u jezera...

Chata Evelína Bystré

Bystré (okres Rychnov nad Kněžnou) (Opočno (okres Rychnov na...
Chata u koupaliště v Orlických horách

Chata u Metuje

Náchod (Opočno (okres Rychnov nad Kněžnou) 13,3 km vzdušně), v rekreační oblasti, u...
Dřevěná chata s výhledem na řeku Metuji

Rekreační domek ve Sněžném

Sněžné (okres Rychnov nad Kněžnou) (Opočno (okres Rychnov na...
Krásný rekreační domek s bazénem a krbem

Motel Roubenka

Týniště nad Orlicí (Opočno (okres Rychnov nad Kněžnou) 13,9...
Stylové ubytování a výborná restaurace

Penzion Deluxe

Vysokov (Opočno (okres Rychnov nad Kněžnou) 15,2 km vzdušně), v obci / ve městě, v...
Stylový penzion se zahradou a bazénem
1 - 29 / 29

Opočno (okres Rychnov nad Kněžnou)

Opočno (okres Rychnov nad Kněžnou) 1

Nezapomenutelné prázdniny v Opočnu

Konečně jste se odhodlali k tomu, že si uděláte dovolenou? Pak věříme, že cílem Vaší dovolené bude některé z malebných českých měst, které Vám nabídne kulturu, památky a v neposlední řadě i dokonalou přírodu. Než si ale zarezervujete pobyt v některém z turisticky přeexponovaných míst, zamyslete se nad tím, zda nedáte šanci třeba Opočnu. Právě toto město v okrese Rychnov nad Kněžnou v Královéhradeckém kraji by totiž mohlo být přesně tím, co hledáte.

Když se na Opočno podíváme z výšky, zjistíme, že jej obklopují pole a nekonečné louky. Nechybí mu ale ani lesy a pěkná řádka vodních ploch. Kromě Zlatého a Jalového potoka je tu i rybník Broumar. Právě k němu přiléhají i Broumarské slatiny, ve kterých objevíte řadu chráněných živočichů a rostlin. Jen kousek od Českého Meziříčí je malebná přírodní rezervace Zbytka. Z měst a obcí je nejblíže Dobruška, Bílý Újezd a Nové Město nad Metují.

Perla Královéhradeckého kraje

První zmínka o současném Opočnu pochází ze 14. století. Celá oblast však byla osídlena už zhruba o tři sta let dříve, kdy tu bylo vybudované vcelku významné hradiště. O tom se zmínil už Kosmas ve své kronice, ve které se záznam o něm datoval do počátku 11. století.

Za pozdějším vzestupem Opočna stojí nově vzniklý hrad, který byl později přebudován na reprezentativní zámek. Jeho majitelé se velmi často střídali. A dá se říct, že každý rod na zámku zanechal svůj otisk v podobě jeho zvelebování a rozšiřování. Zámek se během své existence dočkal mnoha významných návštěv. Vyskytl se na něm třeba Alexandr I. Pavlovič nebo kníže Metternich. V 1. polovině 20. století město přivítalo i T. G. Masaryka, který tudy projížděl. I přesto, že od založení Opočna uběhlo dost času, svou noblesu a lesk si zachovalo dodnes.

Opočno (okres Rychnov nad Kněžnou) 2

Zajímavosti a památky v Opočně i jinde

Opočno je město plné možností. Asi nejdůležitějším a zároveň nejnavštěvovanějším objektem je zámek Opočno. Kromě kouzelných interiérů jsou v něm i velmi rozsáhlé sbírky obrazů, zbraní a dalších pro nás exotických předmětů. Během prohlídky zámku nezapomeňte navštívit i zámecký park, který je skvělým cílem poklidných procházek. Na Opočno pak shlédnete ze zámecké vyhlídky. Poutavou stavbou je i hladomorna, která je výraznou dominantou celého zámeckého komplexu.

Dále za Vaši zmínku stojí kostel Nejsvětější Trojice, sousoší se sv. Janem Nepomuckým, sousoší se sv. Floriánem či zámecký letohrádek. Nešlápnete vedle ani v případě, že svou pozornost zaměříte na oboru či skleník. Dále jsou v Opočnu k vidění hezky zachované měšťanské domy, morový sloup či Kapucínský klášter. Nechybí tu ani zvonice a roubený dům, který je zástupcem místní lidové architektury. Kousek od rybníka je také socha Panny Marie Svatohorské.

Jestli máte dostatek času, jeďte se podívat i na zámek v Rychnově nad Kněžnou. Úžasným zážitkem pro Vás bude i návštěva zámku v Doudlebech nad Orlicí. Atmosférou tajemna na Vás dýchne zřícenina hradu Potštejn, hrad Kunětická hora či hrad Litice nad Orlicí.

Kam se vydat za sportem?

Opočno sportovcům nabídne tenisové kurty a také hřiště pro fotbal. Na své si ale přijdou i plavci, jelikož v letních měsících se vykoupou v bazénu u rybníka Broumar. U něj je také tenisový kurt, hřiště pro volejbal a stůl pro ping pong. Kdo má rád adrenalinové zážitky, ten si určitě rád vyzkouší zorbing na vodní hladině. Podnikavci také využijí možnost vypůjčit si loď či šlapadlo. Co se týče rybaření, to je v Opočnu možné, ale ne u rybníku Broumar. Kdyby Vás náhodou zastihlo špatné počasí, můžete vyzkoušet koupání v Aquacentru Pardubice. Plně k dispozici je Vám i aquapark v Hradci Králové.

Opočno (okres Rychnov nad Kněžnou) 3

V zimě si v Opočnu zabruslíte na lední ploše místního zimního stadionu. Ten je mimo jiné vhodný i pro hokej. Okolo města se Vám ale bude také dobře lyžovat a běžkovat. Téměř za rohem je lyžařské středisko Na Špičáku nebo Ski areál Sedloňov.

Dostupné ubytování v Opočnu

Opočno je dobře připravené i pro větší nápor turistů. Tomu nasvědčuje dobrá dostupnost hotelů i poklidnějších penzionů. Blízko rybníku Broumar je možné si pronajmout i chalupu či rekreační chatu. Jestli cestujete po vlastní ose, využijete kemp. Jednotlivci také umožňují pronájem některého z cenově dostupných privátů.

Opočno nadchne každého, kdo si potrpí na aktivní dovolenou plnou možností. Díky široké škále atrakcí se tu budete bavit jak ve dvou, tak s partou Vašich nejbližších přátel. A když už nic jiného, alespoň zažijete něco nového.

Názory a doporučení

Barbora Ležáková (ubytovatel) 15.11.2019
Opočno je krásné historické město. Dominantou města je samozřejmě krásný zámek a jeho okolí včetně zámeckého parku. Opočno je rodištěm Františka Kupky , máme zde mnoho historických míst, které stojí za to vidět, ale i krásnou přírodu v okolí. Mariánský kostelík, dům č. 55 (nejstarší dochovaný dům v Opočně s černou kuchyní), krásnou oboru atd.