Loading

Ubytování ve Voděradech (okres Rychnov nad Kněžnou)

(1 objekt + 25 objektů v okolí 25 km)

Farma u Otčenášků

Voděrady (okres Rychnov nad Kněžnou), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Krásné a prostorné ubytování jako doma!

Apartmány na náměstí

Opočno (okres Rychnov nad Kněžnou) (Voděrady (okres Rychnov nad Kněžnou) 7,1 km vzd...
Stylové apartmány v centru Opočna

Motel Roubenka

Týniště nad Orlicí (Voděrady (okres Rychnov nad Kněžnou) 8,7...
Stylové ubytování a výborná restaurace

Penzion Slunný Dvůr

Dobruška (Voděrady (okres Rychnov nad Kněžnou) 9,7 km vzdušně), v obci / ve městě,...
Komfortní penzion s restaurací a bazénem

Chata Evelína Bystré

Bystré (okres Rychnov nad Kněžnou) (Voděrady (okres Rychnov...
Chata u koupaliště v Orlických horách

Hotel Rambousek

Nové Město nad Metují (Voděrady (okres Rychnov nad Kněžnou) 15,5 km vzdušně), v obc...
Skvělý hotel s dobrou restaurací

Rekreační domek ve Sněžném

Sněžné (okres Rychnov nad Kněžnou) (Voděrady (okres Rychnov...
Krásný rekreační domek s bazénem a krbem

Rekreační Chalupa U Supa

Deštné v Orlických horách (Voděrady (okres Rychnov nad Kněžnou) 16,7 km vzdušně), m...
Ideální pro skupiny, blízko vleku

Chata Bludička

Deštné v Orlických horách (Voděrady (okres Rychnov nad Kněžnou) 16,8 km vzdušně), n...
Chata s panoramatickým výhledem!

Chata Na Dříši

Deštné v Orlických horách (Voděrady (okres Rychnov nad Kněžn...
Chata se saunou v Orlických horách
1 - 26 / 26

Voděrady (okres Rychnov nad Kněžnou)

Dokonalá dovolená na Rychnovsku

Lákají Vás toulky Královéhradeckým krajem? V tom případě byste neměli minout okres Rychnov nad Kněžnou. Právě on je domovem velkého množství památek, které rozhodně stojí za Váš čas i pozornost. A to ať už přijedete na dovolenou s dětmi nebo jenom ve dvou.

Voděrady (okres Rychnov nad Kněžnou) 1

Pokud se v této oblasti příliš nevyznáte, za svou cílovou destinaci zvolte obec Voděrady, ze které se lehce vydáte vstříc zážitkům. Voděrady jsou zemědělská obec, kterou obklopují i bohaté pásy lesů. Ty využijete třeba k houbaření, k rekreačním procházkám nebo k běhání.

Můžete se odtud vydat i k několika rybníkům poblíž Solnice. Mezi nimi objevíte Černíkovický rybník, Mošnu nebo Necky. Krásné odpoledne prožijete i u rybníku Broumar, ke kterému přiléhají Broumarské slatiny.

Pro celodenní výlet se hodí i nedaleké Orlické hory, ke kterým je to z Voděrad jen několik desítek minut cesty. Možná ale změníte názor a budete se chtít jet podívat do některého z blízkých měst. V tom případě zakrátko stanete v Rychnově nad Kněžnou, Kostelci nad Orlicí nebo v Třebechovicích pod Orebem.

Správci vodních toků

K založení Voděrad pravděpodobně došlo mezi 11. a 12. stoletím. Nelze to říct přesně, protože zdejší oblast byla osídlena už o několik staletí dříve. Historické spisy naznačují, že mohly být v majetku některého z okolních hradů. Hlavním úkolem lidí mohlo být v tom případě udržování řek a dalších vodních ploch.

Politická situace ve Voděradech však byla během historie složitá. Panství prakticky neustále střídalo majitele a docházelo tu i k divokým změnám vyznání. Také tudy prošlo několik vojenských tažení, včetně těch, která se přesouvala krajinou během třicetileté války.

Voděrady (okres Rychnov nad Kněžnou) 2

Ta měla na Voděrady tak neblahý vliv, že se život v obci na několik desítek let prakticky zastavil. Nijak Voděradům neprospěla ani 1. a 2. světová válka. Voděrady se však podařilo znovu oživit, takže dnes slouží nejen našemu zemědělství, ale také turistickému ruchu v této oblasti.

Kam vyrazit za památkami?

Dominantou Voděrad, která je viditelná z dalekého okolí je rozhledna Osičina, ze které se Vám naskytne výhled na města a hory v pohraničí. Dále tu uvidíte i kostel sv. Petra a Pavla a kapli. V nedaleké Solnici stojí zámek Kvasiny. V jejich centru je také morový sloup.

V Rychnově nad Kněžnou je památník Karla Poláčka, Muzeum a galerie Orlických hor, zámek a zvonice Kryštof. Dále se můžete vydat ke zřícenině hradu Potštejn, v jejíž blízkosti je i stejnojmenný zámek. Velmi krásný je také zámek Opočno, zámek Doudleby nad Orlicí, zámek Častolovice a zámek Kostelec nad Orlicí.

Do hodiny stanete i v Zoologické zahradě Dvůr Králové nebo v zámku Litomyšl, který se dostal na světový seznam UNESCO. Odpoledne jako v pohádce Vám nabídne i hrad Litice a hrad Kunětická hora. V Třebechovicích pod Orebem se na Vaši návštěvu těší i Podorlický skanzen Krňovice.

Voděrady z pohledu sportu

Na dovolenou ve Voděradech si určitě vezměte kolo. Také se tu daří pěší turistice a fotbalu. V Solnici jsou tenisové kurty a atletický ovál. Rychnov nad Kněžnou má plavecký bazén, tenisové kurty, hřiště s umělým povrchem a multifunkční sportovní centrum.

Voděrady (okres Rychnov nad Kněžnou) 3

V něm najdete bowlingovou dráhu a squash. Pokud ze srdce toužíte po koupání v otevřené přírodě, určitě vsaďte na rekreaci u vodní nádrže Rozkoš. Možná Vás ale zastihne nepřízeň počasí. V tom případě rovnou zamiřte do Aquacentra Hradec Králové.

Ubytování ve Voděradech pro všechny

Voděrady Vám nabízejí ubytování v turistické ubytovně, ale také v komfortně zařízených pokojích v penzionech a na farmě. Určitě se podívejte i na nabídku pronájmu chalup a rekreačních chat. Jestli dáváte přednost většímu klidu a soukromí, zvolte si cenově dostupný privát nebo apartmán.

Voděrady jsou ideální pro rodinné dovolené, během kterých máte v plánu objevovat lokální památky. Jejich výčet je tak dlouhý, že sem možná budete muset přijet víckrát než pouze jedenkrát. Což je předpoklad pro to, že se Vaše dovolená ve Voděradech zaručeně povede.

Názory a doporučení

Zdeňek Otčenášek (ubytovatel) 5.2.2020
Nová Ves je malinká malebná obec s krásnou přírodou.