Loading

Ubytování v Říčkách v Orlických horách

(1 objekt + 34 objektů v okolí 25 km)

Apartmán Říčky U Sněžného Lva

Říčky v Orlických horách, v obci / ve městě
Pohodlný apartmán v přijemném prostředí

Penzion Severka - Orlické hory

Rokytnice v Orlických horách (Říčky v Orlických horách 3,2 k...
Blízko do pohody|Infrasauna|Krb|Samota

Penzion Chata Rampušák

Bartošovice v Orlických horách (Říčky v Orlických horách 5,0...
Rodinný penzion s restaurací a bowlingem

CHATA HANA

Zdobnice (Říčky v Orlických horách 5,3 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / n...
Chata s bazénem,krb,bar, spol. místnost

Penzion Chata Orlice

Bartošovice v Orlických horách (Říčky v Orlických horách 5,5 km vzdušně), na samotě...
Chata s bazénem a sportovními aktivitami

ŽPSV Čertův důl

Zdobnice (Říčky v Orlických horách 6,3 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji l...
Velká chata v Orlických horách

Chata Hanuška

Bartošovice v Orlických horách (Říčky v Orlických horách 6,6 km vzdušně), v obci...
Výhodní ubytování v Orlických Horách

Penzion Pytlák

Rokytnice v Orlických horách (Říčky v Orlických horách 7,2 k...
Rodinný penzion s venkovním bazénem

Chata Hluchavka

Orlické Záhoří (Říčky v Orlických horách 8,2 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vl...
Moderní apartmánová chata, 200m od vleku

Hospoda na Hradě

Liberk (Říčky v Orlických horách 8,4 km vzdušně), v obci / v...
Penzion v blízkosti Orlických hor
1 - 35 / 35

Říčky v Orlických horách

Říčky v Orlických horách 1

Obec Říčky v Orlických horách a stejnojmenný ski areál na jihovýchodních svazích vrchu Zakletý je synonymem pro zimní radovánky a především pro sjezdové lyžovaní. Díky moderní lanovce a praktickému systému dosněžování jsou Říčky považovány za jedno z nejlepších lyžařských center v Orlických horách. Také v letních měsících je zde o zábavu postaráno díky tenisovým kurtům, lanovému centru nebo letní lanové dráze a možnosti terénních sjezdů na koloběžkách.

Horská obec Říčky v Orlických horách se nachází v Královéhradeckém kraji v okrese Rychnov nad Kněžnou zhruba 11 kilometrů od Rokytnice v Orlických horách. První zmínky o obci se objevují v polovině 17. století. Říčky leží na soutoku stejnojmenného a Hlubokého potoka a vede jimi linie systému opevnění Československa z druhé světové války.

Říčky v Orlických horách – oblíbená lyžařská destinace

Díky vyhlášenému lyžařskému středisku jsou Říčky nejvíce navštěvovány v zimních měsících. Stejnojmenný areál je vyhlášený především díky dobré orientaci sjezdovek a modernímu systému, který dokáže vyrábět umělý sníh i při vyšších teplotách, než je běžné. Rozkládá se na jihovýchodní straně vrchu Zakletý a v nejvyšším bodě má téměř 1000 metrů nad mořem.

Říčky v Orlických horách 2

Ve ski centru jsou všechny typy sjezdovek od cvičného plácku pro děti až po černou sjezdovku, která splňuje parametry pro obří slalom. K dispozici je také malý snowpark nebo možnost večerního lyžování. Samozřejmostí jsou služby jako lyžařská škola, půjčovna lyžařského a dalšího vybavení a parkování zdarma na přilehlém parkovišti. Na vrchu Zakletý se kříží několik upravovaných běžeckých tras, které vedou po hlavním hřebenu Orlických hor.

Říčky lákají i v létě

V obci se pravidelně pořádají nejrůznější akce, při nichž mohou návštěvníci poznávat lokální zvyky, tradice nebo ochutnat místní gastronomické speciality. Ve ski centru jsou v letních měsících přístupné tenisové kurty a lanový park Spiders centre. Funguje zde také lanová dráha a možnost zapůjčit si ke sjezdu terénní čtyřkolky a koloběžky.

V nedaleké obci Nebeská Rybná je golfové hřiště a v Rokytnici v Orlických horách je velký sportovní areál. Na své si přijdou také příznivci koupání a vodních sportů například v přehradní nádrži Pastviny. Pokud se nebojíte studené vody, můžete vyzkoušet přírodní koupaliště přímo v Říčkách.

Říčky v Orlických horách 3

V létě je také možné pořádat výlety po okolí. Zhruba půl kilometru od centra obce směrem na Zdobnici se nachází obrovské vztyčené monolity Kameny v Říčkách. Rozhledna ANNA na Anenském vrchu poskytuje krásný výhled na majestátné Orlické hory, jejich podhůří nebo na masiv Králického sněžníku. Na rozhlednu vedou z Říček dvě různě obtížné turistické stezky. V okolí se rozkládá přírodní rezervace a naučná stezka Zemská brána. Stezka kopíruje řeku Divoká Orlice a nachází se na ní řada přírodních úkazů.

Horské chaty, apartmány i penziony v Říčkách

centru obce Říčky v Orlických horách je k dispozici mnoho penzionů, apartmánů, hotelů a také máte na výběr ubytování v soukromí. V okolí je možnost pronájmu horských chat, chalup a roubenek. Jako v podobných horských městech si lze vzít jeden pokoj nebo celý dům, v případě, že jedete s více lidmi.

Říčky v Orlických horách jsou díky stejnojmennému lyžařskému centru destinací především pro zimní sporty. Ski areál patří mezi nejoblíbenější v okolí, je ideální pro rodiny s dětmi i pokročilé lyžaře. Obec nespí ani v létě, kdy sem jezdí turisté na adrenalinové sjezdy vrchu Zakletý a za pěší turistikou.