Loading

Ubytování v Červeném Kostelci

(1 objekt + 30 objektů v okolí 25 km)

Chalupa Ještěrka

Červený Kostelec, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Velká chalupa se saunou - pokojná oblast

Růžová chalupa u Šimánků

Rtyně v Podkrkonoší (Červený Kostelec 4,3 km vzdušně), v obci / ve městě
Idylická chalupa s bazénem a saunou

Chalupa Chlívce

Stárkov (Červený Kostelec 4,5 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Chalupa v blízkosti lesa a vleku

Ubytování Na Vejminku v Podkrkonoší

Rtyně v Podkrkonoší (Červený Kostelec 4,6 km vzdušně), na ok...
Romantické ubytování s koupací kádí

Ubytování Motobydlo

Hronov (Červený Kostelec 6,5 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraj...
Levné ubytování u motokárové dráze

Vila Hořičky

Hořičky (Červený Kostelec 8,0 km vzdušně), v obci / ve městě
S venkovním bazénem, rodinná atmosféra,

Chalupa Závrchy

Vysoká Srbská (Červený Kostelec 11,0 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
U nás jako na ,,Vaší" chalupě-pro rodiny

Primachalupa

Velké Svatoňovice (Červený Kostelec 11,4 km vzdušně), na okr...
V prima prostředí, se záhradním krbem!

Chalupa na Kopaninách

Chvalkovice (okres Náchod) (Červený Kostelec 11,7 km vzdušně), mimo obce / města, u...
Pohodlná chalupa na polosamotě

Chalupa Dědov

Teplice nad Metují (Červený Kostelec 11,8 km vzdušně), na ok...
V klidném prostředí u říčky Metuje
1 - 31 / 31

Červený Kostelec

Červený Kostelec 1

Červený Kostelec – to pravé místo pro Vaši dovolenou

Město v okrese NáchodKrálovéhradeckém kraji. Území města se rozkládá v členitém podhorském terénu v Podorlické pahorkatině, na úpatí Jestřebí hory na potoce Olešnici. Nachází se 12,5 km severním směrem od okresního města Náchod, 29 km východně od Dvora Králové nad Labem a 26 km jižně od Trutnova.

První písemná zmínka o osadě Kostelec s farním kostelem pochází z roku 1362. Dlouho to býval pouhý Kostelec, přívlastek Červený získal až koncem 19. století podle zabarvení půdy v okolí. V letech 1837 – 38 tu zhruba půl roku žila významná česká spisovatelka Božena Němcová, jejíž pobyt zde připomíná muzeum – vilka, v které žila. V r. 1995 byl ve městě otevřen první hospic v ČR.

Historické jádro města tvoří náměstí se svou dominantou původně gotickým farním kostelem sv. Jakuba Většího ze 14. století, později barokně přestaveným. Před kostelem stojí empírové sousoší Kalvárie z r. 1824 a pseudokorintský sloup z r. 1724 se zlacenou barokní sochou Panny Marie. Je chráněn jako kulturní památka ČR.

Další významnou církevní památkou je hřbitovní kaple sv. Cyrila a Metoděje z druhé poloviny 19. století. Architektonicky významnou stavbou v kubistickém stylu, kulturní památkou okresu Náchod, je budova nynější základní umělecké školy. Mezi světské památky patří Pomník obětem fašismu – Bohdašín, další Pomník padlých – legionář je věnován památce padlých v první a druhé světové válce.

Okolí Červeného Kostelce je doslova turistickým rájem

Vydejte se do Ratibořic, projděte se Babiččiným údolím, což zahrnuje krajinu táhnoucí se od České Skalice podél řeky Úpy. Dnes je část tohoto údolí od České Skalice po Slatinský mlýn národní kulturní památkou. Na chvíli se přeneste do této klasiky české literatury, vždyť určitě i vy jste četli knihu Babička od Boženy Němcové. Na začátku údolí Vás přivítá známé pískovcové sousoší babičky s dětmi, které patří k nejhezčím pomníkům v ČR. Kromě empírového zámku Ratibořice určitě neminete ani Staré Bělidlo, dřevěnou roubenou chaloupku s šindelovou střechou, která v knize vystupuje, a jistý čas tu žila spisovatelka se svými dětmi.

Červený Kostelec 2

Jestli patříte mezi turistické nadšence a milovníky přírody, tu se ocitnete přímo v ráji. Nedaleko od Červeného Kostelce se vydejte do Jestřebích hor s největším vrchem Žaltman. Stejnojmenná rozhledna Vám nabídne kouzelný výhled do okolí, které disponuje jedinečným přírodním bohatstvím, historickými i kulturními památkami.

Hustě zalesněný vrchol Jestřebích hor obklopují Krkonoše, Vraní hory, Adršpašsko-teplické skály, Soví a Javoří hory, Broumovsko, Orlické hory, Králický Sněžník. Jestřebí hory a jejich okolí jsou díky své poloze a členitosti ideálním místem pro pěší turistiku a cykloturistiku, v zimě pro výlety na běžkách. Vede tudy několik značených turistických tras a cyklistických naučných stezek, po kterých se můžete vydat až do sousedního Polska.

Když už budete v této oblasti, určitě si nenechte ujít jedinečné skalní útvary v Adršpašsko-teplických skalách. Podle svých možností si můžete zvolit z dvou turistických okruhů, jeden je fyzicky nenáročný, forma pohodlné procházky je vhodná i pro rodiny s dětskými kočárky, druhý je trochu náročnější, ale dá se zvládnout i s malými dětmi. Pěknou túrou ho lze zvládnou za 3 – 4 hodiny. Skalní město Adršpach z vysokých i menších skal, roklinky, úzké průchody a skalní náměstíčka, ve Vás zanechají zážitky na celý život.

V okolí najdete hodně zajímavých míst, např. zříceninu hradu Vízmburg - další kulturní památku ČR, zámekNáchodě, areál Kuks – perlu českého baroka, zámek v Novém Městě nad Metují, či vojenská pevnost Dobrošov.

Obzvlášť pro děti, ale určitě i pro Vás, může být velkým zážitkem návštěva ZOO ve Dvoře Králové nad Labem. Je to jedna z největších a nejoblíbenějších zoologických zahrad v ČR. Její specialitou je hlavně chov afrických zvířat, bonusem je galerie obrazů slavného ilustrátora pravěku Zdeňka Buriana.

Po celodenních výletech do okolí Vám jistě přijde vhod osvěžení koupáním v nedalekých ační rybnících Brodský a Špinka, rekreace na březích těchto rybníků pro vyznavače surfování.

U rybníka Brodský najdete možnost koupání, bohatého sportovního vyžití, sportovišť a služeb kempu u rybníka, správce kempu na požádání zajistí projížďky na koních a vyhlídkové lety balonem. Výborné místo ke koupání najdete i u vodní nádrže Rozkoš.

V zimě je okolí Červeného Kostelce rájem hlavně pro běžkaře. Na severní straně Jestřebích hor se u obce stejného jména nachází Ski areál Radvanice. Sjezdovky vhodné pro zkušené lyžaře i rodiny s dětmi, jsou pravidelně zasněžovány a upravovány.

V okolí obce Olešnice v Orlických horách, v těsné blízkosti Červeného Kostelce, si můžete vybrat jeden ze tří areálů, které se zde nacházejí anebo vyzkoušet všechny tři a porovnat - Ski areál Olešnice v Orlických horách, Ski areál Kačenčina sjezdovka v Olešnici v Orlických horách a Ski areál Čihalka v Olešnici v Orlických horách. Blízko to budete mít i do Ski areálu Radvanice, Ski areálu a Snow parku Sedloňov, do Ski areálu Deštné v Orlických horách a dalších.

Po celodenním lyžování Vám jistě padne vhod osvěžení při plavání v krytém bazénuTrutnově, v nedalekém Náchodu či sportovním areálu se dvěma bazény Aquapark Hradec Králové.

Červený Kostelec 3

Možnosti ubytování v Červeném Kostelci a blízkém okolí

Na to, že Červený Kostelec nepatří právě k velkým městům, má určitě bohatou základnu ubytovacích kapacit, z které si jistě vyberete i Vy.

Záleží jen na Vás, jestli dáte přednost hotelu přímo na náměstí či v blízkosti centra, penzionu s vlastní restaurací anebo apartmánu.

Další možnost je zvolit si ubytování v soukromí, chalupách či roubenkách. Jestli chcete pobyt strávit co nejvíc u vody, ubytovaní můžete být v chatách přímo u rybníka.

Na březích rybníku Špinka v blízkosti České Skalice se nachází veřejné tábořištěstany, karavany a chatky.

Jedinečným zážitkem pro Vás, obzvlášť cestujete-li s rodinou, bude jistě ubytování ve stylových bungalovech v ZOO Dvůr Králové nad Labem, ze kterých můžete ve dne i v noci pozorovat zebry a antilopy.

Nedá se zmínit všechno, co můžete v okolí Červeného Kostelce uvidět a zažít, nejlepší bude, když se na vlastní oči přesvědčíte. Jestli toužíte po nádherných zážitcích během dovolené v kterémkoliv ročním období, neváhejte a vydejte se sem, určitě nebudete litovat.