Loading

Ubytování na Náchodsku

(21 objektů)

Turistická ubytovna Křinice

Křinice, v obci / ve městě
Cenově výhodné ubytování!

Chalupa Závrchy

Vysoká Srbská, na samotě, u lesa / na okraji lesa
U nás jako na ,,Vaší" chalupě-pro rodiny

Penzion Rybárna

Teplice nad Metují, v obci / ve městě
Penzion v klidném prostředí Adršpašska!

Chata Babeta

Teplice nad Metují, na okraji obce / města, u lesa / na okra...
Chata na svahu lyž. střediska-pro rodiny

Ubytování U Morouse

Adršpach, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Moderní apartmány v dotyku s přírodou

Penzion Ve Srubu

Horní Radechová, mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Klid a pohoda mezi kmeny letitých stromů

Penzion Adršpach

Adršpach, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
U nás Vás budeme hýčkat

Penzion Rudolf

Teplice nad Metují, na okraji obce / města
Penzion v Adršpašsko-teplických skalách

Pension Dita

Adršpach, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Rodinný penzion-Adršpach-Teplické skály

Penzion pod hradem

Adršpach, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Pěkný penzion u kouzelné přírody
1 - 21 / 21

Náchodsko

Náchodsko 1

Náchodsko mísí skalní města, historii, kulturu i literaturu

Náchodsko je zajímavým a turisticky velmi atraktivním regionem, ve kterém se mísí krásná příroda s řadou chráněných krajinných oblastí s historií a literaturou a také kulturou a kulturními památkami.

Je to místo, ve kterém je bohaté využití volného času v podobě koupání a relaxace, pěší turistiky a cykloturistiky, horolezectví, ale také poznávání pozadí známých příběhů.

Náchodsko byste našli v Královéhradeckém kraji. Jeho severní část tvoří Broumovská vrchovina, kterou obklopuje polská hranice. Na západě region lemuje Krkonošské podhůří a na jihu a na východě Orlická tabule a Orlické hory.

Skalní města v chráněné krajinné oblasti Broumovsko

Pro fanoušky unikátních skalních měst je chráněná krajinná oblast Broumovsko tím pravým místem. Skrývá v sobě totiž národní přírodní rezervaci Adršpašsko-teplické skály a národní přírodní rezervaci Broumovské stěny. Skalní města na Náchodsku jsou skvělým tipem pro romantické procházky i aktivní turistiku.

Adršpašsko-teplické skály jsou největším skalním městem v České republice a jedním z největších ve střední Evropě. Adršpašské skály a Teplické skály dělí Vlčí rokle.

Ve skalách kromě skalních útvarů připomínajících různé věci najdete také například Sloní náměstí, kde si budete připadat jako mravenci mezi slony, ozvěnu, zatopený pískovcový lom, ale i vodopády a jezírka. To vše je propleteno různými turistickými trasami, které návštěvníkům ukazují to nejlepší ze skal. Adršpašsko-teplické skály nejednou posloužily také horolezcům, ale jsou oblíbeným místem i filmařů.

Broumovské stěny v sobě ukrývají jak vysoké pískovcové skály, tak i hluboké rokle nebo jeskyně. Například červená turistická trasa vede poblíž Mariánské jeskyně a jeskyně Kovárna.

Nádherné vyhlídky na celé Broumovsko uvidíte například z vrcholu Supí hnízdo nebo z nevyššího vrcholu Broumovska Božanovského Špičáku (773 m n. m.).

Po stopách Babiččiny Boženy Němcové

Náchodsko je oblastí, kam Božena Němcová zasadila svoji nejslavnější prózu Babička. Při svém pobytu v této části Čech se vydejte po jejích stopách. Na vlastní oči uvidíte Barunčinu školu, Staré Bělidlo, Viktorčin splav i sochu Babičky s vnoučaty.

Cestou potkáte barokní zámeček v Ratibořicích v empírovém stylu, který byl sídlem kněžny Kateřiny Vilemíny Zaháňské. V zámku jsou k dispozici dva prohlídkové okruhy. V okolí zámku je rozlehlý park, který vede ke všem zmíněným památkám. Tím vším provází také naučná stezka, která začíná v České Skalici a prochází národní přírodní památkou Babiččino údolí.

O životě a dílech Boženy Němcové se nejvíce dozvíte při návštěvě muzea Boženy NěmcovéČeské Skalici. To se nachází v bývalé Maloskalické tvrzi.

Okolo muzea vede modrá turistická trasa, která prochází přírodní rezervací  Dubno-Česká Skalice a návštěvníky také zavede k vodní nádrži Rozkoš. Ta je mnohdy nazývána jako české moře a v létě se stala jedním z oblíbených turistických cílů. Rozkoš nabízí kromě písčitých pláží možnost přírodního koupání, ale i vodních sportů jako například jachting, nebo rybaření.

Náchodsko 2

Co byste neměli vynechat…

Na Náchodsku je mnoho krásných měst, která byste určitě neměli vynechat. Mnoho z nich je totiž označeno za městskou památkovou zónu. Sem patří například Broumov, Náchod, Jaroměř, či památkové rezervace Josefov a Nové Město nad Metují.

Do historického centra města Broumov, které je památkově chráněné, patří Mírové náměstíkašnou, barokním Mariánským sloupem a Starou radnicí. V okolí náměstí jsou úzké uličky lemované měšťanskými domy. Ty vedou až k dominantě města, kterou je benediktinský klášter. Při prohlídce kláštera také uvidíte kostel sv. Vojtěcha i klášterní knihovnu, která obsahuje až 17 000 knih.

Broumov má dochované hradby a z bývalé hladomorny je dnes hezká vyhlídka na město. Broumov se také pyšní nejstarším dochovaným dřevěným kostelem na našem území, ale dokonce je i jedním z nejstarších takových kostelů v celé Evropě.

Do historického centra města Náchod patří kostel sv. Vavřince, který je dominantou Masarykova náměstí. Stojí uprostřed a určitě ho neminete.

Nad městem se tyčí zámek, který při návštěvě města rozhodně nepřehlédnete. Zámek s pěti nádvořími si prohlédnete při některé z prohlídkových tras. K zámku také přiléhá francouzská zahrada z poloviny 18. století. Součástí chráněné památkové zóny je také historická budova radnice nebo středověké hradby.

Nedaleko města přírodní památkou Březinka prochází okružní naučná stezka Po opevnění Běloves, která seznamuje s okolními prvorepublikovými bunkry.

A pro ty, kteří mají rádi pevnosti, bunkry a podobné památky, stojí za návštěvu městská památková zóna Jaroměřpevností Josefov. Historické centrum Jaroměře tvoří měšťanské domy s podloubím a park.

Největší zajímavostí je však nedaleké městská památková rezervace Josefov. Jedná se o pevnostní město z doby císaře Josefa II. V pevnosti uvidíte pivovar, kasárnu, sýpku, jízdárnu i zajímavé hradby včetně bunkrů z dob první světové války.

V městské rezervaci Nové Město nad Metují je pouze malé historické centrum, jehož součástí jsou městské hradby, obranná věž Zázvorka, radnice, masné krámy i kostel. Avšak to top z celého města je zámek. Prohlídky umožňují výběr ze zámeckých interiérů, půdních prostor i sklepů a věže Máselnice i zahrady. Výhodou je, že je zámek otevřený i v zimních měsících.

V neposlední řadě byste měli zavítat i do památkové rezervace Kuks. Unikátní české farmaceutické muzeumbarokní lékárnou se tyčí vysoko na kopci.

Klenotem hospitalu jsou barokní sochy Matyáše Brauna, které zobrazují ctnosti a neřesti. Na břehu řeky Labe za mostem je Rentzovo muzeum barokního tisku a také muzeum historických vozidel. Na Kuks budete pravděpodobně potřebovat minimálně jedno celé odpoledne nebo déle.

Sportovní vyžití a zábava pro celou rodinu

Pro bohaté sportovní vyžití a aktivní dovolenou je Náchodsko jako stvořené. Vodní nádrž Rozkoš je hlavně v létě oblíbeným cílem turistů, protože nabízí rekreaci, přírodní koupání i možnost vodních sportů.

Broumovsko zase láká horolezce ke zdolávání některých z vysokých pískovcových skal. Trochu fyzické námahy ale musíte vynaložit i při procházkách skalními městy. Pěší turistika a cykloturistika je oblíbená v každém koutě tohoto regionu.

Díky své poloze je Náchodsko oblíbené i v zimě. Jakmile vše pokryje bílá peřina, můžete vytáhnout běžky. A pokud se v nížinách bílé pokrývky nedočkáte, do Krkonoš nebo Orlických hor je to kousek. Tam je mnoho skiareálů, které nabízejí nejednu sjezdovku, dokonce několika různých obtížností.

Náchodsko 3

Ubytování v Náchodsku

Náchodsko nabízí mnoho možností, jak strávit svoji dovolenou. V každém případě je nutné včas zarezervovat svoje ubytování. Levné ubytování hlavně v létě najdete v kempech poblíž vodních ploch nebo v okolí řeky Labe.

K dispozici jsou i rekreační střediska nebo levné hostely. Oblíbenou volbou pro rodinnou dovolenou jsou apartmány nebo penziony. Ubytování blízko přírody umožňují chaty a chalupy.

Luxusní dovolenou nebo ubytování s vyšším standardem poskytují hotely různé cenové kategorie. Stejně tak najdete i možnost relaxace a wellness například ve wellness hotelech.

Ubytování v soukromí nabízí zajímavé možnosti v podobě tipů na výlet od místních, kteří jistě rádi poradí.

Ať už vyrážíte v jakékoliv roční době, je Náchodsko rozhodně tou správnou volbou pro jakýkoliv typ Vaší dovolené. Užijete si jak rodinnou dovolenou s dětmi, tak romantický víkendový pobyt. Přesvědčte se sami.