Loading

Ubytování na Broumovsku

(24 objektů)

Turistická ubytovna Křinice

Křinice, v obci / ve městě
Cenově výhodné ubytování!

Chalupa Závrchy

Vysoká Srbská, na samotě, u lesa / na okraji lesa
U nás jako na ,,Vaší" chalupě-pro rodiny

Primachalupa

Velké Svatoňovice, na okraji obce / města, u lesa / na okraj...
V prima prostředí, se záhradním krbem!

Penzion Rybárna

Teplice nad Metují, v obci / ve městě
Penzion v klidném prostředí Adršpašska!

Chata Babeta

Teplice nad Metují, na okraji obce / města, u lesa / na okra...
Chata na svahu lyž. střediska-pro rodiny

Chalupa Adršpach

Jívka, na okraji obce / města
Chalupa Adršpach

Ubytování U Morouse

Adršpach, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Moderní apartmány v dotyku s přírodou

Penzion Ve Srubu

Horní Radechová, mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Klid a pohoda mezi kmeny letitých stromů

Penzion Adršpach

Adršpach, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
U nás Vás budeme hýčkat

Penzion Rudolf

Teplice nad Metují, na okraji obce / města
Penzion v Adršpašsko-teplických skalách
1 - 24 / 24

Broumovsko

Broumovsko 1

Broumovsko – region plný pískovcových skal

Broumovsko je oblíbený turistický region, který se nachází v okrese NáchodKrálovéhradeckém kraji. Je to výběžek České republiky mezi Orlickými horamiKrkonošemi a přímo sousedí s Polskem.

Broumovsko se rozprostírá na Broumovské vrchovině a nádherná příroda, lidová architektura a ráz divoké přírody tak vytváří skvělé místo pro dovolenou v přírodě.

Do chráněné krajinné oblasti Broumovsko jsou hned dva přírodní skvosty. Těmi jsou národní přírodní rezervace Broumovské stěny a Adršpašsko-teplické skály.

Broumovské stěny tvoří asi 12 kilometrový hřeben mezi Broumovem a Policí nad Metují propletený skalními městy a roklemi s vyhlídkami do okolí. Například Božanovský Špičák (773 m n. m.) je tvořen skalami připomínající některá zvířata, jako například veverku, ž broumovskábu či velblouda. Středem Broumovských stěn Vás provede například žlutá turistická trasa ze Slavného například na vrchol Koruna (769 m n. m.).

Adršpašsko-teplické skály jsou ukázkou největších skalních měst

Největším turistickým lákadlem jsou bezpochyby Adršpašsko-teplické skály, které jsou jedním z největších skalních měst ve střední Evropě. I díky tomu se toto místo stalo nejednou filmovou a pohádkovou předlohou. Zavzpomínat tak můžete na filmy jako Třetí princ, Peklo s princeznou či Z pekla štěstí. Tyto dva skalní útvary odděluje Vlčí rokle.

Adršpašských skalách najdete například zatopený lom Pískovna. Okruh Adršpašskými skalami si udělejte po zelené turistické trase, která turisty provází těmi nejzajímavějšími místy. Uvidíte tak jak Sloní náměstí, na kterém si budete připadat jako mravenci mezi obřími slony, Gotickou branku z roku 1839 či si budete moci zvolat třeba svoje jméno do Adršpašské ozvěny.

Při procházce Vlčí roklí, kterou prochází žlutá turistická trasa, spatříte jak Malý adršpašský vodopád, tak i ten Velký, který měří až 16 metrů. Poblíž nich je Adršpašské jezírko, po kterém se návštěvníci mohou projet na lodičkách.

Teplickým skalním městem Vás provede stejnojmenná naučná stezka. U ní je také výstup na skalní hrad Střmen, na které po vystoupání schodů spatříte daleký výhled do okolí.

Po cestě uvidíte mnoho skalních útvarů připomínající například holoubka, ledního medvěda, ale uvidíte i Krakonošovo párátko a dokonce i malý vodopád v Anenském údolí. Centrem Teplických skal prochází zelená turistická trasa, která vede okolo rozhledny Čáp na stejnojmenném vrchu až do města Teplice nad Metují.

Broumovsko 2

Příjemná procházka je také do přírodní památky Borek, která se nachází na jižním svahu Lysého vrchu. K ní se dostanete po žluté turistické trase z Teplic nad Metují.

Navštivte také Křížový vrch, ke kterému vede naučná stezka Křížový vrch – Adršpach. Tato oblast je označena jako přírodní rezervace Křížová cesta. Nedaleko ní, cestou na Kopeček uvidíte Zdoňovské menhiry. Kamenné plastiky věnované poctě zvířecí říši. Na Kopečku pak najdete zříceninu kostela sv. Panny Marie.

Broumovsko je oblastí plné lesů i skalních měst, ale za návštěvu také stojí město Broumov, které je označeno za městskou památkovou zónu. V ní najdete kostel Panny Marie, který je nejstarším dochovaným dřevěným kostelem u nás a dokonce i jedním z nejstarších v celé Evropě. Pochází z pravděpodobně z roku 1177, ale jeho první zmínka pochází z roku 1383.

Místní zrekonstruovaná hladomorna a městské hradební zdi dnes slouží jako vyhlídka na město. Poblíž centra města najdete Benediktýnský klášter, který je největší turistickou atrakcí města. Při prohlídkách uvidíte klášterní knihovnu, sakristii i kostel sv. Vojtěcha. V prvním patře kláštera sídlí také muzeum Broumovska, které Vás provede historií regionu, ale i expozicí uměleckých předmětů, betlémů, krojů i měšťanské kultury.

Ve Vižňově je taková zajímavost. Vedle místního kostela najdete malý geopark, jehož část se zabývá také meteoritem, který v této oblasti spadl v roce 1847.

Aktivní sport v přírodě

Broumovsko je skvělým místem na pěší turistiku a cykloturistiku. Díky rozsáhlým pískovcovým skalám je to však oblíbené místo horolezců. V Adršpašsko-teplických skalách byla dokonce zdolaná první skála u nás.

Broumovsko 3

Kopcovitá oblast propletená rovinkami je skvělým místem na běžecké lyžování. K dispozici jsou také skiareály se sjezdovkami a díky své poloze to není daleko ani na lyžování do Orlických hor nebo Krkonoš.

Ubytování na Broumovsku je dostatek

Relaxaci a wellness si můžete dopřát při volbě luxusního ubytování. To nabízejí wellness hotely i hotely vyšší kvality. Levné ubytování najdete v rekreačních střediscích a kempech. To ocení i rodiny s dětmi. Pokud preferují vyšší komfort, pak lze využít apartmány či penziony. Oblíbené je i ubytování v soukromí anebo pronájem chat.

Broumovsko je velký region na pomezí Krkonoš a Orlických hor. V sobě ukrývá krásy pískovcových skal a měst, přírodní rezervace a národní přírodní památky.

Je to ráj horolezců, cyklistů i místem vhodné pro pěší túry. Broumovsko je ale oblíbený region, který v sezóně navštíví i tisíce turistů denně. Je to však oblast, ve které se lze toulat i mimo sezónu a která nabízí neméně zajímavý zážitek.