Loading

Ubytování v Teplicích nad Metují

(2 objekty + 8 objektů v okolí 25 km)

Pension Dita

Teplice nad Metují, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Rodinný penzion-Adršpach-Teplický skály

Chalupa Dědov

Teplice nad Metují, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
V klidném prostředí u říčky Metuje

Penzion pod hradem

Adršpach (Teplice nad Metují 5,2 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji...
Pěkný penzion u kouzelné přírody

Chalupa Adršpach

Jívka (Teplice nad Metují 6,1 km vzdušně), na okraji obce / města
Chalupa Adršpach

Turistická ubytovna Křinice

Křinice (Teplice nad Metují 9,9 km vzdušně), v obci / ve městě
Cenově výhodné ubytování!

Primachalupa

Velké Svatoňovice (Teplice nad Metují 11,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u l...
V prima prostředí, se záhradním krbem!

Chalupa Ještěrka

Červený Kostelec (Teplice nad Metují 14,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u le...
Velká chalupa se saunou - pokojná oblast

Penzion Patrik

Náchod (Teplice nad Metují 19,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na ok...
Luxusně vybavený penzion za skvělou cenu

Srub Samsara

Trutnov (Teplice nad Metují 19,4 km vzdušně), na okraji obce / města, u potoka
Velká zahrada, sauna a koupací káď

Chata Desmo

Žacléř (Teplice nad Metují 19,6 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lyžařského stře...
Velká chata s bazénem a dětským hřištěm
1 - 10 / 10

Teplice nad Metují

Oddech nedaleko Adršpašsko-teplických skal

Hledáte dokonalou dovolenou, díky které naberete síly do dalších dní? Pak určitě navštivte Teplice nad Metují. Ty leží v okrese Náchod v Královéhradeckém kraji a jsou ideální destinací pro všechny, kteří by rádi strávili čas v nádherné české přírodě. Jestli-že se mezi tyto nadšence řadíte i Vy, pak Vás jistě potěší blízkost Adršpašsko-teplických skal a Chráněné krajinné oblasti Broumovsko. Z Teplic nad Metují ale můžete vyrazit i do města. V dobré dojezdové vzdálenosti je jak Broumov, tak město Police nad Metují.

Život v podhradí

Historie Teplic nad Metují je opravdu dlouhá. Ačkoliv dodnes neznáme zakladatele města, první zmínka o něm pochází ze 12. století. Díky strategické poloze v pohraničí s Polskem bylo potřeba, aby někdo dohlížel na bezpečnost obchodních cest. Proto zde záhy vyrostlo několik hradů, které se této funkce zhostily. Jeden takový stál i nedaleko Teplic nad Metují. Jmenoval se Střmen a okolí dřívější obce chránil až do 15. století.

V pozdějších dobách se město proslavilo především velkovýrobou textilu a strojírenstvím. Ačkoliv řada těchto továren byla postupem času zrušena, Teplice nad Metují si svůj obchodní potenciál zachovaly až do dnešních dní.

Památky ve městě i okolí

Ve městě je k vidění hned několik zámků. Nemusíte si ale dělat hlavu, že byste si je pletli. Jeden z nich je Horní, druhý Dolní. Ani jeden však dnes již neslouží svému původnímu účelu. Horní zámek je dnes sídlem radnice. Dolní zase slouží jako domov pro seniory. Za Vaši návštěvu však stojí hned dva kostely. Jedním z nich je poutní kostel Panny Marie Pomocné. Druhým pak kostel sv. Vavřince. Oba kostely disponují dobovými barokními prvky.

Pokud cestujete s dětmi, udělejte si výlet ke zřícenině hradu Skály. Své jméno hrad získal díky tomu, že byl vybudován na vrcholu zdejších skalních útvarů. Ty se tak staly nejen jeho základy, ale také důmyslným opevněním. I když toho z hradu do dnešních dní příliš nezbylo, nenechte si uniknout zbytek impozantní místnosti s relativně zachovalým lomeným obloukem. Pohled do okolí Vám pak zprostředkuje romantická hradní vyhlídka.

Teplice nad Metují a sportovní vyžití

Jestli-že jste se rozhodli svou dovolenou strávit právě zde, pak určitě nebudete litovat. Teplice nad Metují totiž nabízí poměrně širokou škálu sportovního vyžití pro všechny. V letních měsících určitě oceníte přírodní koupaliště. Krom koupání je areál vhodný i k provozování dalších letních sportů. Ve městě je i sportovní centrum, které svým návštěvníkům nabízí hřiště na volejbal, tenis či házenou.

Nedaleko centra je také lyžařský areál SKI Kamenec. I když se jedná spíše o menší středisko, na své si přijdou jak pokročilejší, tak i začínající lyžaři. Pokud však dáváte přednost volnému pohybu, jistě Vás potěší udržovaná síť běžeckých tras v okolí.

Dostupné ubytování pro všechny

Teplice nad Metují nabízí mnoho možností ubytovacích kapacit pro široké spektrum návštěvníků. Jste-li spíše nároční a rádi si dopřejete komfort, pak se určitě ubytujte v některém z penzionů či hotelů. Nabídka je velmi bohatá i v případě, že se rozhodnete ubytovat v některém z apartmánů, či privatů.

Nemáte-li peněz na zbyt, nebo jen dáváte přednost času v přírodě, ubytujte se v kempu. Romantické duše by pak rozhodně měly popřemýšlet nad ubytováním v roubence, či v některé z dostupných chat.

Teplice nad Metují jsou město, kde si na své přijdou jak milovníci kultury, tak milovníci sportu a krásné přírody. Přijeďte se podívat i Vy. Uvidíte, že se Vám nebude chtít domů.