Loading

Ubytování v Broumovských stěnách

(19 objektů)

Chalupa Závrchy

Vysoká Srbská, na samotě, u lesa / na okraji lesa
U nás jako na ,,Vaší" chalupě-pro rodiny

Turistická ubytovna Křinice

Křinice, v obci / ve městě
Cenově výhodné ubytování!

Pension Ve Mlejně

Suchý Důl, v obci / ve městě
Příjemné ubytování v rodinném penzionu

Penzion pod hradem

Adršpach, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Pěkný penzion u kouzelné přírody

Hotel Lesní zátiší

Adršpach, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Hotel u brány do Adršpašských skal

Pension St. Florian

Teplice nad Metují, na okraji obce / města
Přijemný penzion v tichém prostředí

Penzion Rybárna

Teplice nad Metují, v obci / ve městě
Penzion v klidném prostředí Adršpašska!

Rekreační dům pod Hvězdou

Police nad Metují, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Domek s bazénem, ideální pro rodinky

Chalupa u Adršpachu

Jívka, mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
na polosamotě, moderní chalupa s krbem

Chata Babeta

Teplice nad Metují, na okraji obce / města, u lesa / na okra...
Chata na svahu lyž. střediska-pro rodiny
1 - 19 / 19

Broumovské stěny

Broumovské stěny 1

Mezi Krkonošemi a Orlickými horami, tam uprostřed Broumovské vrchoviny se nachází chráněná krajinná oblast Broumovsko. A jeho dominantou kromě Adršpašsko-teplických skal je i pohoří Broumovské stěny. Tyto stěny tvoří hned dvě přírodní památky, a to národní přírodní rezervaci Broumovské stěny a národní přírodní památku Polické stěny. A tak pokud zavítáte do Královéhradeckého kraje na dovolenou nebo jen krátkodobý pobyt, neměli byste tuto národní přírodní rezervaci a památku rozhodně minout. Najdete je mezi městy Broumov a Police nad Metují.

Broumovské stěny - labyrint pískovcových skal

Broumovské stěny je pohoří o délce asi 12 kilometrů, které se skládá z pískovcových skal, jež jsou pro tuto oblast tak typické. Nejvyšším vrcholem je Božanovský Špičák (772 m n. m.) a v jeho okolí je mnoho soutěsek, roklí a skalních útvarů různých tvarů. Těmi provází žlutá turistická trasa. Tato cesta trochu připomíná procházku zoologickou zahradou. Místní skalní útvary totiž vypadají například jako veverka, tuleň, varan, kačenka, velbloud nebo želva.

Vysoké věže, průlezy i jeskyně se tak staly symbolem národní přírodní rezervace Broumovské stěny, ale i sousední národní přírodní památky Polické stěny, které na ty Broumovské přímo navazují. Oboje stěny jsou protkány turistickými trasami, takže si v klidu zvolíte cestu například po červené skrz Kovářovu rokli. Zde navštívíte Mariánskou jeskyni, ve které je skalní reliéf Madony. Na konci rokle můžete prozkoumat ještě jeskyni Kovárna. V jejím okolí jsou pak skalní masivy Kovář a Kovářka.

Prokličkováním soutěskami vystoupejte po několika schodech až na Supí hnízdo. Odtud se Vám naskytne daleký výhled na celé Broumovsko. Vyhlídka pochází z roku 1854 a při dobré viditelnosti uvidíte v dáli město Broumov, ale i sousední Polsko, Orlické hory či Krkonoše.

Mezi Supím hnízdem a chatou Hvězda je mnoho pískovcových skal roztodivných tvarů. Schválně, jestli v nich také uvidíte kočku, ležícího mnicha, želvu, mušli či Bumbrlíčka. Nedaleko turistické chaty je zajímavou podívanou i kaple Panny Marie Sněžné. Ta byla postavena z pískovcových bloků v první polovině 18. století. Půdorys kaple připomíná pěticípou hvězdu, avšak interiér kaple je kruhový.

Broumovské stěny v sobě ukrývají významné památky

Broumovské stěny 2

Krásná příroda Broumovských stěn je samozřejmostí, ale okolí skal ukrývá i další tajemství. Tím je město Broumov. To je na seznamu chráněných památek a jeho historické jádro je městskou památkovou zónou. Největší chloubou města je benediktinský klášterkostelem sv. Vojtěcha. Klášter pochází z 13. století a dnes se v něm nachází jednak Muzeum Broumovska, ale také klášterní knihovna s více než 17 tisíci svazky.

Broumov má zachovalé hradební opevnění a ze zrekonstruované hladomorny a části hradební zdi je dnes vyhlídkové místo Hladomorna. Z ní uvidíte daleký výhled směrem na Polsko.

Přestože není příliš romantické při své dovolené zavítat na hřbitov, v tomto případě udělejte výjimku. Na místním hřbitově totiž stojí kostel Panny Marie, který původně pravděpodobně pochází z roku 1177. Později byl poničen a obnoven až v polovině 15. století. V této podobě je možné ho vidět i dnes. Je to nejstarší dochovaný dřevěný kostel v naší zemi a údajně i v celé Evropě. Unikátní je nejen svým stářím, ale i tím, že nemá jediný hřebík.

A protože se Broumovské stěny nacházejí mezi Broumovem a Policí nad Metují, je třeba zmínit i toto město. I toto historické jádro města je městskou památkovou zónou. Patří do ní areál bývalého benediktinského klášterakostelem Nanebevzetí Panny Marie, ve kterém je dnes městské muzeum, ale i stará roubená barokní škola. Ve městě jsou dvě netradiční muzea, a to Muzeum stavebnice Merkur a Muzeum papírových modelů, která jsou hned vedle sebe.

Broumovské stěny lákají na pěší turistiku, horolezectví i lyžování

Broumovské stěny jsou protkány turistickými trasami, a proto pěší turistika skalami je jednou z nejoblíbenějších sportovních aktivit po celý rok. Kvůli schodům a výšlapům na vyhlídky nejsou přímo skály vhodné pro cyklisty, ale v okolí stěn si na své přijdou i nadšenci horských kol. Stejně tak jako Adršpašské a Teplické skály, jsou Broumovské stěny rájem horolezců.

V horkých měsících je ve skalách příjemná teplota, ale pokud někteří preferují koupání, nejbližšími možnostmi jsou koupaliště v Broumově, koupaliště Teplice nad Metují nebo AQA Land Meziměstí. Přírodní koupaliště je také v Polici nad Metují. V Broumově si pak vychutnáte i wellness s vířivkami.

Broumovské stěny 3

V zimě kromě pěší turistiky nazujte běžky a vydejte se prozkoumávat skalní soutěsky po běžeckých lyžařských stopách. Sjezdové lyžování nejblíže od Broumovských stěn si užijete ve Žďáru nad Metují u vleku Nebíčko nebo ve skiareálu KamenecTeplicích nad Metují. Mezi další lyžařské areály, kde můžete předvést svoje lyžařské schopnosti, patří vlek Radvanice nebo skiareál Petříkovice. Oblíbené lyžování je ale také v nedalekých Krkonoších nebo Orlických horách.

Najděte to pravé ubytování v Broumovských stěnách

Přímo v srdci Broumovských stěn nabízí levné ubytování například v turistické chatě či turistické ubytovně. Rodiny s dětmi často preferují penziony nebo apartmány. Ty nabízejí soukromí a pohodlí. Jednou z těchto možností mohou být penziony Suchém Dole, v Polici nad Metují nebo v Teplicích nad Metují. Pro delší dovolenou doporučujeme pronájem chat či chalup různě v okolí. Luxusní ubytování spojené s wellness pobytem si nejlépe vychutnáte ve wellness hotelech. Mnoho wellness hotelů je také v nedalekém Polsku.

Broumovské stěny jsou rájem aktivního odpočinku, při kterém si vyčistíte hlavu od každodenních problémů. Klid a majestátnost vysokých skal, čistý vzduch a příroda jsou ideálním místem pro odpočinkovou dovolenou v každé roční době. Tak neváhejte a rezervujte si svůj pobyt co nejdříve.