Loading

Ubytování v Suchém Dolu

(1 objekt + 36 objektů v okolí 25 km)

Pension Ve Mlejně

Suchý Důl, v obci / ve městě
Příjemné ubytování v rodinném penzionu

Rekreační dům pod Hvězdou

Police nad Metují (Suchý Důl 2,5 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na o...
Domek s bazénem, ideální pro rodinky

Turistická ubytovna Křinice

Křinice (Suchý Důl 4,5 km vzdušně), v obci / ve městě, v cen...
Cenově výhodné ubytování!

Chalupa Závrchy

Vysoká Srbská (Suchý Důl 7,1 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
U nás jako na ,,Vaší" chalupě-pro rodiny

Penzion Jízdárna Hejtmánkovice

Hejtmánkovice (Suchý Důl 7,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u vody
Romantické ubytování u koní!

Ubytování Motobydlo

Hronov (Suchý Důl 7,9 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Levné ubytování u motokárové dráze

Penzion Rybárna

Teplice nad Metují (Suchý Důl 8,2 km vzdušně), v obci / ve městě
Penzion v klidném prostředí Adršpašska!

Ubytování U Janečků

Teplice nad Metují (Suchý Důl 9,0 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na...
Levné ubytování v Adršpašsku!

Chata Babeta

Teplice nad Metují (Suchý Důl 9,3 km vzdušně), na okraji obc...
Chata na svahu lyž. střediska-pro rodiny

Penzion Čtyřlístek

Teplice nad Metují (Suchý Důl 9,7 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na okraj...
Ubytování blízko lyžařského střediska!
1 - 37 / 37

Suchý Důl

Suchý Důl 1

Suchý Důl je malá obec nedaleko od hranic s Polskem, která se nachází v lokalitě CHKO Broumovsko. Návštěvníkům nabídne mnoho unikátních přírodních úkazů, které stojí za vidění. Díky celé spoustě památníků a historicky zajímavých míst potěší i nadšence ho historie. Za obcí se pak nachází celá řada dalších turisticky atraktivních cílů jako stvořených pro podnikání výletů.

Broumovská příroda a historické památníky

Suchý Důl je obec, která se nachází v okrese NáchodKrálovéhradeckém kraji. Leží necelé 3 km na východ od města Police nad Metují, jen nedaleko od polských hranic a patří k ní i vesnice Slavný. Kolem obce teče potok Ledhujka a samotný Suchý Důl najdete na západní straně Broumovských stěn s unikátními skalními útvary.

Tato lokalita patří ke chráněně krajinné oblasti Broumovsko, která plynule navazuje na polský národní park. Prohlídku české části i té za hranicemi by si určitě neměli nechat ujít všichni milovníci přírody. Uvidíte zde fascinující krajinu i zajímavou floru a faunu.

Mnoho unikátních památek najdete nejen v blízkém okolí Suchého dolu, ale také přímo v obci, jejíž vznik se datuje do roku 1253. Hned na návsi objevíte krucifix z roku 1823 se zdobnými plastikami zemských patronů. Zhruba ve stejném období byla vystavěna i kaple Panny Marie Lurdské. Podél poutní Vambeřické cesty stojí pískovcové sochy, mezi nimiž je nejzajímavější sousoší svaté trojice.

Suchý Důl 2

Se Suchým dolem se pojí bohatá církevní minulost a údajně se zde odehrála řada zázraků. To vše připomínají sakrální památky, jako je sloup se sochou svatého Jana Nepomuckého, pomník svatého Františka Xaverského, Jansův kříž, Nemejtův kříž a barokní socha svatého Jana Nepomuckého. Jako obdivovatele architektury Vás určitě osloví i místní typická stavení. V obci se také nachází jeden z nejstarších stromů Broumovska Barešova lípa.

Tipy na aktivity v okolí Suchého Dolu

I v okolí obce je co podnikat a v příjemné vzdálenosti pro pěší i cyklistické túry najdete velice zajímavé cíle. Krásy krajiny můžete z výšky pozorovat z rozhledny Čáp s točitým schodištěm nebo z malé dřevěné rozhledny Lenka, kterou postavil místní myslivec jako svůj vlastní posed, ale svolil k tomu, aby byla volně přístupná.

Určitě Vás také zaujme například dřevěný kostel Panny MarieBroumově. Pokud máte rádi romantické zříceniny, navštivte zříceninu hradu Adršpach a zříceninu hradu Skály. Za pozornost také stojí zámek Adršpachhorolezeckým muzeem či zámek Náchod, jenž byl původně raně gotickým hradem. O něco vzdálenější je pak hrad a zámek Trutnov.

Zhruba dvacet kilometrů od obce se nachází vodní nádrž Rozkoš, která si díky své tyrkysové vodě vysloužila přezdívku Východočeské moře. Její severní část je jako stvořená pro koupání a vodní sporty. Nejste-li fanouškem přírodního koupání, zvolte raději koupaliště Police nad Metují nebo AQA Land Meziměstí.

V zimě zase můžete vyrazit na kopce za radovánkami ve sněhu na lyžařský areál Janovičky u Broumova nebo lyžařský vlek Radvanice. Ideální sjezdovky tu čekají jak na malé lyžaře, tak ostřílené sjezdaře.

Suchý Důl 3

Suchý důl nabízí mnoho možností ubytování

Suchý Důl je ideální místo pro Vaši dovolenou nejen díky zajímavostem v okolí, ale také díky široké nabídce ubytovacích kapacit. Hotel nebo penzion si můžete najít na obou stranách hranic. V nabídce je i mnoho soukromých privátů, apartmánů a vil.

Během letní dovolené můžete využít přírodní ubytování v dřevěných chatkách nebo ve vlastním stanu v kempech, které na Vás čekají u vodních ploch. Nechybí ani klasické hezky zdobené chalupy, které si můžete pronajmout na víkend nebo třeba na celé prázdniny.

Pro milovníky přírody má Suchý Důl připravená unikátní místa chráněné krajinné oblasti, pro nadšence do historie zase mnoho památníků. Na své si přijdou i sportovci a rodiny s malými dětmi. O aktivity a atraktivní turistické cíle nebudete mít nouzi ani v obci, ani v jejím nejbližším okolí. Ať už sem přijedete v létě nebo v zimě, najdete zde vždy zajímavý program.

Samozřejmostí je široká nabídka ubytování i dalšího potřebného turistického zázemí, jakou jsou různé restaurace a možnosti občerstvení. Suchý důl nabízí pro každého turistu to, co během dovolené nebo volného víkendu hledá.