Loading

Ubytování v Kladském pomezí

(26 objektů)

Turistická ubytovna Křinice

Křinice, v obci / ve městě
Cenově výhodné ubytování!

Chalupa Závrchy

Vysoká Srbská, na samotě, u lesa / na okraji lesa
U nás jako na ,,Vaší" chalupě-pro rodiny

Primachalupa

Velké Svatoňovice, na okraji obce / města, u lesa / na okraj...
V prima prostředí, se záhradním krbem!

Penzion Rybárna

Teplice nad Metují, v obci / ve městě
Penzion v klidném prostředí Adršpašska!

Chata Babeta

Teplice nad Metují, na okraji obce / města, u lesa / na okra...
Chata na svahu lyž. střediska-pro rodiny

Chalupa Adršpach

Jívka, na okraji obce / města
Chalupa Adršpach

Ubytování U Morouse

Adršpach, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Moderní apartmány v dotyku s přírodou

Penzion Ve Srubu

Horní Radechová, mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Klid a pohoda mezi kmeny letitých stromů

Penzion Adršpach

Adršpach, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
U nás Vás budeme hýčkat

Penzion Rudolf

Teplice nad Metují, na okraji obce / města
Penzion v Adršpašsko-teplických skalách
1 - 26 / 26

Kladské pomezí

Kladské pomezí 1

Kladské pomezí je regionem památkových zón

Kladské pomezí je malebný turistický region na severovýchodě ČechKrálovéhradeckém kraji. Regionu odpovídá přibližně okres Náchod. Kladsko na severu a východě přímo sousedí s Polskem a téměř polovinu území tvoří Broumovská vrchovina a chráněná krajinná oblast Broumovsko.

Jižní hranici lemuje řeka Metuje a Orlické hory a nakonec západní hranici tvoří Trutnovsko. Kladské pomezí patří mezi nejoblíbenější turistické cíle.

Při návštěvě této oblasti uvidíte skalní města, krásnou přírodu, ale i památky. To vše je obohacené bohatou historií, která dotváří jedinečný ráz krajiny. Svoji dovolenou nebo i krátkodobý pobyt si zde užijete v každé roční době.

Příroda ve znamení skalních měst a přírodních údolí

První zastávka po přírodních krásách Kladského pomezí by měla patřit chráněnému území Broumovsko. Broumovsko je charakteristické svými skalními městy a vysokými stěnami. Díky tomu se stalo také rájem horolezců. V Broumovsku jsou hned tři národní přírodní rezervace a památky, a těmi jsou Broumovské stěny, Polické stěny a Adršpašsko-teplické skály. Ty poslední zmíněné patří k největším skalním městům v Evropě. Díky bohaté síti turistických tras a cyklotras si toto území dokonale projedete křížem krážem.

Po stopách české literatury se vydejte do České Skalice. V jeho bezprostředním okolí je národní přírodní památka Babiččino údolí, jež připomíná život a dílo Boženy Němcové. Procházkou údolím poznáte na vlastní oči Staré Bělidlo, splav, ratibořický zámek i Barunčinu školu. Zábavně naučnou túru zažijete, pokud se vydáte naučnou stezkou Babbiččino údolí, která začíná v České Skalici a vede až ke zřícenině hradu Rýzmburk.

V letních měsících se nejlépe zchladíte ve vodní nádrži Rozkoš, jež je často označovaná jako české moře. Kromě přírodního koupání si zde vyzkoušíte i vodní sporty.

Další možnost přírodního koupání je také nedaleko Červeného Kostelcerybníku Špinka, který je s rozlohou 35 hektarů největším rybníkem Královéhradeckého kraje.

Pozorování noční oblohy si vyzkoušíte v některé z hvězdáren, avšak ve hvězdárně u Rtyně v Podkrkonoší si toto pozorování užijete díky třetímu největšímu dalekohledu v České republice.

Kladské pomezí 2

Hrady, zámky i památkové rezervace

Kladské pomezí má kromě přírodních krás také mnoho kulturních památek a i památkových rezervací. Prvním tipem na výlet je Broumov. Historické jádro je označeno za městskou památkovou zónu, jehož součástí je i benediktinský klášter. V jeho prvním patře je muzeum Broumovska, které připomíná období gotiky, renesance i baroka, včetně lidových krojů, střeleckých terčů a mnoho dalšího. Zastavte se také na místním hřbitově, kde stojí nejstarší dřevěný kostel u nás. Kostel pochází přibližně z roku 1177, avšak první písemná zmínka je až z roku 1383.

Neměli byste vynechat ani městskou památkovou rezervaci Josefov u Jaroměře. Josefov je pevnost, která se pyšní nejrozsáhlejším systémem podzemí. Délka podzemních chodem je více než 45 kilometrů.

O válce a armádě se dozvíte více informací ve vojenskohistorickém muzeu, ve kterém je několik tisíc exemplářů s touto tematikou. Součástí muzea je také muzeum Waldemara Matušky. V okolí se můžete projít podél řeky Stará Metuje, jež je přírodní památkou a navštívit i ptačí park. Tímto územím provádí naučná stezka Ptačí park Josefovské louky. Děti budou zase nadšení z netradičního muzea magie v Jaroměři.

U netradičních muzeí ještě chvíli zůstaneme. Na západě Kladského pomezí najdete Kuks. Malá obec však ukrývá velké kulturní bohatství. Již z dálky se na kopci tyčí Hospital Kuks, ve kterém je farmaceutické muzeum vč. staré barokní lékárny z 18. století.  Hospital zdobí sochy ctností a neřestí sochaře Brauna a jeho součástí je také bylinková zahrada. Dalším poněkud netradičním muzeem je Rentzovo muzeum barokního tisku a muzeum historických vozidel.

Děti i dospělí se zabaví v Polici nad Metují, kde se nachází muzeum papírových modelůmuzeum stavebnice Merkur.

Náchod je také městskou památkovou zónou. V jeho historickém jádru najdete kostel sv. Vavřince, který stojí uprostřed Masarykova náměstí, středověké opevnění města, historickou radnici i zámek.

Netradičním muzeem v Náchodě je muzeum starožitných kočárků, panenek a patentních listin. Vedle Náchoda, mezi Bělovsí a Dobrošovem se nachází přírodní památka Březinka. Památkou prochází okružní naučná stezka Po opevnění Běloves, která Vás proveden po stopách prvorepublikových bunkrů.

Dalším tipem je Nové Město nad Metují. I toto historické jádro města tvoří chráněná městská památková rezervace. Tu tvoří hradební opevněnívěží Zázvorka, dělostřelecká bašta i Horská brána. Dominantou města je renesanční zámek s terasovitými zahradami a s přístupem přes Jurkovičův krytý dřevěný most.

Kladenské pomezí je oblast, kterou lze prozkoumat na kole i pěšky. Vysoké skály jsou ideálním místem pro horolezce. Vodní sporty a přírodní koupání je možné ve vodní nádrži Rozkoš nebo v některém z rybníků. Vyzkoušet si můžete i jízdu na koních a golf.

Kladské pomezí 3

V zimních měsících si okolí projedete na běžeckých lyžařských trasách anebo sjedete vrcholky ve ski areálech. Wellness a relaxaci zažijete ve wellness centrech, solných jeskyních nebo v aquaparku za českými hranicemi.

Ubytování v Kladském pomezí

Kladenské pomezí je velmi bohaté i na ubytování. K dispozici je velké množství penzionů, které jsou komfortní pro delší dovolenou. Levné ubytování najdete v ubytovnách, kempech i v autokempech. Luxusní ubytování nabízejí hotely s wellness či ubytování ve vile.

Rodinnou dovolenou strávíte na chalupě či na chatě anebo v apartmánech. Netradiční ubytování zažijete na zámku nebo na ekofarmě. Oblíbené je také ubytování v soukromí.

Ať už si vyberete jakoukoliv variantu, věřte, že zde strávíte příjemný pobyt. S rezervací ubytování však neváhejte. Přestože je výběr variant rozmanitý, je vhodné provést rezervaci co nejdříve.

Kladenské pomezí je region bohatý na přírodní krásy i kulturní památky, které se skrývají v některých z památkových zón. Je to oblast, která dokonale mísí harmonii přírody s oblíbenými turistickými atrakcemi. Ať už Vaše cesty vedou do kterékoliv oblasti Kladenského pomezí, určitě nebudete zklamaní.