Loading

Ubytování v Malé Moravě

(2 objekty + 33 objektů v okolí 25 km)

Chalupa pod Sviní horou

Malá Morava, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Pohádková chalupa se saunou v Jeseníkách

Chalupa a rekreační domek U Strašidla

Malá Morava, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Na polosamotě, v těsné blízkosti lesa.

Chalupa v lese

Králíky (okres Ústí nad Orlicí) (Malá Morava 3,2 km vzdušně)...
Místo, kam se budete chtít vracet.

Chalupa Dolní Morava

Dolní Morava (Malá Morava 3,2 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vleku
Chata se saunou, krbem a bazénem

Chalupa U Zezulků

Králíky (okres Ústí nad Orlicí) (Malá Morava 4,5 km vzdušně), na okraji obce / měst...
Chalupa s tenisovým kurtem a saunou

Chalupa Svatební dar

Dolní Morava (Malá Morava 5,9 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Samota u lesa s vyhlídkou na sjezdovky.

Srub Dolní Orlice u Králík

Červená Voda (Malá Morava 6,0 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Kanadský srub v nádherném prostředí

Penzion Pod Slamníkem

Dolní Morava (Malá Morava 6,4 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vleku
Penzion s bazénem a vírivkou u sjezdovky

Hájovna Dolní Morava

Dolní Morava (Malá Morava 6,7 km vzdušně), na okraji obce / města, u lyžařského stř...
Luxusní chalupa a apartmány blízko vleků

Chalupa Beáta

Červená Voda (Malá Morava 6,9 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okra...
Chalupa s bazénem v pokojném prostředí
1 - 35 / 35

Malá Morava

Malá Morava 1

Malá Morava je obec, kterou najdete v okrese Šumperk v Olomouckém kraji. Má ovšem jednu zvláštnost. Ačkoliv patří do oblasti Moravy, částečně zasahuje i do sousedních Čech. Lze tedy říci, že se jedná o místo, které leží přesně na hranici těchto dvou celků. Obcí protéká menší tok Malá Morava. I když okolní terén není nijak náročný, kousek za obcí objevíte poměrně hustý pás lesů. Ty se postupně vyvyšují, až na jejich konci objevíte turisticky vyhledávaný Králický Sněžník. Většími městy v okolí jsou Šumperk a Velké Losiny.

Poklidný život na úpatí hor

První zmínku o Malé Moravě lze objevit již ve 14. století. Historických informací o životě obyvatel mnoho není. Z pramenů však vyplývá, že až na vylidnění během tažení husitů se obci dařilo víceméně dobře. Ve vesnici vyrostl kostel a začalo se zde vařit pivo.

Podle doložených dokumentů o sčítání lidu a domů v obci můžeme usuzovat, že obživou místních byla především sklářská výroba a zpracování dřeva. Také lze vidět, že obyvatelstvo po 1. světové válce bylo z většiny německé.

Malá Morava 2

Po 2. světové válce se řada z okolních obcí stala součástí Malé Moravy. Hlavně proto, že z hlediska samostatného vývoje by byla jejich šance na další rozkvět mnohem menší. V současné době je obec velmi nakloněna provozování turistického ruchu.

Co vidět v Malé Moravě?

Dominantou obce je kostel Nanebevzetí Panny Marie. Ten byl postaven v 17. století a v 18. byl ještě upraven. Druhou památkou je socha Panny Marie Immaculaty. V okolí obce je k vidění i řada bunkrů a pevností z období 2. světové války. Jejich návštěva může být zajímavým zpestřením rodinného výletu. Velmi atraktivním cílem v okolí je i stezka v oblacích. Ta na Vás čeká u hory Slamník.

Chcete poznat něco málo z místní kultury? Pokud ano, tak se vydejte k dřevěnému kostelu sv. Martina v nedaleké Žárové. Jeho podoba je zcela původní. Je tedy vhodný jak pro všechny milovníky architektury, tak pro všechny milovníky lidové kultury. Zajímavou zastávkou je i skanzen Uhřínov v Královéhradeckém kraji. Zde si spolu s dětmi můžete prohlédnout fungování moderních druhů archeologie. Ty totiž samy zkoušejí replikovat některé z nalezených předmětů a následně zkoumají jejich podobnost s originálními artefakty.

Sportovní možnosti Malé Moravy

Vzhledem k poloze obce je zdejší krajina vhodná k provozování pěší turistiky. Jestli-že se chcete projít až na Králický Sněžník, počítejte s časovou náročností 4 hodiny. Malá Morava 3Kvůli zvýšenému terénu se zde nesetkáte s přírodními nádržemi, které by byly vhodné ke koupání. Pro tyto případy se budete muset spokojit s Aquacentrem v Šumperku. Alternativou pro náročné jsou termální lázně Losiny.

Na zimní dovolené Vám nejlepší podmínky k lyžování poskytne lyžařské středisko Dolní Morava. Ta je od Malé Moravy vzdálená jen několik málo kilometrů. Dobře vybavený areál a vhodné sněhové podmínky dělají z Dolní Moravy jedno z nejlépe hodnocených míst pro lyžování.

Dostupné ubytování v Malé Moravě

Obec je velmi dobře vybavena i pro zvýšený turistický zájem. Náročnější cestovatelé jistě ocení poměrně širokou nabídku ubytování v penzionech. Pro rodiny s dětmi i pro páry je vhodné ubytování v soukromí či v některém z apartmánů. Velmi bohatá je i nabídka horských chalup a chat. Ty se budou hodit v případě, že dáváte přednost ničím nerušenému soukromí.

Malá Morava Vám má rozhodně co nabídnout. Věříme, že atmosféra podhorské vesnice Vás uchvátí.