Loading

Ubytování ve Vernířovicích

(1 objekt + 33 objektů v okolí 25 km)

Chata 7 dvorů

Vernířovice, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Stylová chata v prostředí Jeseníků

Zelená chaloupka Klepáčov

Sobotín (Vernířovice 3,3 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Chalupa se saunou. Na čerstvém vzduchu.

Penzion Eva

Sobotín (Vernířovice 3,8 km vzdušně), v obci / ve městě
Útulně zařízené ubytování na Moravě

Chata JIDAIMA

Loučná nad Desnou (Vernířovice 5,2 km vzdušně), v rekreační oblasti, na horách
Útulná wellness chata pro rodinky

Ubytování Okoun

Velké Losiny (Vernířovice 5,9 km vzdušně), v obci / ve městě
Nové ubytování 800 m od Thermal parku

A-Z ubytování v soukromí

Velké Losiny (Vernířovice 6,3 km vzdušně), v obci / ve městě...
Útulné ubytování v lázenském městečku

Chata Desný kout

Loučná nad Desnou (Vernířovice 8,3 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na ok...
Chata v klidné lokalitě v Jeseníkách

Chata Severka Jeseníky

Stará Ves (okres Bruntál) (Vernířovice 9,6 km vzdušně), v obci / ve městě, u vleku
S restaurací, saunou, v SKI areálu

Hotel Červenohorské sedlo

Loučná nad Desnou (Vernířovice 10,5 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na o...
Hotel s wellness v lyžařském středisku

Apartmán Dahepo Červenohorské sedlo

Loučná nad Desnou (Vernířovice 10,6 km vzdušně), v rekreační...
Výhodný apartmán pro skvělou dovolenou
1 - 34 / 34

Vernířovice

Vernířovice 1

Půvabná severomoravská vesnice Vás okouzlí

Na samém okraji Olomouckého kraje, v okrese Šumperk, se rozkládá obec Vernířovice, kterou si zamiluje každý, kdo si chce užít příjemný pobyt plný pohody. Na své si zde ale přijdou také milovníci zimních sportů i turisté mířící za památkami. Stejně tak stojí za návštěvu blízké okolí, pyšnící se mnoha starobylými městy. Těšit se však můžete i na krásnou přírodu a výhodné ubytování čekající na ty, kdo na dovolenou do Jeseníků zamíří.

Vernířovice, kouzelné místo, jež je jako stvořené pro všechny, kdo hledají pohodovou lokalitu bez turistů, se mohou pochlubit zajímavou historií. První písemná zmínka pochází z roku 1558 a mluví o malé hornické osadě. Již od samého počátku se zde těžily železné rudy, které následně putovaly do hutí v Sobotíně, a později proslavily tuto oblast po celém světě. Ta dnes každému, kdo si sem najde cestu, nabídne nejen příjemné prostředí, ale také levné ubytování za nízké ceny.

Jakými zajímavostmi Vás obec Vernířovice upoutá?

Dovolená ve Vernířovicích potěší hlavně milovníky přírody, kteří se v této klidné, tiché obci rozhodně nudit nebudou. Pakliže patříte mezi ně, určitě si nenechte ujít přírodní rezervaci Zadní Hutisko. Druhé největší těleso krupníku v České republice je ideální lokalitou nejen pro studenty geologie, ale i pro všechny, kdo si chtějí užít procházky bukovými lesy. Stejně tak se můžete vydat na průzkum jednoho z mnoha důlních děl, které se v této oblasti nachází.

Na své si však přijdou také ti, které láká spíše zimní dovolená ve Vernířovicích, spojená s lyžováním a snowboardingem. V případě, že máte chuť, dopřát si parádní jízdu plnou vzrušení a adrenalinu, nenechte si ujít ski areál Vernířovice. Čeká zde na Vás nejen noční lyžování, ale samozřejmostí je i lyžařská školka pro nejmenší. Pro ty, kdo chtějí zůstat déle, je připraveno komfortní ubytování u vleku, takže na svahu budete od rána do večera.

Vernířovice 2

Do Vernířovic za přírodou, sportem a zajímavostmi

Malebná obec situovaná v podhůří Jeseníků se nicméně pyšní také mnoha zajímavostmi, mezi které patří třeba nedávno postavený Památník čarodějnických procesů. Málokdo dnes totiž ví, že právě tady se kdysi narodila žebračka Marina Schuchová, kvůli níž vlna náboženského teroru vlastně začala. Během mše totiž odnesla z chrámu hostii. To pak vedlo k rozsáhlému vyšetřování a následoval hon na čarodějnice, který nakonec znamenal smrt mnoha nevinných lidí. 

Za zmínku pak dále stojí také kostel svatého Matouše, půvabná barokní stavba z konce 18. století, boží muka nebo socha svatého Jana Nepomuckého. Uvidíte, že kouzlo této vesnice Vám nakonec uchvátí natolik, že se rozhodnete sjednat levné ubytování a zůstat déle. Kdo tak učiní, může navštívit také jednu z mnoha kulturních akcí, které se zde konají. Mezi ně patří například oblíbené Hodové slavnosti a pro nejmenší je pak zase připraven každoroční dětský den.   

Proč si okolí Vernířovic rozhodně nenechat ujít?

Pakliže toužíte po tom, dopřát si příjemnou dovolenou spojenou s levnými výlety, neváhejte a vydejte se také do okolí Vernířovic, kde se nudit určitě nebudete. Na své si tady přijdou samozřejmě i milovníci procházek a cykloturistiky. Právě na ně zde čeká řada stezek, jež je zavedou na ta nejkrásnější místa v Jeseníkách, která rozhodně stojí za to navštívit. Patří mezi ně třeba slavná vodní nádrž Dlouhé Stráně, jež by neměl minout nikdo, koho láká putování po technických stavbách. 

Dovolená v Olomouckém kraji pak láká také k návštěvě města Šumperka, jež Vás okouzlí svým zachovalým historickým jádrem. Dále zde na Vás čeká také oblíbená čarodějnická expozice a za prohlídku stojí i staré městské hradby. Rodiny s dětmi se pro změnu mohou těšit na koupaliště plné vodních atrakcí, stejně jako na výhodné ubytování. Ti, kdo si chtějí dopřát opravdu zajímavý zážitek, pak mají možnost vyzkoušet vyhlídkové lety nad Šumperkem.

Vernířovice 3

Romantiku zřícenin starých hradů a zámků Vám naopak připomene nedaleká obec Branná, opředená celou řadou legend a pověstí. Jen malý kousek odtud se pak nachází proslulé Velké Losiny, kde můžete své putování zakončit. Vychutnáte si zde pohodový relax v termálních lázních a následně se vydáte do jedné z nejstarších papíren v České republice. Ruční papír si tu dokonce sami vyrobíte a jako zajímavý dárek ho posléze můžete odvést svým blízkým. 

Levné ubytování ve Vernířovicích si zamilujete

Půvabná severomoravská vesnice Vás zve na hezký pobyt plný zimních radovánek a dobré zábavy, přičemž samozřejmostí je i cenově výhodné ubytování. Vyzkoušet tak můžete třeba oblíbené penziony, jež Vám nabídnou pohodovou atmosféru za pár korun. Pro ty, kdo touží spíše po komfortu, máme připraveny naše luxusní apartmány. Stejně tak ale není problém ani pronájem chalupy nebo roubenky, a taktéž ubytování v soukromí v sobě skýtá mnoho výhod.

Máte chuť, užít si senzační dovolenou spojenou s lyžováním, návštěvou památek a toulkami přírodou? Potom neváhejte ani minutu, zarezervujte si to nejlepší ubytování a za dobrodružstvím do Vernířovic se rozhodně vydejte.