Loading

Ubytování v Dolní Moravici

(5 objektů + 19 objektů v okolí 25 km)

Apartmány Divoký Anděl

Dolní Moravice, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Luxusní ubytování v Jesenikách

Chata Slunečná

Dolní Moravice, mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Velká chata, mimo obec-vhodná pro akce

Apartmány Moravice

Dolní Moravice, v obci / ve městě
Chalupa pro 21 osob s vlastním wellness

Chaty pod Pradědem

Dolní Moravice, v rekreační oblasti, u vleku
Komfortní chaty u lyžařských vleků

Chalupa U nás doma

Dolní Moravice, v obci / ve městě, u potoka
Klid a pohoda uprostřed přírody Jeseníků

Horské apartmány Bílý vlk

Václavov u Bruntálu (Dolní Moravice 1,2 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na...
Sbal smečku a jeď do hor! Čekáme na Vás

Penzion Pod strání

Malá Morávka (Dolní Moravice 4,9 km vzdušně), v rekreační ob...
Apartmány jen 150 m od stanice lanovky

Apartmány Pod strání Malá Morávka

Malá Morávka (Dolní Moravice 5,2 km vzdušně), v obci / ve mě...
Útulné apartmány v blízkosti sjezdovek

Hotel Kamzík

Malá Morávka (Dolní Moravice 5,4 km vzdušně), v rekreační ob...
Pohodlné pokoje v krásném prostředí

Chata Severka Jeseníky

Stará Ves (okres Bruntál) (Dolní Moravice 6,7 km vzdušně), v obci / ve městě, u vleku
S restaurací, saunou, v SKI areálu
1 - 24 / 24

Dolní Moravice

Dolní Moravice 1

Dolní Moravice je jedna z nejvýše položených obcí v okrese s nadmořskou výškou 600 - 827 m n. m. a najdete ji v okrese Bruntál v Moravskoslezském kraji. Pokud máte chuť zajet si na dovolenou do klidného místa s krásnou přírodou a malebnými výhledy, Dolní Moravice jsou jednoznačně skvělá volba.

Obec je součástí CHKO Jeseníky, takže si můžete být jistí velice dobrou péčí o krajinu. V okolí najdete turistické i cyklostezky a okolní lesy Vám nabídnou klid a relaxaci, aktivní odpočinek je zaručen. Obec má krásné kulturní památky, navíc je to coby kamenem dohodil na výlet třeba do Bruntálu nebo do Šumperka.

První písemnou zmínku o obci Dolní Moravice najdete z roku 1258, tehdy byla ještě součástí panství Sovinec. Hlavním zdrojem obživy bylo pro místní obyvatele zemědělství a také výroba děl. Na začátku 18. století tu byla vybudována pila a papírna.

Co můžete všechno vidět v Dolní Moravici

Hlavní ikonou obce je rímskokatolický kostel svatého Jakuba Většího. Je to klasicistní stavba z konce 18. století, avšak postavená na základech původně gotického kostela na konci 16. století. Z těchto dob je zachován presbytář, dnešní kaple. Tato stavba opravdu stojí za návštěvu, je totiž na seznamu kulturních památek České republiky a určitě Vás zaujme také svou věží z roku 1593 a jedinečnou atmosférou.

Dolní Moravice Vás rozhodně mohou nalákat i na svoje další kulturní památky. Barokní socha Panny Marie, tzv. Immaculata stojí při příjezdu od Rýmařova asi 200 m před označující tabulí obce.

Dolní Moravice 2

Vedle sochy roste několik krásných líp a jedna z nich - ta největší lípa velkolistá - je vyhlášena památným stromem. Kvůli tomu, že lípa zřejmě srostla z více samostatných kmenů, je těžké určit její věk, ale pokud Vám stačí rozmezí, pohybujeme se nadprůměrně nad stářím člověka, lípa je stará 250 - 350 let. Lípa byla vyhlášena památným stromem v roce 1999 a už tenkrát měla obvod 625 cm a výšku 28 m. Pokud jste ale milovníci stromů, najdete tu v okolí památných stromů několik, a to například také jasan, kaštan nebo modřín.

V zimě nebo v létě, vždycky je tu co dělat

V letním období si tu užijete vysněnou dovolenou - čerstvý vzduch, sportovní vyžití, co víc si přát. Můžete si zahrát tenis na místních kurtech nebo se vydat na výlet na kole Cyklobusem Jeseníky.

Turistbus Jeseníky se o Vás taky krásně postará a vezme Vás na výlet třeba do Rýmařova na zříceninu hradu Rabštejn nebo na Ovčárnu, odkud je to jen 3,5 km na Praděd. Tam si užijete překrásný výhled do krajiny z nadmořské výšky rozhledny 1563 m, takže se Vám podaří vylézt na druhý nejvyšší bod České republiky. No a to se vyplatí, no ne?

Dolní Moravice 3

Pokud byste zatoužili udělat si zimní dovolenou a hledali opravdu dobré místo na lyžování, pak jste tu správně. Ski areál Čerťák a s ním i čtyřsedačková lanovka Horní Václavov - Čertova hora jsou totiž nedaleko. Lanovka je dlouhá 711 metrů a její převýšení je 129 m, zážitek je tedy naprosto zaručen.

Pokud jste vášniví lyžaři a milovníci aktivní dovolené, můžete vyzkoušet i další ski areály – Karlov nebo Klobouk, oba velice blízko a lanovku či vleky v nich najdete taky.

Jestli se v zimě zaměřujete spíš na běžky, pak taky nemusíte váhat s výběrem místa na dovolenou. Běžecký areál Nová ves u Rýmařova má totiž několik tratí, kterými se můžete vesele prohánět. Každoročně se tu také jezdí závod Jesenická 70 až na 40 km. A to už je panečku něco!

Možnosti ubytování v Dolní Moravici

Ubytování v Dolní Moravici najdete bez problémů a budete mít možnost velkého výběru. Přes typické chaty či chalupy až po penziony, apartmány nebo hotely například s wellness a bazénem.

Příjemnou volbou jsou i stylové dřevěnice nebo ubytování v soukromí, kde Vás přivítá milý majitel, který umí častokrát svým hostům poradit nejlepší atrakce v okolí.

Dovolená v Dolní Moravici plní prostě a jednoduše každé přání - v létě kolo, v zimě lyže a kdykoliv přes celý rok nádherná příroda a k tomu třeba Termály Losiny. Ty zaručeně osloví každého, protože kdo by neměl rád termální bazény, saunu nebo masáže?