Loading

Ubytování v Bělé pod Pradědem

(2 objekty + 24 objektů v okolí 25 km)

Penzion U Lukáčů

Bělá pod Pradědem, na okraji obce / města
Penzión s restaurací, v Jeseníkách

Ubytování Antony

Bělá pod Pradědem, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Příjemná a útulná chalupa se saunou

Apartmán Dahepo Červenohorské sedlo

Loučná nad Desnou (Bělá pod Pradědem 4,6 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa...
Výhodný apartmán pro skvělou dovolenou

Ubytování ALJA

Jeseník (Bělá pod Pradědem 9,7 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
Pokoje v klidné části Jeseníku

Chata Jesenka

Lipová-lázně (Bělá pod Pradědem 10,1 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na...
Horská chata blízko koupaliště a vleku!

Chata 7 dvorů

Vernířovice (Bělá pod Pradědem 11,5 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / n...
Stylová chata v prostředí Jeseníků

Apartmán Ranch Eden

Jeseník (Bělá pod Pradědem 11,8 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na okraji...
V pohádkovém prostředí, na samotě!

Chata "U Mě"

Malá Morávka (Bělá pod Pradědem 12,0 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na...
Ubytování u ski areálu Kopřivná

Penzion Marie

Malá Morávka (Bělá pod Pradědem 12,4 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na ok...
Rodinný penzion - 300 m od sjezdovky

Hotýlek U Kance

Lipová-lázně (Bělá pod Pradědem 12,7 km vzdušně), v obci / ve městě
Penzion se stylovou restaurací
1 - 26 / 26

Bělá pod Pradědem

Bělá pod Pradědem 1

Podlehněte kouzlu malebné vísky v srdci Jeseníků

Na samém okraji Olomouckého kraje se rozkládá Bělá pod Pradědem, krásná obec uprostřed hor.

Na své si zde přijdou nejen všichni milovníci zimních sportů, ale také ti, které lákají zajímavé památky a tajuplné pověsti. Za návštěvu však stojí i celé Jeseníky, pyšnící se mnoha zajímavými místy. Navíc, výhodné ubytování, aktivity pro rodiny s dětmi a krásná příroda, už jen to je důvod, proč se dovolená v okrese Jeseník vyplatí.

Bělá pod Pradědem, Mekka všech milovníků lyžování a snowboardingu, patří mezi nejmladší obce ve Slezsku. Vznikla teprve v roce 1964, spojením dvou dosud samostatných vesnic Adolfic a Domašova, jejichž historie však sahá poměrně hluboko, až do 13. století. Svědčí o tom zejména dochované zbytky středověkého opevnění. Prohlédnout si ho může úplně každý, koho sportovní vyžití, levné ubytování a lidový folklor do Jeseníků přiláká.

Proč Bělou pod Pradědem navštívit?

K původní tvrzi v Adolfovicích se přitom váže zajímavá pověst. Podle ní tady kdysi sídlil chrabrý pán, jež byl velmi milován svými poddanými. Právě proto se od něj snažil zlý rytíř hrádek získat, avšak neuspěl. Přestože sám vládce při obraně padl, jeho duch následně místním pomohl tvrz uchránit… Pro většinu návštěvníků je však dovolená v Jeseníkách spojená spíše se zimními sporty, a právě těch si v této malebné vísce užijete do sytosti.

Připraven je pro Vás třeba známý Ski areál Červenohorské sedlo, situovaný v nadmořské výšce 1013 m n. m. Vybírat si tady můžete hned z několika druhů sjezdovek, od těch nejkratších pro začátečníky, až po nejobtížnější pro náročné. Samozřejmostí je i lyžařská a snowboardingová škola pro děti, a také výhodné ubytování v místním hotelu či chatách. Kdo si chce užít lyžování v klidném prostředí s menším počtem turistů, měl by vyzkoušet Skipark Filipovice.

Bělá pod Pradědem 2

Do Bělé pod Pradědem za sportem a zábavou

Adrenalinový zážitek v podobě sjíždění divokých vrcholků a nočního lyžování, však není jediný důvod, proč se vyplatí do Jeseníků na dovolenou zamířit. Bělou pod Pradědem si oblíbí i všichni milovníci dobré zábavy a tradičního folkloru. Patříte-li mezi ně, nic Vám nebrání sjednat si levné ubytování a zdržet se v obci déle. Během pobytu si vychutnáte třeba slavnostní dožínky, jejichž součástí je i průvod v krojích, a samozřejmě hudba, tanec, zábava.

Podobně jako v zimě, stojí i v letních měsících aktivní dovolená v Jeseníkách za to. Pakliže bez sportu nevydržíte ani minutu, můžete navštívit třeba oblíbené zábavní centrum „Bělá v pohybu“. Čeká zde na Vás například lyžařský simulátor, biatlon či balanční plošiny. Menší děti zase jistě potěší trampolíny, provazová cesta nebo balónkové koupaliště. Stejně tak v obci naleznete i moderní víceúčelový areál a střelnici, jež ocení všichni milovníci zbraní.

V okolí Bělé pod Pradědem se nudit nebudete

Toužíte-li po tom, užít si příjemný pobyt v Bělé pod Pradědem, nemusíte zůstávat pouze na jednom místě, naopak. Za prohlídku totiž stojí i blízké okolí této malebné vísky, plné rozviklaných skalisek a hezkých měst. Celá krajina je navíc protkaná desítkami stezek, a tak si zde zaručeně přijdou na své i milovníci cykloturistiky. Patříte-li mezi ně, zkuste na kole zdolat třeba Obří skály, či vrch Šerák, odkud si užijete krásný panoramatický výhled na celé Slezsko.

Pokud Vás zajímá spíše historie, zamiřte na dovolenou do Šumperku, který si skutečně zamilujete. Prohlédnete si zdejší městskou památkovou zónu, vystoupáte na kostelní věž, a taktéž se dozvíte něco více o čarodějnických procesech. Kdo se zajímá spíše o techniku, určitě ocení návštěvu lokomotivky Pars Nova, jedné z největších v ČR. Stejně tak nechybí ani letní koupaliště, moderní aquacentrum, a pro ty, kdo chtějí zůstat přes noc i výhodné ubytování.

Bělá pod Pradědem 3

Jestliže máte rádi spíše vysokohorské túry, vydejte se na Praděd, pátou nejvyšší horu v České republice. Odměnou Vám bude výhled na Sněžku či Radhošť, a za dobrého počasí při troše štěstí spatříte i vrcholky rakouských Alp. Kromě návštěvy zdejšího vysílače si můžete taktéž dopřát něco dobrého na zub v místní restauraci.

Na závěr dovolené v Jeseníkách se nebojte zvolnit, a vydejte se třeba do lázní Karlova Studánka, kde načerpáte novou energii.

Jak na nejlepší ubytování v Bělé pod Pradědem?

Půvabná víska uprostřed Jeseníků Vám nabízí nejen vyhlášená zimní střediska, krásné památky či zajímavé pověsti, ale i výhodné ubytování. Záleží přitom jen na Vás, zda dáte přednost komfortnímu noclehu v hotelu či apartmánu, anebo se spokojíte s cenově dostupnější turistickou chatou. Stejně tak Vám nic nebrání vyzkoušet levné ubytování v soukromí, anebo si vychutnat příjemný nocleh v některém z mnoha místních penzionů, které se v Bělé pod Pradědem nachází.

Chcete si dopřát hezkou dovolenou v srdci Jeseníků, spojenou se zimními sporty, návštěvou památek a poznáváním zajímavých míst? Potom neváhejte, zarezervujte si to nejvýhodnější ubytovánípenzionu, privátu či na chalupě, a vydejte se za lyžováním a horskou turistikou do Bělé pod Pradědem ještě dnes.